Wydatek ze środków PFR ( czy można wydatkować na remont)

Witam.

Mam pytanie, ponieważ prowadzę działalność główną (przedszkole) i dostałem dofinansowanie PFR. Dodatkowo mam kupioną kamienicę na firmę (czyli na przedszkole) i dopisane w CEIDG najem mieszkań (i to już było dopisane kilka lat temu jak ją kupowałem). Cały czas małymi krokami remontowałem kamienicę i zwiększam wartość środka trwałego. Oczywiście dofinansowanie dostałem na przedszkole, ale tak jak pismem w działalności mam również najem lokali mieszkalnych. Czy mogę z tych środków remontować kamienicę (np dach) i zwiększyć wartość środka trwałego ? Czy mogę je wydatkować tylko na przedszkole (ale najem jest w ramach tej samej działalności)?
Wedle mnie jeżeli taka działalność była wpisana wcześniej w CEIDG i kamienica również kupiona 5 lat temu to chyba te pieniądze mogę przeznaczyć na remont.

Z góry dziękuję za odpowiedź
Piszesz że dofinansowanie otrzymałeś na przedszkole, więc moim zdaniem pokrywasz z dofinansowania wydatki dotyczące przedszkola.
Tak ale po przedszkole jest podpięta dodatkowa działalność (wynajem lokali lub jej remont na cele przedszkola) , która była już podpięta od 5 lat i już od kilku lat sukcesywnie tą kamienicę remontujemy i podnosimy wartość środka trwałego , to jeżeli to nie było nic nowego i nadal wydajemy to z pieniędzy przedszkola to chyba nadal możemy tak robić tylko, że również z pieniędzy z dotacji PFR.
Myślę że najlepiej będzie gdy zwrócisz się z tym pytaniem do PFR, oni odpowiedzą i będziesz wtedy spokojniejszy co do tych wydatków.
A ja niestety mysle ze nikt w pfr nie powie..oni tylko czytaja regulamin, poza tym udzielaja sprzecznych odpowiedzi w zaleznosci kto odbierze telefon..i podkreslaja ze ich odpowiedzi nienstanowia zadnej podstawy prawnej i jak nie jestes pewien to skorzystaj z pomocy prawnika..takie odpowiedzi slyszalam mnostwo razy..jeden Pan mi powiedzial aby byly to wydatki niezbedne do funkcjonowania firmy, np. Klimatyzacja nie powinna byc oplacana z subwencji ale tak naprawde to nikt ci na to pytanie nie odpowie w sposob ktory bedzie w razie czego wiazacy..
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.