KOMISJA LEKARSKA ZUS

Witam. Miałem kontrolę lekarską w ZUS u lekarza orzecznika w celu zasadności zwolnienia lekarskiego.
Lekarz orzecznik stwierdził zasadność zwolnienia i dalszą rehabilitację.
W związku z tym mam pytanie:
Czy mogę i po jakim czasie być znowu wezwanym na komisje lekarską jeśli dalej będę na zwolnieniu lekarskim?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Dowolnym
Możesz być wzywany, przy długich zwolnieniach nawet kilkakrotnie.
DarekD, Zosia57 dziękuję za informację.
W sumie nie dziwi mnie to, że ZUS może znowu mnie wezwać. Jednak z drugiej strony rozumiałbym to gdybym miał kontynuację zwolnienia przez kilka miesięcy. Ja natomiast będę miał jeszcze maksymalnie miesiąc.
Dla ZUS to nie ma znaczenia.
Lekarz orzecznik nie dał mi odpowiedzi o dalszej mojej rencie czy mi przedłuży czy nie ,jedynie co powiedziała ja muszę się zastanowić proszę jutro zadzwonic. Czy to tak powinno wyglądać w tej dobie pandemii a jestem pod dwoch operacjach kregosłupa dosyc poważnych
Lekarz orzecznik nie dał mi odpowiedzi o dalszej mojej rencie czy mi przedłuży czy nie ,jedynie co powiedziała ja muszę się zastanowić proszę jutro zadzwonic. Czy to tak powinno wyglądać w tej dobie pandemii a jestem pod dwoch operacjach kregosłupa dosyc poważnych
No nie
A jeszcze nadal wzywają na badania?
Wzywają, co lepsze będę jechać już na 3 komisję... jest to mocno obciążające głowę, jeżeli wynikiem leczenia jest depresja i przyjmowanie leków, które mają zapobiegać napadom lęku. Co ważne jest możliwość sprawdzenia, kto tak usilnie kieruje mnie na komisję - pokój 113 w ZUSie
JAK DZIALA ZUS PO USTANIU ZASILKU CHOROBOWEGO I ZLOZENIE WNIOSKU O RENTE RECHABILITACYJNA .ORZECZNIK ZUS ODZUCIL ZLOZONO SPRZECIW KOMISJA LEKARSKA ZUS TEZ ODZUCILA PO UPLYWIE 3-MY JESTEM BEZ ZADNYCH SWIADCZEN.NIE CZUJE SIE DOBRZE I JESTEM NADAL NA L-4 -TAK UZDRAWIA ZUS.
ZNAJOMY Z NIDERLANDOW WIEK 50-L JEDZIE 1-RAZ DO LEKARZA I 5-C LAT RENTY 1600 OJRO
ORZECNICY ZUS PENSJA 8000-16000 TS. ZL.
JA MOZE LEKARZ LEKARZOWI ZAPRZECZAC
CO TO ZA KRAJ
Witam , mam pytanie czy po orzeczeniu komisji zus powinienem otrzymać decyzję pracownik zus na portalu pue twierdzi następująco ,, Decyzji dotyczącej orzeczenia z dnia 18.11.2020 nie otrzyma Pan , ponieważ wydaliśmy decyzję z dnia 23.09.2020 , która obowiązuje.
Decyzję otrzymałby Pan w sytuacji kiedy orzeczenie Komisji Lekarskiej z dnia 18.11.2020 byłoby dla Pana korzystne tzn. wydane na dłuższy okres niż 3 miesiące.'' Czekałem na decyzję żeby się odwołać ponieważ chciałbym kontynuować doradzi ktoś coś ?
Jak zus nie przyzna mi renty i stwierdzi że jestem zdolny do pracy .. to mogę iść do lekarza medycyny po zdolność do pracy ?
Witam mam 22.03.21.komisje o rente i pytanie teraz czy ona sie odbedzie w czasie lockdawnu jak teraz mamy oczywiescie pomijajac to ze juz jestem rok na świadczeniach rehabilitacyjnyvh i staram sie o rente ponieważ przez ten okres pandemi mialam 2 razy jechac do sanatorium gdzie mialam za każdym razem odrzucone po czasie ze jest zamknięte sanatorium i przez ten czas jestem tylko na tabletkach przeciwbólowych oraz masaże rehabilitacyjne .
