Kolejne świadczenie postojowe, a brak pierwszego

Nie otrzymałem jeszcze pierwszego świadczenia postojowego z tytułu wykonywania umowy na zlecenie. Stąd moje pytanie:
Czy mogę złożyć wniosek o drugie postojowe?
Boje się po prostu, że mi to przepadnie. