Podstawa chorobowego..?

Pracownica miał obniżony etat w okresie od 12.04.2020- 11.07.2020
03.2020 – chorowała (80%) – podstawa z 12 m-cy
04-09.2020 - przepracowała całe miesiące
10.2020 – opieka – podstawa obliczona z miesięcy po zmianie etatu tj: 8 -9 2020
11.2021 – opieka – kontynuacja podstawy
12.2020 – opieka kontynuacja podstawy
01.2021 – przepracowała cały miesiąc
Od 02.2021 - chorobowe ciążowe i pytanie o podstawę.
Czy ma być ona wyliczona od 01.2021 – 02.2020 z wyłączeniem miesięcy 04-07.2020? - pomimo braku 3- miesięcznej przerwy pomiędzy chorobowymi ?
Podstawa ta sama co w przypadku opieki w grudniu.
Choruje od lutego a w maju pytasz o podstawę?
Chyba że wróciła na cały etat, wtedy podstawa po zmianie etatu.
Tak, wróciła na pełny etat w lipcu. Ma wypłacane z podstawy obliczonej po powrocie na pełny etat. ale moja wątpliwość powrastała z powodu zmiany z dnia 16.12.2020 w sposobie obliczania podstawy dla kobiet w ciąży
"12.2020 – opieka kontynuacja podstawy"
Czyli już tu miała z całego etatu.
No to dlaczego pytasz?
Nie było 3 m-cy przerwy, a to oznacza, że podstawą w lutym 2021 ta sama.
A jaka to zmiana "w sposobie obliczania podstawy dla kobiet w ciąży"
Dla choroby w okresie ciąży podstawę liczy się tak samo, jedyna różnica polega na % chorobowego czyli zamiast 80 jest 100.
Https://www.zus.pl/baza-wiedzy/biezace-wyjasnienia-komorek-merytorycznych/swiadczenia/-/publisher/details/1/ustalanie-od-16-grudnia-2020-r_-podstawy-wymiaru-zasilku-chorobowego-przyslugujacego-w-czasie-ciazy-oraz-zasilku-macierzynskiego-osobom-ktorym-zmieniono-wymiar-czasu-pracy-na-podstawie-ustawy-o-covid-19/2721358
Przecież napisałam ci, że przyjmujesz po zmianie etatu.
Nie wiem o co ci chodzi
+ Dodaj komentarz

Uwaga:
Autor Tematu umożliwił zamieszczanie komentarzy tylko użytkownikom zalogowanym

Rejestracja użytkownika

Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.