Płatnik pełnomocnictwo

Zgłosiłam pracowników przez pue zus, ale dalsze rozliczenia będą prowadzone w Płatniku przez zatrudnioną kadrową. Problem jest taki że ona nie widzi w Płatniku zgłoszonych osób przez pue zus. Co trzeba zrobić, czy wystarczy złożyć przez pue zus pełnomocnictwo czy trzeba coś jeszcze technicznie zrobić żeby to było widoczne w Płatniku?
Pełnomocnictwo nic nie ma do tego. Zgłoszenia może się jeszcze nie przetworzyły lub nie ma IPP.
No, ale kadrowa takie rzeczy powinna wiedzieć.
W ZUS powiedzieli tylko że trzeba złożyć pełnomocnictwo ale nic więcej więc dlatego dopytuje
A ile czasu trwa przetworzenia i co to jest IPP?
Kiedy zostały te osoby zgłoszone?
Czy to nowa firma i jeżeli tak to ,kiedy została założona?
IPP - interaktywny płatnik plus
22.06 były robione Zua w pue, zatrudnieni od 15.06. Firma działa id stycznia 2020
Zrobiono aktualizację?
Czego płatnika?
Administracja - aktualizuj komponenty i dane płatnika
A to się robi przy uruchomieniu płatnika tak mi powiedziano.
A co zrobić żeby mieć ten IPP żeby była firma widoczna w Płatniku?
Zrób to co napisałem w kom. 8 i zobacz jakie komunikaty się zapalają. Jeżeli IPP nie jest włączone to trzeba skontaktować z ZUSem aby włączyli. Można do nich napisać przez PUE ZUS.
Jak rozumiem sprawdziłaś czy w kartotece tych pracowników faktycznie nie ma?
Przy czym sytuacja jest dziwna, że zatr. kadrową, a Ty robisz to co powinna wiedzieć jak zrobić właśnie kadrowa, bo to ona powinna znać obsługę płatnika.
Ale ten IPP trzeba jakoś zainstalować ?
Raczej domyslnie jest wlaczone i to nie jest dodatkowy program tylko funkcja/opcja w platniku.
w programie platnik Twoja firma musi miec status "pelny zakres" (sprawdza sie to w rejestrze platnikow, klawisz F8 otworzy duza tabele i trzeba dac na wlasciwosci firmy. i na 1 stronie na dole musi byc pelny zakres)
lub
w rejestrze ubezpieczonych powinny byc wszystkie osoby zgloszone do ubezpieczen w tym Wlasciciel firmy(jak to jest JDG, anie spolka itd.) a w ostatniem kolumnie potwierdzona w zus
jesli tego nie ma, to cos jest nie tak, np. program nie pobral danych z zusu, bo nie potwierdzono aktualizacji lub wpisano za malo danych do kartoteki firmy(wystarcza zakladki identyfikacyjne i adres siedziby)
przy robieniu
Administracja - aktualizuj komponenty i dane płatnika
to program zawsze zapyta sie o Kod PIN dla certyfikatu kwalifikowanego, by potwierdzić pobranie danych, oraz w przebiegu aktualizacju 3 etapy beda na zielono.
Ewentualnie upewnic sie, ze w ustawieniach przekazu elektroniczengo jest zaznaczona opcja komunikacja automatyczna zus oraz w zakladce certyfikaty widac certyikat kwalifikowany ksiegowej(czy osoby wysylajacej) oraz certyfikat zus PE-2-ZUS-EWD

jesli problem powstal dzisiaj, to akurat od paru dni jest nowa wersja metryki w programie, ktora sprawia problemy.
Kom. 12
nie

Włączyłaś aktualizację (kom. 8) i jeżeli tak to co pokazuje program w trakcie jej robienia?
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.