ZUS RDZ?

W marcu miałam umorzony zus...ale złożyłam wniosek o umorzenie IV-odp zus"zus umarza postępowanie ....o zw z opł należności skł azu za IV" uzasadnienie:w związku z umorzeniem skł za III na koncie powstała nadpłata skł. W związku z tym, zę n ieżłożóno wniosku o zwrot tej nadpłaty przed terminem płatności za IV, została ona rozliczona na skł za miesiąc IV 2020. wobec braku nieopłaconych należnosci za IV, nie może być pani zwolniona z ich opłacenia.... Co to znaczy, oo co chodzi?
Widocznie zostały zapłacone składki za marzec. Nie wystąpiono o ich zwrot, tak więc ZUS zaliczył je na poczet kwietnia no i w ten sposób składki za kwiecień już były opłacone, co oznacza, że nie można było dokonać zwolnienia z opłacenia (już opłaconych) składek.
No to rozumiem, ale tzn że te pieniądze już przepadły? myślałąm, że skoro za kwiecień złożę oi umorzenie to te nadpłącone przejdą na czerwiec?
Tak przepadły. Trzeba było wystąpić o zwrot przed terminem płatności składek za kwiecień.
AHA....ok
Dziękuję,
zerkniesz jeszcze do: Postojowe za czerwiec??? [1300180]?
Ja miałam taką sytuacje że w maju składałam wniosek o RDZ za 03,04,05/2020.Za marzec miałam opłaconą składkę.Zus przeksięgował mi nadpłatę za marzec na m-c 04 i umorzył zarówno za m-c 03 jak i za m-c 04
I bądź tu człowieku mądry...
Zrób odwołanie i już
Nie wiem czy można sie od tego odwołac ?
Można wystąpić o ponowne rozpatrzenie. Jeżeli ZUS wyda decyzję odmowną to można się będzie od niej odwołać.

Kom. 6
A co z majem? I czy widać tę nadpłatę na koncie?
Za maj tez dostałam , wpłaciłam 50 % , a drugie 50 % umorzone . saldo zero
Tak , ta nadpłata była widoczna
Kom. 11
Jeżeli za marzec wpłacono pełną składkę, a potem za kwiecień nie zapłacono nic, to połowę składki za marzec (tę nie umorzoną) przeniesiono na kwiecień i dokonano umorzenia pozostalej części. Tak więc jest to inna sytuacja niż w pytaniu, bo tutaj jak rozumiem zwolnienie mialo dot. całości składek, a nie 50%.
PYTANIE : jeśli ktoś chce dzisiaj złożyć wniosek o umorzenie składek za 03-05 to tylko elektroniczni przez pue? a skoro nie ma pue to tego wniosku nie złoży już?
Kom.11 no właśnie nigdzie nie pisze że 100 %
Tylko przez PUE (do jutra termin).
Konto na PUE można założyć od ręki.
Pue a zęby to podpisać to jeszcze epuap trzeba mieć?
Wystarczy konto w banku z dostępem elektronicznym.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.