Jak odzyskać niesłusznie pobraną zaliczkę?

Witam,
otrzymałem pomoc materialną dla twórców od Ministerstwa Kultury, która jest zwolniona z podatku gdy nie otrzymało się innej pomocy na podst art. 21 ust. 1 pkt 26a.

Jednakże ministerstwo na PIT-11 pobrało zaliczkę ze względu na to, że nie dysponowlli informacją na temat innych pomocy przeze mnie otrzymanych.

jak mam teraz odzyskać pobraną zaliczkę? Jak wypełnić PIT-36 (mam działalność) żeby ją odzyskać? Na pit-11 podana jest pomoc w wierszu 8 - inne żródła

Z góry bardzo dziękuję za pomoc
Wg mnie ten PIT-11 powinien być skorygowany przez płatnika przez usunięcie kwoty przychodu.
Dziękuję za odpowiedź, ale już to widzę jak Ministerstwo Kultury skoryguje PIT...

Nawet nie wiadomo do kogo uderzać w tej sprawie w Ministerstwie, jaki adres, jaki telefon itd.
Weź nie żartuj, nie da się znaleźć w internecie danych Ministerstwa ?
Dzwonisz do sekretariatu głównego księgowego ministerstwa i prosisz o rozmowę, proste.
Telefony są na stronie www
W ministerstwach płace podlegają pod GK.
Tam nie gryzą :)
Dziękuję za komentarze.

Ministerstwo powiedziało, że mam w takim przypadku w PIT-36 w pozycji inne źródła wskazać kwotę przychodu na 0 i wykazać tylko pobraną zaliczkę.
I tak zrób, najwyżej kiedyś coś trzeba będzie wyjaśniać.
Witam, mama ma podobna sytuację dostała z Ministerstwa pit na 3600 zł ( 2 x 1800 zł) i też że nie mają informacji na temat tego czy dostała jeszcze jakaś pomoc. Mogłabym wiedzieć jaka Pan/Pani miała kwotę że ministerstwo kazało wpisać 0 w picie rocznym?
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.