Czy ktoś z was ma panele fotowoltaiczne ?

Jakie obowiązki ma prosument .Czy musi składać deklaracje dla podatku akcyzowego , czy musi sie zarejestrować .czy musi prowadzić ewidencję ilościową energii elektrycznej ?
Jesteśmy osoba prawną i dla siebie założyliśmy instalację
Gdzieś czytałam że należy się zgłosić jako podatnik akcyzowy i prowadzić ewidencję
Tez tak myślę a gdzie to czytałaś ?
Wrzuć w google , do jakiegoś progu produkcji energii są deklaracje "0"
Witam, my też rozpoczęliśmy produkcję energii na własne potrzeby - jesteśmy zwolnieni z akcyzy zgodnie z rozporządzeniem MF z dnia 28.12.2018 - zwalnia się z akcyzy zużycie energii elektr, wyprodukowanej z generatorów o łącznej mocy nie przekraczającej 1 MW przez podmiot, który zużywa energię. Zgodnie z opinią naszego doradcy nie mamy obowiązku rejestracji ale musimy składać deklarację AKC-4/H
Też mam ten problem i nie wiem co z tym zrobić :(.

Moc 1 MW to chyba bardzo dużo? Zwykłe gospodarstwa domowe tyle nie mają?
A masz już zrobioną fotowoltaikę , więc na fa lub wcześniej w umowie powinno być zapisane jaka moc .Tak 1 MW to duża moc ja mam 50 kW
Kom. 7
Tak, mam zrobioną. Sprawdzę papiery w takim razie.

A nie trzeba też prowadzić ewidencji zużycia czy wytworzenia mimo zwolnienia z akcyzy?
Poczytaj post 1345145
Czytałam ten post i nawet sie tam doczepiłam :)

Ale chyba nie zauważyłam nic na temat ewidencji. Rejestrować sie nie trzeba, ale nie wiem co z ewidencją.
Dokładnie nie wiem ale chyba trzeba tak doczytałam , przeczytaj sobie art.138 h ustawy o podatku akcyzowym.
Uczymy się dopiero wszystkiego, ale siła w grupie :))
Przeczytajcie art 138h ust 2 - wynika z niego że nie trzeba jednak ewidencji prowadzić.
Dzięki, poczytam jak złapię wolną chwilę. Bo teraz to nie wiem za co sie złapać :(((

To dobrze że choć ewidencji nie trzeba, tylko po co te zerowe deklaracje :(
I tak jestem kilka miesięcy w plecy, czyli składać zaległe z "płaczkiem" ?
Czytam ust.2 i wydaje mi sie że jednak trzeba bo część odbiera od nas tauron i przechowuje , a więc jest ona dostarczana do instalacji służących do przesyłania energii.Co prawda jeszcze nie mamy aneksu do umowy z tauronem.Ale czy dobrze myślę ? Już mi sie mózg lasuje od tej wiedzy
Będzie oddawać do Tauronu energię? To chyba musicie. Bo my mamy blokadę i nadmiar energii nie wraca do sieci - będzie zużywamy w całości przez nas.
Aaa to gdzie idzie nadmiar ?? To tak też można było ?
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.