Gabinet psychologiczny i niepubliczna poradnia

Czy ktoś prowadzi księgowość osoby, która prowadzi jednocześnie gabinet psychologiczny oraz niepubliczną poradnię i mógłby pomóc, mam kilka pytań??
Nie pytaj czy możesz pytać tylko zadaj pytanie.
Ok. Nigdy nie prowadziłam takiego typu działalności. Podatniczka prowadzi gabinet psychologiczny oraz niepubliczną poradnię psychologiczną.Ogólnie jest zwolniona z art. 43, lecz ostatnio wystawiła dwie faktury na szkolenie bez VAT ☹️. Druga sprawa, ona prowadzi kilka godzin takich zajęć w tej swojej niepublicznej poradni (zajęcia w ramach wwr) i jak to rozliczyć?
Ale co jak rozliczyć, o co konkretnie pytasz ?
Ta pani Kowalska świadczy usługi kilka godzin w tygodniu w tej swojej drugiej działalności-Niepublicznej Poradni. I nie wiem czy można tutaj zrobić jakąś umowę o pracę??
A druga sprawa: Gabinet psychologiczny wystawia fakturę bez VAT Art. 43 ust.1 pkt. 19 lit.a a teraz wystawił w czerwcu dwie faktury na : szkolenie "Procedura zobowiązania do leczenia z perspektywy biegłego sądowego" Czy prowadzenie takie szkolenia można wystawić bez VAT??
Sama dla siebie w swojej dg przecież nie wystawia umowy o pracę. Skoro prowadzi taką działalność, to normalne, że wykonuje te usługi w ramach dg.
Co do szkolenia nie wiem.
Umowa o pracę? - nie bardzo rozumiem kto kogo miałby zatrudnić?
Jeśli chodzi o faktury bez vat na szkolenie to wystawia prawidłowo
nie jest przecież na vat.
Na usługi opodatkowane obowiązuje ją limit 200.tyś. Po przekroczeniu zgłasza się do vat.
Do limitu nie wliczasz sprzedaży zwolnionej / usługi psychologa /.
Powinnaś prowadzić rejestr usług, które podlegają pod vat aby wiedzieć czy limit nie został przekroczony.
Nie piszę tego goloslownie. Prowadziłam gabinet lekarski i miałam podobny problem.Sprawa została wyjaśniona z KIS.
Pani Asiu dziękuje za pomoc w sprawie tych szkoleń, rejestr już założony, na ten moment wystawiła 2 faktury na 400 zł. A ten drugi problem polega na tym, że ta pani tak jak mówiłam ma niepubliczną poradnię, dostaje co miesiąc dotację z urzędu miasta, i nie wiem może nie umiem wytłumaczyć ale jak ona ma rozliczyć te swoje kilka godzin pracy w tej dotacji? Bo zostaje trochę złotych i jak to rozliczyć?
Wg mnie podatnik nie rozlicza w dg kosztów swojej pracy. W umowie o dotację jest wyszczególnione jakie rodzaje wydatków mogą być pokryte środkami z dotacji ?
Zgadzam się z kom.8
Podstawą rozliczenia muszą być zapisy w umowie o dotację.
Praca wlasna nie wchodzi w grę to może zatrudnienie kogoś na umowę - zlecenia / oczywiście chodzi o osobę kompetentna w dziedzinie wwr /.
Przejrzyj dokładnie umowę , może inne koszty wejdą w grę.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.