Bilans uproszczony pytania

Witam,
Przeczytałem wątek 1291022, który wiele wyjaśnił ale mam jeszcze takie pytania:

Aktywa
- wartości niematerialne -- wpisujemy tylko te, które są w est? czy te, które są kupione w danym roku i od razu "zaliczone w koszty" (nie ma ich w est) też? np. kupiony program za 300zł i wpisany do kpir, kol.13

Pasywa
- zobowiązania długoterminowe - kredyty i pożyczki -- np. kredyt/raty na samochód - wpisujemy z odsetkami czy bez?
- zobowiązania krótkoterminowe - brutto czy netto?

RZiS
- przychody z podstawowej działalności -- kol. 7 czy 9 kpir?
- wynarodzenia + ub. społeczne
Wynagrodzenia, składki zus za pracowników. Czy ub. społeczne właścicieli też doliczmy?

- pozostałe przychody i zyski -- czy to chodzi o kol. 8 z kpir?

- podatek dochodowy -- Czy tylko ten zapłacony przez właścicieli, czy ten zapłacony przez zus też?
-------
Czy i gdzie wpisujemy zasiłki chorobowe właścicieli?

Pozdrawiam
Grzegorz
"Czy i gdzie wpisujemy zasiłki chorobowe właścicieli?" - że co proszę ?
A czyj to ma być bilans, bo te wszystkie pytania aż "przyprawiają o dreszcze" :)
Bilans małej sc, potrzebny do dotacji.
Część się już wyjaśniła, ale wątpliwości mam jeszcze takie:

Aktywa
- wartości niematerialne -- wpisujemy tylko te, które są w est? czy te, które są kupione w danym roku i od razu "zaliczone w koszty" (nie ma ich w est) też? np. kupiony program za 300zł i wpisany do kpir, kol.13

Pasywa
- zobowiązania długoterminowe - kredyty i pożyczki -- np. kredyt na samochód - wpisujemy z odsetkami czy bez?
- zobowiązania krótkoterminowe - brutto czy netto?

Pozdrawiam
To co zaliczone w koszty masz w RZiS a nie w Aktywach.
Zobowiązania księgujesz w kwotach brutto czy netto ?
Kredyty wpisujemy wraz z odsetkami dot.następnych lat.Zobowiązania netto.Brutto tylko wtedy jeśli nie odliczasz VAT.
Podatku doch.właścicieli i ich zasiłków chorobowych nie uwzględniasz.Wynik podajesz brutto bez podatku.
"Zobowiązania netto.Brutto tylko wtedy jeśli nie odliczasz VAT."
a co to za "nowość" tu głosisz ?
Do koleżanki.Masz rację.Namieszałam chłopakowi w głowie.Chciałam napisać. że są różne zobowiązania nie tylko z VAT i napisałam bzdurę.
Ee tam, chłopak nie czuje się "namieszany" :)
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.