Samochód używany osob. sprzedaż - jaki VAT

Samochód kupiony na kredyt na firmę wiele lat temu ale osoba fizyczna. Jaki VAT zastosować przy sprzedaży? Marża wątpliwa bo nie mam towarów handlowych. Jest w środkach trwałych, koszty mieszane odliczane proporcjonalnie bo większość sprzedaży zwolniona - usługi?
Mam mętlik w głowie. Dostałam umowę przedwstępną nie wiedząc o zamiarze sprzedaży.
Czy był od zakupu odliczony vat?
Ustalam, ale raczej nie. W trakcie dzialalności od 2014 proporcją.
Jeżeli ni było wcale odliczonego vat od zakupu to masz 3 opcje:
1. faktura 23%
2. faktura marża
3. wycofanie z DG i sprzedaż na umowę kupna sprzedazy
To był nowy samochód z salonu. Można vat marżę też? Muszę wpisać jakąś podstawę na fakturze? Umowa kupna już za późno. Transakcja się dzieje.
Przede wszystkim - musisz ustalić czy od zakupu odliczono VAT
jak odliczono (w tamtych latach to pewnie 60% - max. 5 tys.) to sprzedaż na fv ze stawką 23%
Ustaliłam nie odliczono vat. Wartość 112 tyś zł, do amortyzacji ok. 79 tyś zł. Bezpieczniej będzie z vatem tak myślę bo jednak teraz odliczałam użytkowanie mieszane.
Jednak dodam na marginesie - to chore żeby cofać się 15 lat wstecz żeby ustalić jaki vat się odliczył, a papierów nie ma bo te można było dawno zlikwidować. Jestem przeciwnikiem likwidowania takich dokumentów w firmie a jednak jest osoba która nie ma skrupułów. 5 lat to 5 lat.
Dziękuję za pomoc.
To jeszcze jedno pytanie
nie odliczono VAT / na zasadzie "bo nie" - czy nie było prawa do odliczenia VAT?
np. w okresie kiedy kupił samochód nie był podatnikiem VAT - lub samochód kupił prywatnie a dopiero później wprowadził oświadczeniem do EST firmy
Był podatnikiem VAT ale udało sie ustalić że jednak nie było prawa do odliczenia. Więc Repetku - f-ra ze zw? Plus paragon na osobę nie prow. dział. zaliczka jest gotówką?
... f-ra ze zw?

Jak faktura to 23% albo jedna z dwóch pozostałych opcji z kom. 3

...Plus paragon na osobę

Nie - jeżeli to samochód z EST
Skoro nie było prawa do odliczenia VAT - teraz sprzedać samochód na fv-marza

sprzedaz ŚT na rzecz OF jest poza kasa fiskalną - wystarczy że wystawiono fv (marża)
Uporządkuję treść.
Podatnik VAT
Samochód osobowy nowy kupiony na fakturę z pod. VAT 23% w 2005r.
Bez prawa do odliczeń VAT w momencie zakupu ze względu na charakter dominującej działalności - usługi zwolnione.

Jaka teraz f-ra bo zgubiłam się?
Jest zaliczka na część kwoty zapłacona gotówką.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.