Inf. PUP dot. chorobowego pracown.

Czy może ktoś z Was miał podobny problem?
Złożyliśmy do PUP wniosek o dofinansowanie wynagrodzeń pracowników na 3 m-ce, poczynając od czerwca. Wraz z wnioskiem załączyliśmy kalkulator z wykazem pracowników i ich prognozowanym wynagrodzeniem. Okazało się, że 2 z kilkudziesięciu pracowników było zwolnieniu lekarskim. Ich wynagrodzenie za czerwiec będzie niższe niż zakładaliśmy. Czy po zakończeniu miesiąca powinniśmy przekazać do PUP wznowiony kalkulator?
Tak, nowy kalkulator ze zmianami, formularz rozliczeniowy i zwrot nadpłaty. Z tym że podobno tarcza 4 zmieniła termin rozliczeń. Ale najlepiej zapytać u siebie w PUP.
Czyli PUP przesyła środki, a my odsyłamy nadpłatę i wysyłamy kalkulator wraz z formularzem rozliczeniowym? Czy nie czekając na środki wysyłamy ponownie kalkulator?
Ja złożyłam wniosek za maj /tylko 1 miesiąc/ i jeszcze nie nie mam przelanej kasy. Pani z PUP powiedziała żeby czekać na wpłynięcie środków i dopiero wtedy złożyć rozliczenie. Ale proponuję zadzwonić do swojej PUP, tak dla pewności.
Aha i jeszcze trzeba zawiadamiać ich o chorobowych, co prawda nie powiedziała czy wystarczy telefonicznie czy jakoś inaczej.
Obecnie zgodnie tarczą 4 nie ma obowiązku składania oświadczenia o przekazanie środków na konkretny m-c. A zwrot środków następuje dopiero po otrzymaniu wezwania przez Starostę/PUP do zwrotu niewykorzystanych środków po ostatecznym rozliczeniu dofinansowania, co następuje zgodnie z umową w ciągu 30 dni od jego zakończenia. Za bardzo bym się zatem z tym zwrotem nie spieszył.
Oczywiście o wszelkich zmianach rzutujących na wysokość dofinasnowania należy informować urząd w ciągu 7 dni.
Dzięki Karpiu.
Bardzo mi pomogłeś
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.