Deklaracja akcyzowa - produkcja energii na własne potrzeby

Witam, pierwszy raz będę składać deklarację AKC-4/h - jesteśmy podmiotem, który rozpoczął produkcję energii na własne potrzeby. Jesteśmy zwolnieni z akcyzy, nie mamy obowiązku rejestracji do Centralnego Rejestru Podmiotów Akcyzowych, ale musimy składać co miesiąc deklaracje. Może mi ktoś podpowiedzieć czy deklarację muszę składać przez platformę usług elektronicznych skarbowo-celnych? Czy mam założyć konto na firmę?
Ooo wreszcie kogoś znalazłam kto ma fotowoltaikę.Też jestem na etapie rozkminiania tematu produkcji energii .
Powiedz coś więcej na temat rejestracji do akcyzy.Kiedy trzeba się zarejestrować. Mamy moc fotowoltaiki 50 kw
Co jeszcze musimy robić .Pliss bo jestem zielona w tym temacie a widzę że ty już będziesz składać deklaracje.Rozumiem że deklaracje będą zerowe .Czy tak ?
Nie zauważyłam że już mi napisałaś co nie co w moim poście.A powiedz mi jeszcze ja mam najemców którzy mają pod liczniki .W jaki sposób się z nimi rozliczać ?
Odnośnie najemców to nie za bardzo pomogę, rozumiem, że będziesz rozliczać zużycie energii z nimi? Ja mam inną sytuację, bo zużywam energię tylko na własne potrzeby i temat akcyzy mam rozpracowany, nie muszę się rejestrować. Jestem teraz na etapie czytania jak złożyć te deklaracje zerowe :-( I właśnie się zastanawiam czy muszę jakieś konto założyć na platformie, czy papierowo mam składać.
Coś takiego znalazłam :
https://www.podatki.gov.pl/akcyza/abc-akcyza/deklaracja-dla-podatku-akcyzowego/
Zadzwoniłam na Krajową Informację Podatkową - jeżeli korzystam ze zwolnienia z art.16 ust 7a pkt 1 to deklarację AKC-4/H mogę składać papierowo - Pan mi powiedział nawet do jakiego Urzędu mam składać
Ja właśnie próbowałam się dodzwonić na infolinię , ale niestety nie udało mi sie .Napisałam na portalu gov.pl zapytania.Czekam na odpowiedź. Dzięki za podpowiedzi , pozdrawiam.Męczy mnie tylko najem i związana z tym energia.
A tak a propos z jakiego województwa jesteś bo ja malopolska
A czy osoby fizyczne bez działalności tez muszą składać deklaracje? Czy nie miało być zwolnienia z tego?
Akurat ja reprezentuję osobę prawną - spółkę z o.o.
Do komentarza 6 - województwo śląskie ;-)
Do *anetas123 zerknij proszę 1345908
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.