Problem mam

Znalazłam własnie duplikty f-r z 2018 r. otrzymane rzekomo w marcu 2019
w 2018 prowadziliśmy kpir
od 2019 kh
nie mogę go ująć w kh za 2019 prawda?
jedyne rozwiązanie to korekta zeznania rocznego za 2018 r. ?
> nie mogę go ująć w kh za 2019 prawda? - a dlaczego nie? W kh można wiele, a ujęcie zależy od istotności błędu, a tę określa polityka rachunkowości. Co innego ujecie do podatku dochod.
Chodzi mi o to, że nie powinnam tych faktur wrzucić w koszty
to się tyczy robót wykonanych w 2018 r. i wtedy tez my wystawialiśmy f-ry za nasze usługi
a to są duplikaty od podwykonawcy ...
Chodzi mi własnie o podatek dochodowy że nie mogą być te duplikaty kosztem
To jest dosć duża kwota jak się te kilka faktur zsumuje
Vat odliczyłam w dacie duplikaty bo pierwotne f-ry nigdy do nas nie dotarły ale dziś zauważyłam, że nigdzie nie są ujęte w kosztach ani w 2018 ani 2019
Co do kosztów podatkowych można skorygować zeznanie za 2018 rok.
No własnie o to mi chodzi że nic innego nie wymyslę nic nie innego nie mozna zrobic jesli chodzi o kup jak zaksiegowac f-ry w 2018 r. i robic korekte zeznania za 2018 ;/
To tylko korekta podatkowa 2018

Jeśli jednak koszt dokumentowany duplikatem nie został zaksięgowany i dotyczy ubiegłego roku podatkowego, konieczne będzie cofnięcie się w księgach do odpowiedniego roku. Koszt powinien zostać zaksięgowany na podstawie duplikatu w ostatnim miesiącu roku podatkowego, którego dotyczy. Jeśli duplikat faktury został otrzymany już po złożeniu rocznej deklaracji za rok podatkowy, konieczne będzie przedstawienie w urzędzie korekty zeznania rocznego.

Zobacz więcej: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-czy-wiesz-ze-duplikat-faktury-nie-zawsze-moze-byc-zaksiegowany-w-biezacym-okresie
Tak to właśnie czytałam, ale miałam nadzieję,że może da sie do2019 r.
bardzo wam dziękuję za pomoc
Jeśli to bezpośredni to się nie da
Dokładnie - bezpośredni
chyba, że to się tyczy usługi naszej która wykonywana była dalej w 2019 i rozliczona w 2019 - jeszcze raz to sprawdzę
czy ewentualnie wtedy mogłoby pójść do 2019 r.?
Ale koszty bezpośrednie to przy metodzie memoriałowej kpir, a nic o metodzie kpir w 2018 nie piszesz.

https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-koszty-na-przelomie-roku-w-kpir
DO kom 11 Ale w kom 2 pisałaś że te usługi dotyczą się usług które wy sprzedaliście w 2018 roku.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.