Jak to rozliczyć w VAT

Podatnik nabył maszyny używane z UE mam FV gdzie podatek jest 0%. Sprawdzam numer NIP w VIES i Nieważny numer VAT dla transakcji transgranicznych w obrębie UE. i co teraz jak to zaksięgować do VAT? jak w Niemczech sprzedają towary używane to powinien być jakiś art?
Może sprzedali w ramach marży, skoro używane maszyny, niestety na tym nie znam się... GosiaM by pewnie wiedziała...

Jakaś podstawa prawna jest na tej f-rze podana?
Właśnie nie widzę :( Bo jako WNT nie mogę tego uznać
Jeśli maszyny używane to może być sprzedaż na zasadzie fv marża ale to nie może być stawka 0%. Na fakturze powinna być informacja jak sprzedali. Teraz Ci nie powiem jakie mam opisy gdy jest marża lub wdt bo nie mam fizycznie dostępu do faktur.
Jak tłumaczę to pisze Fv i pod spodem używane maszyny do obróbki drewna. Tylko ne widzę art:(
A ten opis to jest gdzieś na dole faktury czy w pozycji gdzie wpisuje się co zostało sprzedane? Może podaj oryginalną pisownię.
RECHNUNG Nr......
gebrauchrte Holzbearbeitungsmaschinen
Znalazłam coś takiego: w Niemczech zapisy na fakturach gdzie zastosowano marże :
Differenzbesteuerung - opodatkowanie marżą,
Mehrwertsteuer frei - wolny od podatku VAT,
Verkauf gemass par. 25a Umsatzsteuergesetz - wg procedury marża
No i zonk nie ma takiego zapisu. Czyli najlepiej żeby była korekta?
A może jeśli nie ma adnotacji na temat procedury VAT marża i towar przyjechał z Niemiec do Polski, to należy po prostu rozpoznać WNT?
Podatnik odbierał maszyny własnym środkiem transportu, tylko jak wpisuję Steuernummer nie ma przedrostka DE i sprawdzając w vies jest nieaktywny.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.