Rozliczenie straty w kolejnych misiącach

Była strata w roku poprzednim 160. W styczniu był dochód 60, rozliczona strata 60, zostało do rozliczenia 20. W lutym liczony dochód oczywiście narastająco, więc straty odejmuję 20 czy 80?
Stratę można odjąć całą (160 zł) do wysokości dochodu liczonego narastająco.
Okej, ale chodzi mi o ten podany przeze mnie konkretny przypadek. 20 czy 80 w lutym?
Kom.2
jezeli w lutym dochód będzie 80 = odliczysz 80
Kom. 2 - coś źle napisałaś, skoro w styczniu odliczyłaś 60 to do odliczenia zostało 100 a nie 20.
Kwota straty, którą można odliczyć w trakcie roku zależy od kwoty osiągniętego dochodu.
Z pytania nie wynika jaki był dochód liczony narastający od początku roku w lutym. No ale tak jak napisałem odliczyć można maksymalnie 160 zł. Tak więc jeżeli np dochód od początku roku to 300 zł to odliczamy 160 zł, jeżeli np. 100 to odliczamy 100 zł. Odliczenie nie jest zmniejszane o odliczenia dokonane w poprzednich miesiącach.
Koleżanko, te 80 to 50%.
Generalnie chodzi mi o to, że jeśli narastająco w lutym liczę dochód to i kwotę straty do odliczenia też odejmuję narastająco, czyli to co odjęłam w styczniu i część do odliczenia w lutym. Czy tak?
To zależy jaki masz dochód za luty, jeśli większy niż 160 to możesz odjąć całą stratę, jeśli mniejszy to odejmujesz tylko do wysokości dochodu. Już nie patrzysz ile odjęłaś w styczniu.
Zakładam, że w lutym miałam dochód narastająco 180, to odejmuję stratę również narastająco 80 (60 odliczone w styczniu i pozostałe 20), tak?
A czy jak tak napisałam, gdzie to wyczytałaś ?
Jak w lutym miałaś dochód narastający 180 to możesz maksymalnie odjąć 160 zł.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.