Mam komisję w sprawie renty na żywo 8/04, jestem rok na świadczeniu rehabilitacyjnym, 2 tygodnie temu operacja w szpitalu na nogę, nie wiem, czy mam szanse
Witam.
14 kwietnia miałem komisję lekarska.
Należy mi się dalsze świadczenie reh.
Po jakim czasie od komisji ZUS wypłaci pieniądze?
Jestem na l4 od psychiatry dostalem wezwanie na komisje orzecznika ZUS - czego mozna sie spodziewac? o co pytaja co rzeba miec ze soba i czy mozna sprawdzic kto mi zlecil kontrole? oraz czy lekarz ozrecznik z ZUS odrazu informuje o tym czy zlecenie jest zasadne czy nie?
Byłam na komisji po 182 dniach po operacji na wysunięty dysk... usłyszałam ze prosze czekac na decyzje poczta czyli do 2tyg. Zwolnienie l5 do 182dni skończyło mi sie miesiąc temu. Złożyłam dokumenty 4tyg przed końcem. Komisje miałam wczoraj i do tego dnia jestem bez świadczeń.. jak Ro zostanie rozstrzygnięte te dni bez świadczeń? I kolejne dni czekając na decyzje?
Dziekuje za pomoc
Mam pytanie? Boli mnie kręgosłup i dostałem wezwanie na komisję po której za dwa dni mam rezonans, czy mogą w takim przypadku kazać mi wracać do pracy.
Zostałam wezwana do orzecznika, mam l4 od psychiatry, gdzie wcześniej skierował mnie neurolog. Lekarz w Zusie stwierdził że nie wyglądam na osobę chorą a mój lekarz za pieniądze wystawił mi l4, uznał obecne zwolnienie ale zapowiedział że jak dostarczę kolejne to już mi za nie nie wypłacą zasiłku. Nigdy nie zostałam tak potraktowana, czy chciał mnie zastraszyć?
Wczoraj w Płocku miałem komisję lekarską lekarz na mnie krzyczał groził przerwaniem nie rozpoczętych jeszcze badań oraz wezwaniem przełożonego i na moją stanowczą prośbę o przełożonego wycofał się rakiem . Cały przebieg mam zarejestrowany na nośniku audio . Do kogo się udać . Co zrobić aby tak skandaliczne zachowania nie miały miejsca
Uwaga TVN
Mąż ma zwolnienie L4 od psychiatry ponad 182 dni. 4 sierpnia złożył dokumenty na świadczenie rehabilitacyjne, sprawa jeszcze nie rozpatrzona, powiedzieli ze w ciągu 2 tygodni będzie albo wezwanie albo zacznie
Ile czasu od nadejścia listu z ZUSu jest komisja ? Dają znać 3-4 dni wcześniej czy tydzień...? Help!
Rozpatrzenie wniosku -zaoczne.
Czy zaoczne rozpatrzenie bywa pozytywne,bo mi kojarxy się z negatywna odpowiedzią
Bywa, ale bardzo rzadko
CZY jeśli nie stawiłam się na pierwszą komisję z powodu ze w dniu komisji dostalom dopiero pismo z poczty o owej komisji orzecznika to czy ZUS wysle mi drugi termin ?
Jutro mam komisję o przyznanie świadczenia rehabilitacyjnego, leczę się u psychiatry.jak wygląda badanie?
Lekarz orzecznik ma obowiązek stwierdzić, czy świadczenie, o które pacjent wnioskuje jest zasadne. Trzeba być stanowczym. Nie mogą puścić pacjenta z kwitkiem. Trzeba dobitnie wskazywać na swoje dolegliwości i schorzenia, choroby i choroby przewlekłe. Wręcz mówić więcej niż jest. Występują dolegliwości, bóle i inne działania, trzeba o tym mówić i wskazać na skutki uboczne, w tym skutki uboczne chorób i leczenia, które miało miejsce. W razie, gdy lekarz orzecznik odmawia świadczenia, poprosić przełożonego. Robą tak, bo taki mają nakaz. ZUS nie jest chętny do przyznawania świadczeń i dlatego tak się ich lekarze zachowują.
Wysadzić ich w powietrze tych skurwysynów płacimy wieloletnie składki na ubezpieczenie rentowe i mamy dokumentację od specjalistów a oni za nasze składki mają problem uznać i przyznać rentę>Jak można zaprzeczyć dokumentację lekarza specjalisty.
