Wyciąg bankowy księgowanie

Czy mogę zaksięgować wyciąg bankowy pod jedną datą ostatniego dnia miesiąca tj. 28.02.2021, bank generuje mi jeden miesięczny wyciąg na którym są transakcje z całego miesiąca. Raport kasowy tak księgujemy, zawsze z datą ostatniego dnia miesiąca...
Też tak mam ale księguję każdy dzień osobno
Rozumiem, tylko czy dopuszczalne jest żeby zaksięgować go w ostatnim dniu miesiąca?
Oczywiście, przecież masz jeden dokument i cały księgujesz pod datą wyciągu.
Dziękuję za pomoc.
Serio księgujecie pod jedną datą cały wycia? Jak później sprawdzacie terminy płatności w rozrachunkach np. żeby określić termin zapłaty faktury, lub do ulgi na złe długi? Wchodzicie za każdym razem do banku i ręcznie wszystko sprawdzacie i liczycie?
Kom 5 - nie wiem jak u Ciebie ale u mnie mozesz wprowadzac caly miesiac pod jedna data ale w module rozrachunki mozesz przypisac do kazdego rozliczenia faktyczna date zaplaty. Czyli WB pod data 31.01 a rozliczenie pod data 02.01

:)
Kom. 5 - nie mam z tym problemu. Jak księguję operacje na kontach rozrachunkowych /zapłaty dostawcom i wpłaty odbiorców/ to w każdym dekrecie jest pole w którym wpisuję faktyczną datę operacji/zapłaty. I to trafia do rozrachunków, wszystko jest prawidłowo wprowadzone i można bez problemu rozliczyć wszystkie płatności z fakturami.
Kom. 7 - pewno Rewizora uzywasz co? Wpisujesz to w dacie powstania co nie?
Nie, Raksa
1. Czy da się z tak zaksięgowanego wyciągu zrobić jpk na żądanie?
2. Osobiście uważam to za błędne i powinno się księgować operacje bankowe (nawet jest taka możliwość w rewizorze). Skoro uznanie rachunku było 1 lutego to data dekretacji też powinna być 1 lutego a nie 28. Albo wypłata gotówki z banku, może na jakiś dzień wystąpić saldo minusowe w kasie przy dekretowaniu wszystkich operacji bankowych ostatniego dnia miesiąca.
3. Poza tym bardzo prosto zmienić wyciągi miesięczne na dzienne, każdy bank robi to od ręki.
Ale nie zawsze dzienne wyciągi są potrzebne, bo jak mam na wb przez cały miesiąc np. 20 czy 30 operacji to po co mi dzienne wyciągi.
Zgadzam się że nie potrzebne są dzienne wyciągi, na podstawie WB miesięcznego tez można zaksięgować operacje bankowe zgodnie z ich datami, które są przecież wyszczególnione na wb miesiącznym, poza tym wydruk miesięczny to mniej papieru a więcej drzew :)
pozdrawiam serdecznie :)
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.