Kto był na webinarium Symfonii

I co Wy na taki sposób "zamknięcia" roku na 30.04, jakie wymyśliła sobie Symfonia? W ogóle bez przeksięgowywania kont wynikowych na 860? Zadałam im takie pytanie ale nie odpowiedzieli.
Nie jestem użytkownikiem Symfonii, ale rozumiem ideę takiego postępowania. Bo jeśli przeksięgujesz wszystko na WF to jak potem sporządzisz SF za cały 2021 r.? Chcesz to dłubać ręcznie? Tak to z automatu program wygeneruje sprawozdanie. A samo zamknecie na 30.04. jest tylko dla celów podatkowych.
Niby tak, ale jak to się ma do obowiązku zamknięcia ksiąg rachunkowych, nawet do celów podatkowych?
Symfonia proponuje robienie raportów za okresy, bez przeksięgowywania na 860.
Ale nie ma obowiązku zamknięcia ksiąg w tym przypadku.
Art. 12 ust. 3. ustawy zmieniającej
Z dniem poprzedzającym dzień uzyskania przez spółkę komandytową i spółkę jawną statusu podatnika podatku dochodowego od osób prawnych spółka ta jest obowiązana do zamknięcia ksiąg rachunkowych, przy czym przepis art. 8 ust. 6 ustawy zmienianej w art. 2 stosuje się odpowiednio.
No tak, pomyliło mi się z brakiem obowiązku sporządzania SF w tym przypadku ;)
W takim razie zamknij sobie rok z dniem 30.04. i otwórz kolejny z dniem 1.05. a dane do sprawdzania w 2022 sobie zsumujesz ręcznie ;)
Kom. 7 - przecież zakładając nowy rok podaje się datę końcową 31.12, więc raczej nie ma możliwości jej zmiany. Program daje ostrzeżenie, że nie będzie możliwości zmiany daty początkowej i końcowej zakładanego nowego roku.
A przeksięgowanie przychodów i kosztów na 30.04 można zrobić na osobne konto analityczne. U mnie przykładowo będzie to 860-02.
Kom. 8:
Jeśli nie ma zapisów w maju, to z łatwością można zmienić rok obrotowy z 01.01.-31.12. na 01.01.-30.04. I otworzyć nowy 01.05.-31.12.
Ja z tym nie mam problemu. Sprawdzałem u siebie.
Kom. 8:
A przeksięgowanie kont wynikowych na inne konto analityczne nie rozwiązuje problemu łatwego wygenerowania RZiS prosto z programu za cały 2021 r.
Kom. 9 - ja mam Raksa, nie będę próbować "cudować" z dzieleniem roku 2021.
Kom. 10 - być może, chyba, że nie generuje się rachunku z programu
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.