Zastanawiam się co kieruje ludźmi którzy siedzą za tymi biurkami i nie mają bladego pojęcia o orzekaniu. Mało tego ci ludzie , bo lekarzami ich nazwać nie mogę , nawet nie potrafią wziąć do łapy wyników badań które dostarcza chory, aby zweryfikować co od ostatniej komisji się zmieniło . Wyobraźcie sobie , moja siostra przez lekarza ortopedę przez długi czas była leczona , bez konkretnych badań . Nie mogła chodzić bo miała problem , nogi jej puchły , kości bolały a taki pajac kazał jej zaprzyjaźnic się ze szpilkami i że jest za młoda aby chorować, według niego ściemnia . Komisja lekarska orzekła że jest zdolna do pracy , znaleźliśmy innego lekarza , zlecił badania rezonans kręgosłupa . Neurochirurg jest załamany stanem jej kręgosłupa i to w tak młodym wieku , czeka ją operacja . Dostarczyła dziś dokumenty o stanie zdrowia i co ci ludzie powiedzieli ?! ZDOLNA do pracy ale nowej dokumentacji nie wzięli nawet do łapy. Niech ktoś wkońcu zrobi z nimi porządek !!!
Witam skończyła mi się renta obecnie oczekuję na komisję lekarską. Czy świadczenie będzie mi nadal wypłacane do momentu aż będzie nowa dwcyzja? Orientuje się ktoś może?
Będzie wypłacał tylko do daty na jaka przyznał rente. A potem jak przyzna nową to spłaci od nowej decyzji
Witam jestem na l4 na kręgosłup.Dostalem do orzecznika na badanie.Nie posiadam żadnej dokumentacji bo wcześniej nie miałem problemów z kręgosłupem.W pracy podnosiłem worek cos strzeliło mi i od tego czasu mam bóle.
Witam ,jestem po badsniu lekarza orzecznika ZUS który stwierdził że jestem zdolna do pracy ,mam zwichnięcie biodra od urodzenia lewej nogi w prawej endoproteze,lewa nogą krotsza o 7cm.chory kręgosłup a pan odebrał mi rentę ,nie jestem zdolna do pracy według innych ortopedów.dodam że potraktował mnie po chamsku krzycząc na mnie że udaje .pozbawił mnie środków do życia .Co robić ?
Pisać odwołanie najlepiej niech naplsze prawnik
Ja byłam na komisji w ZUS po wypadku w pracy,kiedy drzwi od maszyny spadły mi na rękę.Nic się nie stało oprócz pęknięcia kości i szyny na dwa tygodnie.Dostalam wezwanie na komisję czy należy mi się odszkodowanie i czy mam uszczerbek ciała.Po wywołaniu mojego nazwiska,wchodzę do pokoju/gabinetu gdzie w komisji zasiadały dwie lekarki.Była tam leżanka,parawan, wieszak na ubrania i waga.Po obejrzeniu dokumentów i dokumentów z SOR co dostarczyłam,obie panie obejrzały te rękę po czym powiedziały że zbadają mnie profilaktycznie.Zgodziłam się.Po tym nie wiem po co,kazały rozebrać się do samych majtek i stanąć na wadze.Bylo zimno, zostawiałam skarpetki to z krzykiem że mam zdjąć bo musi stopy dokładnie obejrzeć.Zwarzyly mnie,z każdej strony obejrzały,osłuchała mnie jedna z pań,ponaciskala na piersi a potem druga badała nogi,stopy i plecy i na koniec na pare sekund kazała opuścić matki do łydek.Dostałam 200 zł a upokorzyły mnie..nago prawie paradować.
A dlaczego nie spytałaś po co to rozebranie do rosołu i takie szczegółowe badania ?
Powiedziały że takie przepisy ale nie mówiły nic że trzeba się tak rozebrać.Byłam w szoku, rękę miałam uszkodzoną a panie sobie moje stopy oglądały i komentowały że mam bardzo małą stopę i palę..no sorry.Na komisji wojskowej jak byłam to z kulturą mnie PAN lekarz badał.Bez komentarzy tylko po kolei się miałam rozbierać,zbadał górę to potem zdjąć spadnie i skarpetki na koniec majtki.A tu upokorzenie.
