Sprawozdanie o odpadach do BDO - proszę o pomoc

Mam KPO, teraz robię KEO (moim zdaniem robota głupiego, bo system sam powinien sobie wczytać do KEO KPO i po pracy).

Ale wprowadziłam przekazane, na podstawie poszczególnych KPO, teraz patrzę na wydruk KEO i mam w przekazanych wszystkie KPO, a w wytworzonych - pusta kolumna...

Szlag mnie trafia, bo wiadomo, że skoro przekazałam, to najpierw musiałam wytworzyć - mam to zaznaczone w decyzji, że jestem wytwarzającym....

Nie wiem co dalej...
Od nowa mam wprowadzić wszystkie KPO, ale jako wytwarzane odpady?

Na razie to tylko jeden kod, mam jeszcze do wprowadzenia kilka... Zamiast księgowaniem się zająć, to ja muszę ogarniać jakiś głupi system...


System BDO jest tak toporny, że świat za mały... mało intuicyjny, tyle czasu nad tym spędzam....

Przecież KEO powinny się tworzyć same na podstawie KPO, a sprawozdanie na podstawie KEO - z automatu....
W KEO jest przycisk nowy wpis i tam wpisuje wytworzone. niestety to nie jest z automatu
Czyli nie da się skopiować wprowadzonych już danych z kolumny "przekazane" do "wytworzone "?
A może trzeb odwrotnie? Najpierw wprowadzić wytworzone i to się przeniesie do kol. Przekazane?
Widzę, że będę musiała obejrzeć film instruktażowy, znów strata czasu...
Z tej instrukcji

https://www.youtube.com/watch?v=DOQkM4XU3hM

wynika, że należy wytworzone odpady wpisywać do KEO - do zakładki wytworzone, potem do zakładki przekazane i tam wpisujemy przekazanie - na podstawie KPO.

kto tak robi?
kto ma na to czas?
Znalazłaś czy Ci podać jak to zrobić?
Znalazłam, w tym filmie jest pokazane, ale komentarze pod tym są wymowne, bardzo podobne do mojego zdania, to po prostu gniot....

dziękuję
Zgadzam się :)
Wprowadzam teraz wytworzone, ale datę wpisuję z daty wywozu odpadów - transportu; natomiast na KPO mam datę zatwierdzenia - skorygowania raczej, więc datę wytworzenia mam w dacie przekazania faktycznego; a datę przekazania mam w dacie skorygowania ostatecznego i zatwierdzenia KPO --- bo do zakładki przekazane system zczytuje KPO i taką datę pobiera - nie faktycznego przekazania, ale datę zatwierdzenia ostatecznego....

Mam nadzieję, że będzie ok.
Czy tworząc kartę ewidencji odpadu teraz, mogę jakoś wpisać rok karty 2020?
Cały czas mi pokazuje 2021r., a ja chcę zrobić ewidencję na 2020...
Z tego co widzę nie ma mozliwosci robienia tego wstecz na przełomie roku.
Dziękuję pięknie
Z tego co wiem od koleżanki, która się odpadami zajmuje (strasznie na to narzekała swoją drogą), to trzeba ewidencję KEO i KPO robić na bieżąco, bo system blokuje potem możliwość wprowadzania dat wstecznych i rzekomo od nowego roku w ogóle nie będzie można wystawić KPO, jeżeli najpierw nie będzie wytworzonego odpadu... chore to wszystko.
Nie jest ten system intuicyjny delikatnie mówiąc...

KPO sobie drukuję, ale KEO mam w systemie i wydrukuję dopiero na koniec roku z podsumowaniem.

Wyprowadziłam sobie to na bieżąco, ale nerwów mnie sporo to kosztowało...
Dziękuję :-)

Miłego popołudnia ♥
Teraz zauważyłam, że są dwie ewidencje kpo --- dla zwykłych i dla niebezpiecznych osobna ewidencja...

Czy KPO też są w osobnych zakładkach - zwykłe odpady i niebezpieczne? Czy w jednej zakładce wszystkie?
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.