Brak podpisu na umowie

Czy korespondencja elektroniczna jest wiążąca? w ubiegłym roku otrzymalismy do testów urządzenie - wybuchla pandemia i za bardzo jak urządzenia nie było testować - szef prowadził korespondencjie mailową z firmą która sprzet udostępnila
chciał go zwrocic w zwiazku z wirusem i zamrożeniem działalności firmy jednak koniec końcow dogadal się z firmą że zakup urządzenia rozłożą na raty
zgodnie z umowa jaka przeslali zostala dokonana platnosc za urzadzenie w ratach
teraz otrzymalismy zawiadomienie z US ze firma od ktorej zakupilismy urzadzenie zglosila nas o platnosci i ulge za zle dlugi
US twierdzi ze umowa nie jest wiazaca bo nie ma odrecznych podpisow, ze podzial na raty nie jest skuteczny bo umowa nie jest podpisana
Umowa może być zawarta w dowolnej formie, ustnie lub w formie dokumentowej ( np; poprzez wymianę e-maili) chyba że przepis wymaga zachowanie formy szczególnej. W przypadku mowy kupna sprzedaży forma zawarcia umowy jest dowolna, z wyjątkami( sprzedaży nieruchomości). Zachowanie zastrzeżonej formy pisemnej w przypadku zawierania umowy w postaci elektronicznej wymaga podpisu kwalifikowanego, ale jak rozumiem nie mamy w tym przypadku do czynienia. Pytanie jednak podstawowe - czy chcecie żeby umowa była ważna, czy też nie(zgadzacie się z US)
Chcemy by była ważna
A co się stało z umową, którą przesłali ? Została podpisana przez dwie strony podpisem kwalifikowanym? Czy Twój szef wysłał do nich maila, że akceptuje treść umowy ? I skąd US wie, że nie została podpisana, przecież możecie/mogliście ją wydrukować i uzupełnić podpisy. Żeby uznać że umowa została zawarta w formie dokumentowej, muszą istnieć oświadczenia woli w formie elektronicznej, ale które wyraźnie wskazują, że zwarto umowę i kto te oświadczenia złożył.
US zarzadal dokumentow jakie mamy wiec im wyslalismy to co mielismy :/
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.