Byłem na L4 i dostałem wezwanie do ZUS na kontrolę (zakład mnie zgłosił).Udałem się do lekarza i tam zostałem poproszony o rozebranie się do majtek w celu badania lekarskiego.Bylem chory na anginę.Dlaczego miałem się tak rozebrać i chodzić boso po gabinecie? A na dodatek pod koniec usłyszałem jeszcze "proszę opuścić majtki, pokazać siusiaka i jądra, zsunąć napletek i stanąć w lekkim rozkroku"..bardzo dziwne bo ostatni raz musiałem pokazywać swoje miejsce intymne w dzieciństwie podczas rutynowych bilansów.
Faktycznie bardzo dziwne, trzeba było zapytać po co aż tak szczegółowe badania. I dlaczego masz się tak rozebrać do naga.
Pytałem i powiedziały że muszą mnie zbadać profilaktycznie,także jądra i penisa oraz czy płaskostopie mam czy nie stąd musiałem się rozebrać choć było to dziwne,mój lekarz POZ jak mu na kontroli o tym powiedziałem też się zdziwił po co musiałem majtki zdejmować bo do komisji wystarczy tylko do bielizny ewentualnie skarpetki zdjąć.
Witam,skoro temat komisji ZUS to opiszę swoją na jakiej byłam tydzień temu.Bylam na L4 niecały miesiąc i dosłownie pod koniec dostałam poleconym wezwanie do ZUS na kontrolę.Udałam się tam na swoją godzinę ale i tak miałam 30 minut opóźnienia bo lekarki sie spóźniły.Po wejściu do gabinetu oczywiście pytania o stan zdrowia, samopoczucie po chorobie itp.Panie lekarki obejrzały dokumenty,coś tam wpisały do komputera i powiedziały że teraz będzie badanie lekarskie żeby ocenić faktyczny stan mojego zdrowia.Zostalam poproszona o rozebranie się do połowy łącznie ze stanikiem.Zmierzono mi ciśnienie,zajrzano do gardła, osłuchano klatkę piersiową i plecy.Nastepnie musiałam zrobić parę skłonów i zbadała mi lekarka piersi.Na sam koniec druga z pań poprosiła mnie jeszcze aby zdjąć buty i ściągnąć skarpetki i pokazać stopy.Oberzała,ponaciskala na podeszwy i palce (spodobał się jej mój lakier na paznokciach:D ) potem mogłam się ubrać,żadnego rozbierania się do naga.
Czy w ZUS może pracować osoba zakonna jako orzecznik?
Proszę o odp
Witam
Ma ktoś wzór zaświadczenia z zusu na komisję lekarską?
Pomoże ktoś wzorem?
A co to jest, co masz na myśli ?
Dzień dobry ,czy odbywają się Komisję lekarskie w ZUSie czy dalej są zaocznie.Prosze o odpowiedź.
Byłam w zeszłym tygodniu po raz pierwszy na takiej komisji po wejściu do gabinetu (trzy starsze kobiety w komisji) od razu na zimno skomentowały mój strój (krótka spódniczka, biała koszula i szpilki) czy pani przyszła tutaj na jakiś bankiet?? A wracałam akurat z rozprawy związanej ze odczytaniem testamentu ale mniejsza z tym, musiałam się rozebrać do samych majtek rajstopy też kazały zdjąć nie pomijając biustonosza który niestety również wylądował na krześle obok reszty garderoby, osłuchanie, zaglądanie do gardła, zbadała mi piersi dobrze że to badanie chociaż było za parawanem, druga pani oglądała mi stopy, palce w nich i paznokcie nawet, już mi przez myśl przeszło że za chwilę do majtek mi będą chciały zajrzeć na szczęście na tym się skończyło. Bardzo niekomfortowa i krępująca sytuacja jak dla mnie.
Nie wiem czy zawsze badanie na komisji Zusu tak wygląda, że jest się w samych majtkach i kobiety mają mieć badane nawet piersi
Ja miałam bardzo podobną komisję co koleżanka wyżej z jedną różnicą.Po wejściu do gabinetu usłyszałam polecenie żeby się rozebrać do majtek i stanąć przed komisją ( 2 panie).Jedna badała mnie osłuchowo i jeszcze gardło + brzuch a druga sprawdzała kręgosłup, dłonie,stopy(pięty,palce jak i dotykała podeszwy) po tym badanie piersi bez żadnego parawanu a i jeszcze na sam koniec opuścić musiałam majtki a pani sobie rozchyliła wargi sromowe i kazała trzy razy zakaszleć .Potem jeszcze waga i wzrost,bez majtek jak i na palcach się przejść po gabinecie i koniec.
