Umowa zlecenie - potrącenie komornicze ?? Ochrona COVID?

Jak wygląda sprawa z potrąceniem komorniczym przy umowie zlecenie ?

W 01/2021 zleceniobiorca przepracował około 164 godziny , dostał wypłatę brutto 3 001,20 zł
W 02/2021 do tej pory ma przepracowane 120 godziny , czyli brutto wychodzi 2 1986 zł

Ma pismo od komornika, potrącam mu całe wynagrodzenie ? Czy może jest jakaś ochrona, kłuci się że znajomy też jest na zleceniu i główna księgowa stosuje mu jakąś ochronę COVID i nic nie potrąca, jest coś takiego ?
Z umowy zlecenia potrącasz całość, jeśli w zajęciu jest "inna wierzytelność" lub wyraźnie "umowa zlecenie"
Niech zleceniobiorca uda się do komornika i go przekona, że to jedyne źródło dochodu, wówczas komornik ciebie poinformuje o ograniczeniu potrącenia.
Aha, czyli nie ustawowej "kwoty wolnej" która pojawiła się z uwagi na COVID czy cuś ?
(wiesz chodzi o to że może ten znajomy jego coś zakombinował i obniżył ilość godzin- bo słyszałem że tak też się dzieje)

Tylko pozostaje "błaganie" komornika i czekanie na pismo ?
Ale co ma ilość godzin do rzeczy?
Z umowy zlecenia potrącasz całość, jeśli w zajęciu jest "inna wierzytelność" lub wyraźnie "umowa zlecenie"
No właśnie nie wiem. Wiesz jak to jest, ktoś coś usłyszy przekaże koledze dalej, ten przekręci i wychodzi z tego historia stulecia.

Mam pismo przed sobą i pismo nazywa się "zajęcie wierzytelności" , dalej "Wierzytelność zajęta jest do wysokości egzekwowanego świadczenia z tytułu : zobowiązań umownych (np. umowa zlecenie, umowa o dzieło, umowa agencyjna) i poza umownych : bezpodstawne wzbogacenie i czyny niedozwolone.
Czyli potrącasz całość.
Podpowiedź zleceniobiorcy, żeby poszedł dogadać się z komornikiem.
Jedyne źródło dochodu...itd.
Oki, dziękuje
Proszę
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.