Jak postąpić aby mieć koszt uzyskania przychodu

Firma to JDG prowadząca PKPiR. Właściciel chce sprzedać jako towar handlowy coś co wcześniej kupił jako osoba fizyczna na paragon bo nie miał zamiaru odsprzedaży. Pytanie czy da się coś zrobić aby koszt zakupu był kosztem uzyskania przychodu dla firmy.
A nie lepiej sprzedaż to prywatnie na umowę K-S?
długo miał te rzecz?
Firma nie ma jeszcze klienta, a sprzedaż prowadzi wysyłkowo więc najpierw musi to umieścić na stronie sklepu, a tam trudno pisać że będzie to sprzedaż na umowę... tak więc raczej musi być normalnie przez firmę. Więc pytanie da się jakoś postąpić aby mieć normalny koszt uzyskania przychodu? Rozważam nawet umowę sprzedaży między właścicielem firmy a firmą bo wtedy umowa będzie KUP....
W celu wprowadzenia prywatnego składnika jako towar handlowy należy sporządzić odpowiednie oświadczenie o przekazaniu prywatnego majątku na potrzeby działalności gospodarczej.
Oświadczenie o przekazaniu przedmiotu prywatnego do działalności powinno zawierać: datę i miejscowość sporządzenia, dane przedsiębiorcy, oświadczenie o prawie do własności rzeczy (właściciel/współwłaściciel), określenie przedmiotu (nazwa, rodzaj itp. oraz wszelkie inne dane umożliwiające wprowadzenie składnika majątku do ewidencji), datę przekazania składnika majątku na potrzeby działalności, wartość początkową przekazanego składnika majątku, podpis właściciela.

Wartość w jakiej należy wprowadzić dany składnik majątku ustala się według cen zakupu lub nabycia na podstawie dokumentu potwierdzające zakup. Jeśli nie ma dokumentu potwierdzającego zakup, to taki towar nie może być kosztem - będzie tylko przychód przy sprzedaży.
Spotkałem przykłady ale z przekazaniem przedmiotów na środek trwały albo wyposażenie nie było nic na temat towaru. Poza tym nie było mowy, że nie może być KUP jeśli nie ma jakiegoś dowodu z ceną zakupu.... tak więc czy na pewno można wprowadzić prywatny składnik z przeznaczeniem na towar i co najważniejsze mieć KUP na taką kwotę jaka była na paragonie zakupu?
Na pewno można wprowadzić do dg swoje rzeczy jako towar handlowy, żaden przepis tego nie zabrania.
Należy zrobić spis z natury na dzień rozpoczęcia działalności i ująć w nim cały towar kupiony przed rozpoczęciem działalności.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.