Kom. 52 - i nie zaprotestowałaś przy takim badaniu ? Przecież nie byłaś u ginekologa, tylko na komisji, jestem w szoku.
Teraz bym na pewno drugi raz nie pozwoliła na to ale ze byłam w takim stresie stojąc bez ubrania przed komisją że nawet mi to przez język nie przeszło.
Witajcie,ja byłam na takiej komisji 4 lata temu kiedy byłam po wypadku w pracy i byłam u orzecznika w ZUSie aby dostać odszkodowanie.Zadnej komisji nie było tylko jedna pani doktor, choć oczywiście zbadała mnie.Poza obejrzeniem tej ręki po wypadku,standardowe badanie stetoskopem,badanie jamy brzusznej, gardła, ciśnienie i skarpetki musiałam ściągnąć i stopy pokazać i tyle,nic strasznego.Trwalo to może niecałe 10 minut.
Badanie piersi przed komisją Zusu bez żadnego parawanu? To już jest brak poszanowania intymności moim zdaniem, jestem zdania że jeżeli już takie badanie na tej cholernej komisji jest obowiązkowe to powinno odbyć się w warunkach zapewniających badanej kobiecie jakąś dyskrecję, dlatego mi lekarka po zbadaniu węzłów chłonnych i gardła powiedziała żebym przeszła za parawan i tam wykonała to badanie co i tak było dla mnie bardzo niekomfortowe a wręcz krępujące, bo nie dosyć że stoisz w samych majtkach przed obcą osobą to jeszcze ona Cię obmacuje jak się tylko da w miejscu jakby nie patrzeć bardzo intymnym.
No niestety tak to wyglądało...i jeszcze macała mnie po piersiach i stopach jakby nie wiem co chciała tam wybadać.
Witam,widzę że forum jak najbardziej aktualne więc podzielę się z wami jak przebiegła moja komisja ZUSowska.Komisja 3 osoby same panie na szczęście.Oczywiscie masa pytań itp.Potem samo badanie lekarskie,ktore wykonywały dwie panie a jedna parzyła z boku.Poproszono mnie o rozebranie się do bielizny.Jedna pani zajrzała do gardła, osłuchała,zmierzyła ciśnienie, zaważyła.Nastepnie druga lekarka zaprosiła mnie za parawan i tam kazała zdjąć biustonosz i skarpetki i położyć się na kozetke.Ogladala mi bardzo dokładnie stopy,ruszała nimi w prawo,lewo,potem naciskała na brzuch i lekko zajrzała w majtki ale nic nie robiła,na koniec badanie piersi i mogłam się ubrać.
Jak długo czekaliście na komisję od złożenia wniosku o świadczenie?
Kom.58 Czyli badanie piersi w Twoim przypadku również odbyło się za parawanem, nie w obecności całej komisji
Komentarze 56, 57 i 58....Witam, odnośnie waszych komentarzy muszę powiedzieć że badanie we wszystkich tych przypadkach było przeprowadzone w jak najbardziej prawidłowy sposób, lekarze komisji Zus mają obowiązek dokładnie sprawdzić i zweryfikować wszystkie nieprawidłowości i na przykład zdolność pacjentki do pracy na podstawie wykonania wywiadu a następnie badania fizykalnego i obejrzenia całego ciała i postawy (zmiany na skórze, skrzywienia w przypadku stóp palce, paznokcie, płaskostopie) dlatego pacjentki podczas badania mają być właśnie rozebrane do samych majtek bez biustonosza i skarpetek oczywiście i badanie piersi lekarz komisji ma obowiązek wykonać każdej kobiecie która jest poddana badaniom w celu wykluczenia zmian nowotworowych, więc powinnyście być raczej zadowolone z takiego badania bo to dla waszego zdrowia i dobra przecież, sama w taki sposób byłam badana na tej komisji.
Po badanie piersi i zaglądanie do majtek to ja idę do ginekologa a nie do ZUS.
Dla mnie jest to niezrozumiałe co się dzieje na takich komisjach.
Kom.62...Ty również masz nieprzyjemne doświadczenie z tych niekomfortowych badań w ZUS?
