Czy musi wykorzystać 10 dni dodatkowego urlopu

Pracownik zatrudniony na czas nieokreślony od 02.11.19 dostał wypowiedzenie 29.04.21 . Obowiązuje do 1 miesięczny okres wypowiedzenia. Chce w tym okresie czyli w maju wykorzystać przysługujący urlop. Czy powinien też wykorzystać 10 dni dodatkowego urlopu aby nie płacić ekwiwalentu czy może go wykorzystać bez żadnych konsekwencji w następnego pracodawcy? Nadmieniam że od 1.06 ma już kolejną pracę .
Urlop dodatkowy ulega proporcji, liczysz ile mu się należy do miesiąca zakończenia umowy
Czy ma nową pracę czy nie to nie ma wpływu na urlop u Ciebie
A co do liczenia urlopu są dwie szkoły, jedna twierdzi, że liczymy z wymiaru 36 dni (jeśli ma 26 dni) lub 30 dni, bo urlop dodatkowy to też urlop wypoczynkowy. Zakładam, że to urlop dla osoby niepełnosprawnej w stopniu umiarkowanym lub znacznym, bo tego nie napisałaś.
Jeśli pisząc o dodatkowym urlopie piszesz o dodatkowym urlopie pracownika niepełnosprawnego, to przysługują mu u Was 5 dni tego urlopu.
Czyli musi wykorzystać 4 czy 5 dni ? chyba zaokrąglamy w górę ...
Ale oczywiście możesz mu dać więcej urlopu niż przysługuje, ale u następnego już nie dostawnie
Dziękuję Wam, pozdrawiam serdecznie
Tak, zaokrąglamy w górę. Liczenie osobno tych urlopów jest czasami korzystne dla pracownika. Bo dwa razy zaokrąglamy w górę. Więc często wychodzi jeden dzień więcej
Kom.8 - tak, masz rację , czysty zysk
A to nie jest tak, że te 10 dni ma wykorzystać w ciągłości czyli całe 10 dni do końca maja a nie proporcjonalnie 5 dni?
Nie musi wykorzystać w ciągłości
Czyli 5 dni - tyle u tego pracodawcy a nie 10? reszta przechodzi do drugiego ?
Liczysz proporcjonalnie do okresu zatrudnienia, jak "zwykły" urlop wypoczynkowy;

pozostały wykorzysta w kolejnego pracodawcy / proporcjonalnie do zatrudnienia u kolejnego/ych
Dziękuję Witch , pozdrawiam
Pozdrawiam :)
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.