Zaliczka poniżej 1000 zł w pit 36L

Witam jak mam wykazać zaliczkę poniżej tysiaka w zeznaniu rocznym.
Zrobiłem tak , wykazałem ja w J. poz. 82 (za 2 kwartał 175 zł - należna zaliczka ) a w pozycji 100 zapłacona zaliczka 0.
Potem jeszcze w pozycji 107 RAZEM te 175 mam.
US dzwonił że mam to poprawić, tylko co ?
Mam w ogóle jej nie wykazywać ?
...Potem jeszcze w pozycji 107 RAZEM te 175 mam....
co masz w poz. 107??? / zakładam że masz na mysli część E
Mniejsza o poz 107 to jest podsumowanie zaliczek miesięcznych/ kwartalnych.
Repetek, rozwiń proszę o co chodzi z częścią E bo tam tego nie mam.
Część E w PIT 36L nie ma nic wspólnego z zaliczkami. W E wykazujesz odliczenia.
Sprawdź czy J poz.107 = D poz.26
Kom.2
piszesz o poz. 107 - a ta tej w części E - dlatego pytam co tam masz wpisane
chyba że chodzi ci o cos innego
Kom.4
poz.107 jest w dziale J a nie E
Sorki - fakt
patrzyłam omyłkowo na PIT-36
Asiek79
w pozycji 26 mam 0, więc tu mam błąd .
Chciałbym się tylko upewnić bo ta cała część D to są wartości roczne, przychód/koszty/dochód/strata i ta pozycja 26 należne zaliczki , jeżeli bym wziął cały rok to nie mam nic do zapłaty do US ale nawet jak w drugim kwartale wyszło mi 175 to w tej pozycji ma być 175 a nie 0?
Dzięki za wszystkie komentarze
W części D wykazujesz cały roczny przychód, koszty i zaliczki które występowały w trakcie roku.
Dlatego też poz.26 musi równać się zaliczkom naliczonym z poz.107.
Nie ma tu znaczenia czy je zapłaciłeś czy nie. Zapłaty wykazujesz w innych pozycjach. Jeśli nic nie wpłacałeś to wykazujesz 0 przy pozycjach wpłat.
Dopiero całe rozliczenie PIT 36L pokaże czy musisz coś zapłacić.
-ale nawet jak w drugim kwartale wyszło mi 175 to w tej pozycji ma być 175 a nie 0? - TAK
To teraz wiem już wszystko, dziękuje asiek79 i pozostałym tez. Temat do zamknięcia.
Jeśli te 175 to jedyna zaliczka która wyszła w trakcie roku to musi być w poz.26 i 107 ( plus w poz.82 II kwartał )
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.