09.09 mam się zgłosić na komisje lekarska, ponieważ złożyłam sprzeciw na odmowną decyzję o świadczenie rehabilitacyjne. Bylam wzywana juz dwa razy do lekarza orzecznika, "wizyty" trwały maksymalnie 15 minut i nie było żadnego problemu, lekarze bardzo mili. Ale po tych komentarzach jestem przerażona co mnie tam czeka na tej komisji..
Byłam na komisji 2.09 o świadczenie rehabilitacyjne i pierwszy raz jestem w lekkim szoku jak wyglądala ta komisja.Bylam dwa razy i nigdy nie było sytuacji gdzie musiałam się rozbierać przed obcymi kobietami.Wchodze do gabinetu i po chwili słyszę "proszę za parawan i rozebrać się do badania, zdjąć bluzkę, biustonosz,spodnie oraz obuwie i skarpetki i zapraszam na leżankę" Badanie wyglądało tak że na początku ciśnienie, osłuchanie serca i płuc,potem cukier glukometrem,patyczek do ust i oglądanie gardła,następnie skłony...jedna pani mi majtki do połowy pośladków zsunęła..,potem sprawdzenie czy nie mam płaskostopia i oglądanie palców i paznokci,na sam koniec badanie piersi i przepukliny za czym idzie opuszczenie majtek do kolan,dwa razy zakaszleć przy tym i mogłam się ubrać..na szczęście dostałam świadczenie ale po jaką cholerę rozbierać się tak..
Komentarz 65. Powiedzieli pani od razu że świadczenie jest przyznane?
Kom.66 Ja czekałam na ogólną decyzję około tygodnia..Współczuję że jesteś jeszcze przed nic przyjemnego badania na takiej komisji, stres do tego, ale jutro już będzie po, mam nadzieję że jakoś dasz radę, napisz komentarz jak już będziesz po badaniach. Powodzenia
Nie, dzisiaj otrzymałam decyzję.Prosze napisać jak przebiegało badanie,może trafi pani na taką komisję co nie będzie się kazała rozbierać do majtek.
No, może nie potrzebnie czytałam, teraz stresuje się jeszcze bardziej. Jutro napisze jak to u mnie wygladalo
Ja już po komisji. Były dwie panie, ortopeda i neurolog i facet który tylko siedział i się przyglądał. Przygotowałam pełno papierów, ale nawet w nie nie spojrzeli. Oczywiście wywiad, co boli, jaki zawod wykonuje itp. Zbadały tylko kręgosłup i neurologicznie (dotknąć palcem nosa itd) Na szczęście rozebrać musiałam się do bielizny. Nie było aż tak źle. Ale decyzję dostanę w przeciągu dwóch tygodni, więc nadal nie wiem na czym stoję.
To nie było tak źle.A skarpetki też Ci kazali zdjąć czy w skarpetkach mogłaś stać ? I całe szczęście że nie musiałaś też piersi przed tymi facetami pokazać bo to by było już przesadą.
Skarpetek nie musiałam ściągać. Jak zobaczyłam że ten facet wchodzi (na moje oko grubo po 60tce) to tylko o tym myślałam żebym nie musiała się rozebrać.
Witam czy ktoś może był na komisji i jak wygląda badanie lekarskie? Bo jak czytam komentarze od kobiecej strony to trochę się obawiam że mogą mi kazać pokazać jądra i penisa,skoro panie miały badane piersi.
Kom. 73 - czytaj kom. 42 i 44
męskie atrybuty też chcą oglądać
Niestety moje obawy się potwierdziły i musiałem na komisji pokazać swoje klejnoty.Komisja 4 osobowa 3 panie i lekarz chirurg/ortopeda.Jak u większości tu na forum oczywiście rozebrać się do majtek.Ortopeda obejrzał moje plecy,nogi i stopy a potem panie mnie badały, ciśnienie,waga, wzrost,wzrok, płuca,serce,podbrzusze mi nawet badała jedna z lekarek i kiedy myślałem że to koniec i mogę już się iść ubrać to usłyszałem tylko z zza biurka od jednej z pań "za parawan, opuścić bokserki i siusiaka i jądra jeszcze zbadam" myślałem że spalę się że wstydu bo byłem pewny że to lekarz mnie zbada a przyszła doktorka na oko ok 60 lat...a na decyzję czekać mam do 3 tygodni.
