Pit-11 przedsiębiorstwo w spadku

Witam.

Borykam się ze sprawą przedsiębiorstwa w spadku. Przedsiębiorca zmarł 15 lipca. Został ustanowiony zarząd sukcesyjny. W dniu 29.10 zarząd wygasł, przedsiębiorstwo "przejął" mąż. Zatrudnieni byli pracownicy na umowę o pracę. Kto teraz wystawia PIT-11 dla pracowników. Przedsiębiorca, który zmarł, przedsiębiorstwo w spadku, czy mąż?
Najkorzystniej byłoby gdyby mógł to zrobić zmarły, ale podejrzewam że to niewykonalne.
PITy wystawia ten kto obecnie ma przejętych pracowników.
Więc przedsiębiorstwo w spadku nie wystawia za tą część roku kiedy był zarząd sukcesyjny? Jest to dla mnie nowość i nie trzeba od razu w tak nie miły sposób :)
Przecież odpowiedź w kom. 1 nie była niemiła. Jak sobie wyobrażasz, że zmarły mialby cokolwiek wystawić ?
Wg mnie PIT-11 za cały rok wystawia obecny pracodawca.
A co z przedsiębiorstwem w spaku? Byl powołany zarządca sukcesyjny. Nie powinny być wystawione 2 PITy 11 dla pracowników? Od przedsiębiorstwa w spadku oraz męża który przejął przedsiębiorstwo? Poglubilam się i nie chce popełnić błędu
Być może masz rację, nie miałam takiego przypadku.
Ja tez po raz pierwszy mam z tym do czynienia.
Co to znaczy : zarząd wygasł, przedsiębiorstwo "przejął" mąż ?
Był powołany zarządca sukcesyjny inny niż mąż od 16 lipca do 29,10 i on zmarł czy zrezygnował ?

w jaki sposób przedsiębiorstwo przejął mąż ?
Maz byl zarzadca sukcesyjnym. Nie zrezygnowal. 28.10 uprawomocnił się testament.(przedsiębiorstwo bylo zapisane na męża)
W tej sytuacji wg mnie pity za cały rok wystawia obecny właściciel działalności.
A jakie dokumenty w związku z przejęciem firmy przez męża były składane np w ZUS, Us, CEIDG, czy pracownicy coś podpisywali ?
I jeszcze - mąż był wpisany jako zarządca sukcesyjny za życia żony czy stał się nim dopiero po jej śmierci ?
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.