Ile dni urlopu przysługuje 20 czy 26

Czy czas opłacania skladek w KRUS liczy się do lat pracy odnośnie urlopu wypoczynkowego???
Umowa zlecenie gdzie sa składki opłacone się liczy???
A jak ty myślisz?
Czytasz przepisy, czy bazujesz na Forum?
Zosia57 nie chcesz to nie odpowiadaj

Po to jest forum aby zadawac pytania
@1-2 Brawo TY!
@3 To są podstawowe info, które znajdziesz w wyszukiwarce google.
Naprawdę?
A ja uważam, że Forum ma rozwiać twoje wątpliwości, jakąś swoją wiedzę prezentujesz , a my potwierdzamy lub zaprzeczamy.
A ty liczysz na gotowce?
1/Musi uzyskać zaświadczenie potwierdzające okresy pracy w gospodarstwie we właściwym -według zamieszkania -urzędzie gminy.
2/Umowa zlecenie nie wchodzi do stażu urlopowego
Kom.6
Bardziej robisz krzywdę niż pomagasz.
Jeśli pyta ktoś, kto pracuje w kadrach, przepisy znać powinien.
Zosiu bez urazy ( nie taki mój cel ).
Nie pytam kto gdzie pracuje ani nie oceniam kto jaką wiedzę powinien mieć , ponieważ to forum nie do tego zostało udostępnione i nie taka moja rola.
Kom.8
A jaka jest twoja rola?
Do czego w/g ciebie jest to forum?
Jak widzę ktoś tutaj próbuje się dowartościować i bawić w nauczyciela:)
Skąd w Was tyle jadu...
Według mnie forum to miejsce gdzie się zadaje pytania i jak ktoś zna odpowiedź i ma chęć to odpowiada. A kto nie chce niech nie czyta.
Zadaje pytanie bo w internecie różne rzeczy pisza
Zosia57 tzn. że zwykły pracownik nie może zadawać tu pytań? Pytam o KRUS aby wiedzieć czy to się liczy bo w kadrach nie zawsze pracują kompetentne osoby co to dobrze wylicza. A dlaczego pracownik ma być poszkodowany jak nie zna przepisów
Justa a gdzie widzisz ten jad konkretnie napisz
Ja pitole ! Forum jest dla WSZYSTKICH ! Wszystkich, którzy szukają odpowiedzi bo nie mogą znaleźć necie albo znajdują i pojawia się 1000 wątpliwosci.

Zosia nie bądź taka ostra, po co to ?
Kom.14
Ostra?
Nie, no chyba pomyliłaś pojęcia :)
Kom.12
Ponieważ nieznajomość prawa szkodzi? :)
Nie rób z siebie niewiniątka w necie czytaj przepisy, a nie "rôżne" rzeczy.

1. Opłata KRUS nie znaczy pracę
2. Umowa zlecenia nie wlicza się do straży


Zadowolona? Pewnie nie, ponieważ na 1. Nie ma podstaw prawnych....:)
Jest tak jak napisano w kom. 6. Nie wiem jakich okresach to dotyczy, ale przypadające po dniu 31 grudnia 1982 r. okresy pracy w indywidualnym gospodarstwie rolnym w charakterze domownika w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniu społecznym rolników indywidualnych i członków ich rodzin i tym samym podleganie z tego tytułu ubezpieczeniu społecznemu czyli KRUS wlicza się do stażu, od którego zależy wymiar urlopu. Zalicza się również przypadające przed dniem 1 stycznia 1983 r. okresy pracy po ukończeniu 16 roku życia w gospodarstwie rolnym prowadzonym przez rodziców lub teściów pod warunkiem objęcie tego gospodarstwa i rozpoczęcie jego prowadzenia osobiście lub wraz ze współmałżonkiem,
Zosia57 zadowolona. Wiem coś więcej...
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.