No widzisz ...
5 września złożyłam dokumenty o świadczenie rehabilitacyjne, do dnia dzisiejszeg nie mam żadnej odpowiedzi, czy ogłaszają zaocznie czy wzywają na kontrolę? Na kontroli byłam w sierpniu jak byłam na zwolnieniu od psychiatry ale było zasadne i teraz nie wiem czy nadal będą wzywać?
Dostalam decyzję.. znów odmowa. Od października muszę już wrócić do pracy, chociaż naprawdę nie czuje się na siłach żeby wrócić. Wie ktoś czy jest sens odwoływać się do sądu?
Witam
Złożyłem wnioski o przyznanie zasiłku rehabilitacyjnego o kolejne 3 miesiące. ZUS przyznał mi zasiłek do grudnia. Tydzień później dostaje wezwanie do lekarza orzeczniaka.
W jakim celu? Czy może mi cofnąć postanowienie ZUS
Witam, byłam dziś na komisji po raz drugi pierwsza decyzja była odmowna więc złożyłam odwołanie i zaproszono mnie drugi raz.Tym razem cała komisja była bardzo szczegółowa jak i sprawdzanie dokumentacji jak później się również okazało także badanie lekarskie.Sklad komisji 4 osoby (trzy kobiety w tym lekarka która badanie przeprowadzała jak się okazało ortopeda i pan który pomagał przy dokumentach) pierwsze pytania o stan zdrowia,jak przebiegała rehabilitacja i "komisyjnie" zmierzono mi ciśnienie potem zostałam poproszona o przejście za parawany z lekarką bo będzie mnie badać (parawany jakieś 5 m od biurka) i usłyszałam z jej ust "rozebrać się do majtek i położyć się na leżance"..osłuchała mi serce jak i zbadała brzuch i podbrzusze przy okazji również piersi po czym zaczęła ruszać nogami i później zdjęła skarpetki i oglądała stopy.Na sam koniec jeszcze parę skłonów i mogłam iść się ubrać.Na następną decyzję czekać do miesiąca.
Mam komisję 12.10 pierwszy raz na nią idę, bo rok temu miałam zdalnie, bo leżałam kilka miesięcy w szpitalu po wypadku.
Boję się strasznie tam iść, mam zaburzenia nerwicowe, lęki, depresję i w dodatku ten wypadek. Mam polamane 4 kręgi, które zostaly zespolone operacyjnie. Miałam też kilka operacji na stopy- wkladanie i wyjmowanie prętów i śrub (w międzyczasie przeszłam też zakażenie w miejscu źle założonych prętów, kilka miesięcy antybiotykoterapii, zakrzep w drugiej nodze) w dodatku wiele złamań w okolicy miednicy.
Dostalam 1 grupę inwalidzką i niezdolność do pracy na rok (mój lekarz twierdzi że powinnam mieć dozywotnio)
Zlozylam papiery od psychiatry i ortopedy o ponowne przyznanie czy przedłużenie (nie wiem dokładnie jak sie to nazywa)
Mogą mi nie przyznać w ogóle grupy, renty idt.?
Nie jestem w stanie pracować, ledwo kończę naukę weekendowo, mam problem z poruszaniem się, ktoś musi mi ciągle pomagać, dowozić itp.
Proszę o jakieś informacje
Jestem z Lublina -moze ktos tez
Witam , ile minut trzymają na badaniu ,
A jakie to ma znaczenie ?
Dla mnie ma znaczenie z bardzo ważnego powodu
Przecież pobyt na komisji może różnie trwać, jednego "trzymają" 10 minut, drugiego 20 a trzeciego muszą dokładniej zbadać i może wyjść pół godziny.
Ja już po komisji.
Jednak nie było się czego bać. Miła starsza pani doktor zadała mi kilka pytań o sam wypadek, wypytywała o rzeczy zawarte w składanych papierach, o obecny stan zdrowia, czy mam i z czym problemy, kiedy, jak często i co mnie boli. Czy i kiedy planowana będzie operacja.
Potem kazała mi zdjąć tylko koszulkę (nie zdejmować stanika) osłuchała mnie, chyba też zmierzyła ciśnienie,
oglądała blizny pooperacyjne na plechach, później zdjęłam buty i skarpetki i sprawdzała zakres ruchu w nogach i stopach.
