Prośba o poradę.

Dzień dobry. Czy mógłbym prosić Was o pomoc/poradę czy pracownikowi należy się w tym przypadku odszkodowanie? Czy pracownikowi się należy? Jeśli chodzi o wynagrodzenie, to ile dokładnie? 3500 zł (luty) + odsetki? Bardzo bym prosił Państwa o pomoc.

Poniżej zamieszczam treść:
Tomasz X był zatrudniony na podstawie umowy o pracę na stanowisku kierowcy od 1 stycznia 2016 r. do 29 lutego 2020 r. Jego miesięczne wynagrodzenie wynosiło 3500,00 zł netto. Za luty 2020 r. nie otrzymał wynagrodzenia za pracę.
W dniu 15 maja br. skierował pozew do sądu o wypłatę wynagrodzenia w wysokości 3500,00 zł oraz o odszkodowanie za zwłokę w wysokości 5000, 00 zł. Czy pozew jest zasadny ?
Dowód:
1. Wyciąg z regulaminu pracy, z którego wynika że wynagrodzenie wypłacone jest ostatniego dnia każdego miesiąca
2. Wydruk z bankowości internetowej za okres 29 luty 2020 r. do 14 maja 2020 r., na którym nie figuruje przelew -wynagrodzenie pracodawcy
Aby skutecznie wystąpić z roszczeniem o odszkodowanie z tytułu niewypłaconego wynagrodzenia muszą być spełnione następujące warunki:
•pracownik musi wykazać szkodę jaką poniósł na skutek niewypłacenia wynagrodzenia,
•niewypłacenie wynagrodzenia musi być następstwem okoliczności, za które pracodawca ponosi odpowiedzialność
•związek przyczynowy pomiędzy niewypłaceniem wynagrodzenia a szkodą.

https://kadry.infor.pl/wynagrodzenie/ochrona-wynagrodzenia/96762,Za-niewyplacone-wynagrodzenie-mozna-zadac-odsetek-i-odszkodowania.html
Kiedyś ta pani długo Twierdziła ze w systemie zadaniowego czasu pracy nie występują nadgodziny
2> ?? Masz na myśli autorkę tego artykułu z linku?
Pozew jest zasadny , jeśli potrafi dowieść powstanie szkody i udowodnić związek powstania szkody z brakiem wynagrodzenia .
Jeszcze powinien wystapić o odsetki
Tak autorkę
Ty też pisujesz do inofra ? :)
Na postawie dowodów z postu trudno stwierdzić, czy pozew jest zasadny, jeśli chodzi o odszkodowanie - pracownik nie wykazał, że poniósł jakakolwiek szkodę w związku z niewypłaceniem wynagrodzenia. I powinien wystąpić również o odsetki od wynagr. za 02, jak w kom. 4
6> no jeszcze czego :))
Przestraszyłam się, że może nieświadomie, gdzieś się wypowiedziałam na temat, o którym nie mam pojęcia i to o mnie ;))
Jest zasadny ,bo tego moze sie domagać odsetek i odszkodowania
Pozostaje kwestia tylko czy udowodni powstanie szkody - udowadniał bedzie przed sadem
#9
Takich rzeczy sie nie wyciąga jeżeli nie dotyczą tematu , a błedy zdarzają sie chyba każdemu
Nie wiem tylko czy ten zwrot nie jest podchwytliwy

" oraz o odszkodowanie za zwłokę w "
Za zwłokę - to odsetki
10> w sumie masz rację. Skoro może, to się domaga, a udowadniać będzie potem.
12> to raczej taki "skrót myślowy" - odszkodowanie za poniesioną szkodę z powodu zwłoki w wypłacie wynagrodzenia. Natomiast dla wypłaty odsetek nie ma znaczenia czy powstała jakas szkoda czy nie.
+ Dodaj komentarz

Uwaga:
Autor Tematu umożliwił zamieszczanie komentarzy tylko użytkownikom zalogowanym

Rejestracja użytkownika

Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.