Wspolne rozliczanie a komornik

Mam pytanie czy ktoś się tu wspolnie rozliczał i ma zajęcie komornicze w Urzędzie Skarbowym. Rozliczałam się z mężem oboje mamy komornikow ale nie tych samych. I moje pytanie czy ktoś dostal zwrot mimo zajęcia czy raczej wszystko pójdzie do któregoś komornika? Dziękuję za odpowiedź
Mam taką samą sytuację. Wciąż czekam....
A kiedy było rozliczenie? I czy dzwoniła pani do Us?
Na ten temat jest kilka postów na forum. Z tego co pamiętam chyba przeważa zdanie, że zwrot podatku jest wspólnym "dobrem" i nie może US zabierać go na spłacenie zajęcia komorniczego jednego z małżonków.
Ja składałam 15.02 przez internet. I na razie cisza. W między czasie dostałam pismo z US o potrąceniu na rzecz mandatów męża( a najlepsze jest to, że są to mandaty sprzed 3 lat). I tyle. Żaden komornik się nie odzywał. Dzwoniłam raz, w zeszłym tygodniu. Wtedy zwrot jeszcze nie wyszedł cokolwiek miało to znaczyć. Dodam jeszcze, że w zeszłym roku dostałam zwrot w całości, bez żadnych potrąceń, po 14 dniach od złożenia. Myślę że w tym roku reszta zwrotu poszła na inne zajęcia. Zgadzam się z koleżanką, że na forum temat ten jest wielokrotnie poruszany. I w skrócie streszczając to nikt nic nie wie, każdy ma inne informacje i chyba do tej pory jeszcze nikt nie otrzymał tego zwrotu.
Do poczytania..

Stanowisko NSA :

https://czasopisma.beck.pl/monitor-prawniczy/aktualnosc/egzekucja-dlugow-jednego-z-malzonkow-z-nadplaty-podatku-wynikajacej-ze-wspolnego-opodatkowania-dochodow/
No właśnie my w tamtym roku dostaliśmy cały zwrot i nie było mowy żeby przekazać go komornikowi. Próbowałam znaleźć ten nowy przepis mówiący że nadplata w tym roku zostanie przekazana komornikowi ale nic nie znalazłam. Złożyłam w Us zazalenie ale nie wiem czy to coś da. Zostaje tylko poczekać.
Do wla.gle. ten artykuł dotyczy długu juz w małżeństwie a my mamy dlugi z przed związku wiec tak naprawdę nijak ma się ten przepis.
Dzień dobry.
Małżonka ma długi z przed naszego ślubu, dlatego rozliczamy się wspólnie, ulga na dzieci żony, dojazdy do pracy itp. Teraz właśnie się dowiedziałem że US cały zwrot przekazał komornikowi, mimo że mnie jestem dłużnikiem. Co mogę zrobić ?
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.