Spytała jeszcze o stan psychiczny, leki jakie przyjmuję.
Na koniec poprosiła mojego tatę, z którym przyjechałam, aby wszedł i też spytała go jak widzi mój stan, z czym mam problem, jak ocenia moje samopoczucie i zachowanie.
Trwało to może max z 20 min.
Dostałam od razu kartkę z przyznaną czasową niezdolnością do pracy.
Ale nadal nie wiem ile będzie wynosiła renta i kiedy ją otrzymam.
W listopadzie mam komisję o stopniu niepełnosprawności, ale będzie zdalna.
Witam mam pytanie bylem na komisji "bardzo mila" Pani orzecznik wpisala obok mojego imienia na liscie NS wie moze ktos co to znaczy? Jeszcze jedno pytanko kiedy dostane informacje o orzeczeniu bo ta pani nic nie poinformowala co i jak gdzie i kiedy?
Witam! 30 września 2022 r. ustał stosunek pracy w moim przypadku po prawie 2 latach zatrudnienia. Zgodnie z nowym prawem staram się o zasiłek chorobowy. 5 października dostarczyłem L4 na ponad 30 dni do ZUS (miałem na to 14 dni). Już 11 października otrzymałem wezwanie na komisję do ZUS na 27.10 do Tomaszowa Maz. Karta choroby od psychiatry obejmuje termin od 2021 r. do dziś. Nawrót depresji pojawił się 2 tygodnie przed wiadomością o nieprzedłużeniu umowy. Psychiatra opisał: zaburzenia depresyjne nawracające, obecnie epizod umiarkowany, w opisie sprzed roku: stany lękowe, fobie społeczne, myśli samobójcze. Mam mówić o myślach samobójczych, które mam obecnie? Orzecznik może skierować mnie na dodatkowe badania albo skierować do szpitala psychiatrycznego? Wygląd zewnętrzny (niechlujny ubiór, niezadbany wygląd) może mieć wpływ na werdykt? Orzecznik może odrzucić takie takie L4? Czy decyzję poznam od razu? Czy nowe prawo daje chorować na tę chorobę 91 czy 180 dni? Jakie pytania mogą zadać?
Czy spotkał się ktoś z sytuacją, ze przy składaniu dokumentów na przedłużenie renty pani w Zusie odrzuciła dokumentację medyczną mówiąc, ze mam ją dopiero na komisję wziąć?
Witam. Zus skierował mnie do psychiatry na badania. Wczoraj miałem badanie u psychiatry.. I co dalej ? Złożyłem dokumenty o renta chorobową
Ja już jestem 4 raz wzywany. Zależy od pracodawcy.
A co tu ma do rzeczy pracodawca ?
Niestety ma,ja byłam dwa razy po L4 wzywana na kontrolę do ZUSu..i za każdym razem musiałam się rozbierać do majtek i mnie badano,jeden raz nawet mi skarpetki kazali ściągnąć i pokazać stopy oraz badali piersi nie wiem też po co i do czego im to było potrzebne ale cóż nic mnie w tym kraju już nie zdziwi ..
No i jaki to ma związek z pracodawcą. Czemu napisałaś "niestety ma" ?
Niestety na tych komisjach badanie wiąże się często z upokorzeniem, wiele kobiet musi się tam rozebrać do majtek co dla mnie jest nieporozumieniem , zależy chyba jaki jest skład komisji i w jakiej miejscowości, ja miałam komisję Zusu w sierpniu tego roku w Poznaniu i kazano mi zdjąć wszystko oprócz majtek włosy spiąć wysoko, tak żeby całe plecy były widoczne, piersi również zbadała mi jedna z lekarek bez żadnego pytania czy wcześniejszego poinformowania mnie w jakim celu takie badanie jest przeprowadzane na takiej komisji , fakt że poproszono mnie za parawan wtedy, ale mimo wszystko to było żenujące ja w samych majtkach a ona stała przede mną i przez chyba dwie minuty mnie dotykała po piersiach nie pomijając węzłów chłonnych pod pachami leczę się przede wszystkim na nerwice więc nie mam pojęcia czemu takie badania miały służyć.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

 • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
 • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
 • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
 • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

 • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

  Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

 • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

  Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

 • Dobrowolna zgoda.

  Aby móc realizować cele:
  - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
  - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.