PFR- TARCZA- ilość zatrudnionych

Witam. We wniosku mam pytanie o ilość zatrudnionych na koniec m-ca poprzedzajacego miesiąc złożenia wniosku. rozumiem tak: składam w maju to podaję ilość osób z 30.04.2020? Miałam 18 a zaliczyli 16 osób, I nie mam pojęcia kogo i dlaczego nie zaliczyli .Z czego dwóch zleceniobiorców zostało do ubezp. społecznych zgłoszonych 27.04.2020 i oni oraz 1 zleceniobiorca w m-cu kwietniu nie otrzymali wynagrodzeń
Po pierwsze bierze się pod uwagę stan zatrudnienia w przeliczeniu na etaty w dniu 31.12.2019 i na koniec m-ca poprzedzającego złożenie wniosku , i ilość osób brana pod uwagę zawsze ta mniejsza
stan na dzień 31.12 2019 15 osób na dzień 30.04.2020 18 osób to liczba do dotacji 15 ,
stan na 31.12.2019 11 osób na dzień 30.04.2020 9 osób - dotacja na 9 osób
Podaje sie stan z deklaracji marcowej
Właściwa chwila dla obliczenia liczby zatrudnionych: liczbę zatrudnionych (w tym
osób współpracujących), która ma znaczenie dla maksymalnej kwoty subwencji,
ustala się na koniec miesiąca poprzedzającego miesiąc złożenia wniosku o udzielenie
subwencji finansowej, lecz tak określona liczba zatrudnionych (w tym osób współpracujących)
nie może być wyższa niż (i) zatrudnienie na dzień 31 grudnia 2019 r.
albo (ii) na koniec miesiąca odpowiadającego nazwie miesiąca złożenia wniosku
w roku poprzednim (według swobodnego wyboru Beneficjenta)
jeśli wniosek składamy w maju to stan na 30.04.2020
oraz 31.12.2019 lub 31.05.2019 co korzystniejsze
Stan na 30/04/2020 z deklaracji RCA za mc 03/2020 ?
.."oraz 31.12.2019 lub 31.05.2019 co korzystniejsze" - stan na 31/12/2019 z deklaracji RCA za 12/2019 wysyłanej do 15 stycznia 2020 - czy z dekalracji RCA za 11/2019 składanej w 12/2019 ?

..lub 31/05/2019 - co korzystnejsze - jak to rozumieć ?
Np na 31.12 19 12 osób na 31.05.2019 17 osób na 30.04.20 15 osób

jeśli 12/19 to 12 osób i 30.04.20 15 osób max tutaj 12 osób do subwencji
jeśli 05/19 to 17 osób ba 30.04. 15 osób max 15 osób

bardziej korzystne porównanie stanu w tym wypadku do maja 19 ( jeśli wniosek w maju 2020)
Dziękuję za odzew

biorę sie za analizowanie - nic już nie wiem :(
Proszę o podpowiedz : biorę liczbę osób na 31/12/2019 z deklaracji RCA : ZA 11/2019 czy ZA 12/2019 ?
Stan zatrudnienia na 31.12. 19 czyli z dra 12/19 dlaczego 11/2019 ????
Bo stan na mc poprzedni do złozenia wniosku PFR PODOBNO bierze z dekalarcji za 03/2020 ?
wniosek ma być składany w maju
W RCA za 12/2019 było wykazanych 6 osób , ale na 31/12/2019 fizycznie było 5 osób, bo 20/12/2019 skonczyła się jednemu pracownikowi umowa i został wyrejestrowany - to biorę 6 osób ?
Wg mnie na 31.12 czyli 5
No to teraz alej :
1. na 31/03/2020 w RCA mam wykazane 6 osób
2. na 30/04/2020 w RCA mam wykazane 10 osób
3. na 31/05/2019 w RCA mam wykazane 10 osób

co wykazać we wniosku ?

wniosek nie przyjmie więcej niż 9 osób ?
Bo do 9 osób mikro potem na innych zasadach małe i średnie subwencja wtedy oparta obrocie nie na ilości pracowników , według mnie na 31.12 masz 5 osób czyli jesteś mikro , korzystniej dla ciebie wykazać 05/19 i 04/20 wpisuj 9 osób , nawet jak ci odrzuci wniosek robisz raz jeszcze
No tak , na 31/12/2019 jestem mikro

..."korzystniej dla ciebie wykazać 05/19 i 04/20 wpisuj 9 osób , nawet jak ci odrzuci wniosek robisz raz jeszcze"

czyli 9 w którym miejscu mam wpisac we wniosku ?
A jak odzruci to co mam pisać , zeby nie odrzucił PFR wniosku ?
Nie wiem jaki bank każdy bank ma trochę inne wnioski i inne opisy pól wiec nie wiem gdzie wpisać według mnie możesz starać się o subwencje max na 9 osób jeśli przyzna na mniej to możesz się odwołać jeśli odrzuci wniosek zapewne poda w których polach się nie zgadza i wypełnisz raz jeszcze
Bank PEKAO SA
To może teraz wróćcie do zapytania?

~wiola_w wyraźnie napisała "(...) Z czego dwóch zleceniobiorców zostało do ubezp. społecznych zgłoszonych 27.04.2020 i oni oraz 1 zleceniobiorca w m-cu kwietniu nie otrzymali wynagrodzeń"

Problem polega na tym, że składając wniosek w maju, ZUS sprawdza ubezpieczonych na dzień 30 kwietnia wg deklaracji RCA 03/2020, co jest absurdem. Skoro pracownicy w kwietniu nie otrzymali wynagrodzenia, nawet w deklaracji 04/2020 nadal nie będą uwzględnieni, a dopiero w 05/2020, bo w maju dostaną wynagrodzenie.

Jest to problem na który nie otrzymałem jeszcze żadnej konkretnej odpowiedzi z żadnej instytucji.
Jak wpisze 9 osób , to bedzie niezgodne z deklaracją :(
A czy Wiola porównała stan zatrudnienia z 31.1219 może tam było 16 a potem zatrudniła w 2020 jeszcze własnie te dwie osoby od kwietnia dlatego odrzucili 2 a nie dlatego że sprawdzali z deklaracją marcową bo nijak to się ma do stanu zatrudnienia na 30.04
Ale przy takim zatrudnieniu , to by była malą firmą

nie wiem dlaczego pisze o ilosci zatrudnionych powyżej 9 ?
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

• zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

• analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

• zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

• Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

• Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

• Dobrowolna zgoda

Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.