Dopłaty dla spółki

Spółka otrzymuje dopłaty od Gminy (100% udziałów ). Odbywa się to na takiej zasadzie, ze spółka ponosi koszty czyszczenie urządzeń kanal. deszczowej Za powyższe czynności fakturuje gminę i na podstawie faktury gmina wnosi dopłaty. Podejmowana jest uchwalano dopłatach i jest wpis w KRS ze Gmina może wnosić dopłaty. Czy od takich dopłat płaci się PCC Jak zaksięgować taka fakturę? Jako przychody z operacji finansowych ?
A jaki charakter ma ta dopłata - do kapitału, czy do twoich usług (rekompensata)??
Ale skoro jest wystawiana faktura to chyba jest to zapłata za fakturę/wyświadczone usługi a nie "jakaś" dopłata, w przeciwnym razie nie bardzo rozumiem jak rozliczasz rozrachunek, jak księgujesz
Gmina powierzyła spółce zadanie użyteczności publicznej i za utrzymanie konserwację i czyszczenie zgodnie z umową spółka będzie fakturowała Gminę, a Gmina dokona zapłaty faktury do kwoty dopłaty podanej w umowie . Taki jest zapis. A odbywa się tak, że spółka najpierw opłaca fakturę za wykonaną usługę ( np. czyszczenie sieci) dla firmy X, później na podstawie tej faktury spółka wystawia fakturę dla Gminy Gmina z kolei podejmuje uchwałę o dopłacie i opłaca fakturę
Domyślam się, że zadania powierzono na podstawie umowy wykonawczej (umowa powierzenia) i to tam powinnaś szukać wszystkich zasad rozliczeń. Z tego co napisałaś wynika, że otrzymujesz od gminy tzw. rekompensatę czyli dopłatę do wykonanej przez ciebie usługi z tym, że w twoim przypadku jest to "dopłata" w wysokości 100% wartości faktury (na zasadzie zwrotu kosztów). Taka "dopłata" nie ma nić wspólnego z podatkiem PCC.
Jeśli wcześniej nie zetknęłaś się z taką formą rozliczeń, koniecznie musisz zgłębić temat i uzupełnić wiedzę w tym zakresie, zagadnienie może wyglądać zupełnie inaczej niż ci się wydaje.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.