Czy mógłyby ktoś mi wytłumaczyć jak działa PUE?

Mam pełnomocnictwo do wykonywania czynności na pue, czy może szef wysyłać dokumenty z pue swoim podpisem kwalifikownanym? dlaczego bez problemu wysłałam szefa z-3bswoim profilem a już np swoje z-3 nie mogłam, nie bardzo rozumiem te pue, mam profil zaufany zakładany w 2013 a teraz jak chciałam wysłać to pokazywało że nie mam. dziś wniosek o postojowe wysłałam swoim imieniem i nazwiskiem dobrze?(załozyłam nowy profil przez bank) a może ten wniosek powinien wysłać szef swoim podpisem?
mógłby ktos mi to poukładać? dziękuję
Jak masz pełnomocnictwo to wszystko wysyłasz podpisując się swoim podpisem.
Ok ale jak mnie nie ma w pracy a trzeba coś wysłać to szef może?
Musi tylko miec swoje konto na pue, nie z Twojego
Czyli konto na pue jest moje?
nie bardzo rozumiem
Ja zakładałam pue, sama ustaliłam login i hasło
Dlatego na mojego maila przychodzą powiadomienia że w pue pojawiło sie zwolnienie lekarskie praconiwka
Ogólnie zus-pue jest na osobę prywatną i do tej osoby mogą być podpięte firmy do których to ta osoba ma pełnomocnictwo na zus-pel

czyli szef ma swój zus-peu tylko musi się zarejestrować na pue (jak ma profil zaufany lub podpis kwalifik.) i tyle
i tam tez będzie miał podpiętą firmę (jak uruchomi zakładkę e-płatnik)
oczywiście pod warunkiem ,że to dg osoby fiz. a nie jakaś spółka
Czyli jakby szef sam założył pue to wtedy mógłby sam wysyłac dokumenty swoim podpisem a jakby jeszcze mnie upowaznił to i ja bym mogła wysyłac swoim profilem zaufanym tak?
A szef prowadzi jednoosobową działalność czy spółka?
Kom.9 już nieaktualny :)
kom.8 2 x tak
szef musi wysłać do ZUS pełnomocnictwo na Ciebie ZUS PEL
Mam potwierdzone pełnomocnictwo w zus
Czyli jak pue jest na mnie to tylko ja moge wysyłać z niego ?
Działalność jednoosobowa, ja jestem pracownikiem, odkąd weszło peu ja sama je załozyłam na siebie i wypełniłam od razu pełnomocnictwo na siebie(za zgoda szefa)
Prosżę powiedz jeszcze dlaczego szefa z-3b wysłałam swoim podpisem zaufanym a np RDZ juz nie mogłam?
Może głupie pytanie ale czy jest róznica w który panel wejdę OGÓLNY czy PŁATNIK żeby wysłac np RDZ CZY Z-3?
Moze wtedy system pobiera inne dane do pola osoby składajacej wniosek? , dodatkowo kazdy dokumenty ma inny "status ważnosci"(tak to nazwałem, bo nie wiem jak to okreslic) i moze ustali RDZ na wyższy stopień.?

zreszta na forum były dylematy czy pelnomocnik PEL moze podpisac RDZ przez pue, ale nie wiem na czym stanelo.
Z tego co czytalam to RDZ musi podpisać właściciel osobiśce a nie pełnomocnik bo jest tam coś o odpowiedzialności karno-skarbowej
Dlatego druk podpisany przez szefa zaniosłam do zus osobiście
A szef musi zakładać pue żeby widzieć swoje dane czy wystarczy że zaloguje sie podpisem kwalifikowanym?
Wystarczy zalozyc konto na zus pue czyli najpierw rejestracja za pomocą podpisu a potem logowanie
Potem chyba trzeba tylko uaktywnic przycisk eplatnik z tego co pamiętam
Dziekuję za rozmowę i wytłumaczenie
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.