Ekwiwalent za urlop a chorobowe

Pracownik został zwolniony w lutym 2021 roku. Ma 30 dni urlopu za, który będziemy wypłacać ekwiwalent. Do ustalenia wysokości ekwiwalentu bierze się pod uwagę 12 ost. miesięcy czyli luty 2020-styczeń 2021. Pracownik w okresie czerwiec-listopad był na zasiłku chorobowym, później oczekiwał na wydanie decyzji o rencie (nie pracował) do końca zatrudnienia był na urlopie bezpłatnym . Te miesiące chorobowe i urlop bezpłatny należy wyłączyć z ustalenia podstawy do ekwiwalentu?? I przyjąć tylko luty 2020-maj 2020 do ustalenia podstawy do chorobowego?
Dlaczego BYŁ na urlopie bezpłatnym?

został zwolniony, bo?
Był na urlopie bezpłatnym bo skończył się okres zasiłkowy 182 dni, a pracownik oczekiwał na wydanie decyzji o przyznaniu renty z tytułu niezdolności do pracy, przyznano mu rentę decyzją z dn 10.02.2021 r.

zwolnienie nastąpi w lutym, ponieważ pracownik nie może pracować, stan zdrowia na to nie pozwala.
źle - do czasu otrzymania decyzji NUN a NIE urlop bezpłatny

pracownik sam się zwalnia?
Pracownik sam się zwalnia, wypłacamy odprawę i ekwiwalent.
Coś NIE tak - Pracownik został zwolniony w lutym 2021 roku- piszesz,że został zwolniony

a teraz piszesz - zwolnienie nastąpi w lutym,
Racja zrobiłem błąd w pierwszym komentarzu, pracownik jeszcze nie jest zwolniony, dopiero będzie zwolniony.
Pawelk018 |- jak TO będzie zwolniony? KTO go zwolni?
Oczywiście robisz korekty-żaden bezpłatny TYLKO NUN
Sam się zwolni, jak się zwolni to będzie zwolniony, tak.
Dlaczego jeszcze się NIE zwolnił?
No, a jeśli chodzi o podstawę do ekwiwalentu to mam wziąć tylko te miesiące kiedy pracownik był zdrowy?
JAK pracownik jest wyangradzany
No bo jest w złym stanie zdrowia i nie może osobiście pojawić się w firmie. Ma pojawić się do końca lutego z wypowiedzeniem i wtedy załatwimy wszystkie formalności.
Na umowie wynagrodzenie zasadnicze 3300 , premia 700, dodatek zmienny za szczepienia zależny od liczby szczepień.
JENY - z jakim wypowiedzeniem????????????

źle się czuje - niech ci prześle mailem podanie o roz. umowy na mocy porozumienia stron z dniem 24.02.2021
Ustalamy podstawę ekwiwalentu

1. Składniki wynagrodzenia określone w stawce miesięcznej w stałej wysokości uwzględniamy w wysokości należnej w miesiącu nabycia prawa do ekwiwalentu. Dotyczy stałego wynagrodzenia określonego w umowie o pracę oraz innych stałych składników wynagrodzenia, takich jak: dodatki funkcyjne, stażowe, stała miesięczna premia regulaminowa (§ 15 rozporządzenia),

2. składniki wynagrodzenia przysługujące pracownikowi za okresy nie dłuższe niż 1 miesiąc, uzyskane przez pracownika w okresie 3 miesięcy poprzedzających miesiąc nabycia prawa do ekwiwalentu, uwzględnia się w podstawie ekwiwalentu w przeciętnej wysokości z okresu 3 miesięcy. Do takich składników wynagrodzeń należą składniki, wypłacane nie rzadziej niż raz na miesiąc, np. prowizje, premie miesięczne, wynagrodzenie za pracę w godzinach nadliczbowych bądź wynagrodzenie za pracę w porze nocnej (§ 16 rozporządzenia),
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.