Pdop cit 8

Podatek cit 8 z deklaracji za 2019 r -złożono w 2020, zapłacono podatek też w 2020 w którym roku powinien być ujęty?
19 czy 20?
Nie było zaliczek w ciągu całego roku
Podatek CIT za 2019 musi być w księgach w 2019, a podatek za 2020 musi być zaksięgowany w 2020.
Ale twoje pytanie nie jest zbyt jasne.
Firma rolnicza i nie zawsze wychodzi podatek do zapłaty, do tej pory zwolniona, mam podatek zapłacony w 2020 za cit 2019 i nie wiem co z tym zrobić teraz
Tylko chyba korekta mi pozostaje bo nie mam już pomysłu, pierwszy raz płacę ten podatek i zawaliłam
To znaczy, że księgach 2019 nie masz zaksięgowanego podatku CIT na 870/22x.
Tak, wszystko mam w 2020
Teraz mam problem jak to odkręcić
Kom. 6 - a co to znaczy ?
Jak będziesz pisać tak zdawkowo, to do wieczora nic nie wyjaśnimy :)
Bilans pewnie zatwierdzony więc nie ma co to odkręcać w ksiegowaniach na 2019
RZiS za 2019 - ujęto podatek z CIT8 czy nie?
Kom 10 nie
Kom 6 w ksiegach 2019 nie zaksiegowano
Kom 9 zatwierdzony ,to co z tym zrobic ?
Podatek nie ujęty w RZiS a tym samym w bilansie za rok 2019 spowodował zawyżenie WF za ten rok.
Księgowania muszą pozostać w 2020-tym.Należy tylko ustalić istotność błędu ( błędy lat ubiegłych ) - od tego zależy sposób księgowania.
Jak duża jest kwota tego podatku i czy masz zapisy w polityce rachunkowości na temat korekty błędów?
600 zł
Korekty błędów musze sprawdzić
A jesli nie mam takich zapisów to jak wtedy zaksiegowac?
Księgowania ,które już masz w 2020-tym to
WN 870 / MA 220 600
WN 220 / MA 130 600

Jeśli uznasz ,że błąd jest istotny
WN 820-błędy lat ubiegłych / MA 870 600

Jeśli uznasz ,że błąd nieistotny ( nie zniekształci WF bieżącego )
WN 860 / MA 870 600
Mysle ze nie jest to az tak istotna kwota,
Bedzie ona w rzis z 2020 roku razem z podatkiem za rok 2020 jezeli taki będzie
Kwota mała więc myślę,że faktycznie nieistotna.Tak.Znajdzie się w RZIS za 2020.
Tylko mysle jak to rozwiazac zeby na przyszlosc nie zrobic takiego samego bledu, gdyz zaliczek nie placimy , i nie zaesze wychodzi podatek do zaplaty
Jak rozwiązać?No trzeba po prostu pamiętać ,że podatek z CIT 8 księgujesz na 31.12.danego roku.
Zrób sobie notatkę i przypnij do CIT za 2020 rok.Robiąc za 2021 na pewno zaglądniesz do starego.
Albo przyklej kartki na monitor aż się utrwali.
Wróć.Kom.21 źle Ci przytaknęłam.
W RZiS będzie tylko podatek bieżący.Zaległy ( 600 ) będzie już na koncie 860.
Ok nie bardzo rozumiem czyli mam od razu na 31.12.2020 zrobic przeksiegowanie na 860 zeby go nie wykazywac?
Wiem kom 18 wn 860/ ma 870
Tak.Teraz już się wszystko zgadza.
Dziekuje Ci bardzo serdecznie za pomoc
A jeszcze jedno ostatnie pytanko jezeli za 2020 wyjdzie podatek to musze go wykazac w rzis w pozycji podatek dochodowy a dopiero potem przeksiegowac na wynik 860?
TAK.
Dziekuje bardzo
:)))))
Hej asiek79 mam jeszcze pytanie gdyż po zaksięgowaniu jak w kom 26 na kontach się zgadza ale w rzis nie wiem gdzie wrzucić ten zaległy podatek bo inaczej wynik się nie zmniejszy o te 600 zł, bo druki gofin sam liczy wynik, nie wiem jak to zrobić?
Musisz jednak dodać ten podatek w RZiS do podatku dochodowego bieżącego bo faktycznie został potraktowany jako błąd nieistotny obciążający wynik bieżący. Czyli mój kom24 był błędny. Przepraszam za wprowadzenie w błąd.
Wzięłam pod uwagę tylko zapisy na kontach. W tym układzie dokładnie opisz w informacji ,że podatek w kwocie 600 dotyczy roku 2019.
600 zaległy + np.500 bieżący = 1.100 do wykazania w RZiS w poz. podatek dochodowy
W tym roku wyszedł mi do zapłaty w kwocie 51zł
jak przeksięgowałam to na kontach jest ok ale właśnie w rzis sie nie zgadza
W RZiS w poz. podatek dochodowy wpisz kwotę 651
A w bilansie pasywa sie pomniejszą a w aktywach nie wiem?
Kom 36 tak też zrobiłam, przepraszam że tyle pytań zadaję ale jesteśmy spółką rolniczą i do tej pory nie było pdop w rolnictwie dopiero 2019 i 2020 bo zlikwidowali zwolnienie art 17
Trzeba dodac w pasywach zobowiązania z tyt podatków, gapa ze mnie wszystko się zgadza
Na jaką kwotę dodałaś to zobowiązanie?
Bieżącą 51zł
No i okej.
Dzięki że moglam się Ciebie poradzić dopiero raczkuje w pdop
Mam jeszcze inne pytanie jeśli chodzi o pdop tylko nie wiem czy mogę nadużywać Twojej wiedzy?
Nie ma za co dziękować.Ważne ,że wszystko zagrało.
Zyczę powodzenia.:)))))
Kom.44
Pytaj.Jeśli będę wiedziała to odpowiem.
Chodzi o sprzedaż premiowaną tzn. zrobiliśmy zakupy w firmie która za to podarowała nam karty przedpłacone na kwotę 2300 zł, ujęłam je w przychodach firmy i opodatkowałam tak jak resztę przychodów i dodałam do citu, zastanawiam się czy dobrze
Według mnie zrobiłaś prawidłowo.
Przychód z kart przedpłaconych wydanych firmie ( nie osobie fizycznej ) jest traktowany jako przychód z działalności gospodarczej.
Mam nadzieje że jest dobrze
Jest dobrze !
Jest to przychód z nieodpłatnych świadczeń , który MUSISZ opodatkować.
Ustawa o pdoop
Art. 12. 1. Przychodami, z zastrzeżeniem ust. 3 i 4 oraz art. 14, są w szczególności:

1)..............
2) wartość otrzymanych rzeczy lub praw, a także wartość innych świadczeń w naturze, w tym wartość rzeczy i praw otrzymanych nieodpłatnie lub częściowo odpłatnie, a także wartość innych nieodpłatnych lub częściowo odpłatnych świadczeń, z wyjątkiem świadczeń związanych z używaniem środków trwałych otrzymanych przez samorządowe zakłady budżetowe w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych oraz spółki użyteczności publicznej z wyłącznym udziałem jednostek samorządu terytorialnego lub ich związków od Skarbu Państwa, jednostek
Ok, super dziękuję
:)))))
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

• zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

• analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

• zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

• Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

• Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

• Dobrowolna zgoda

Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.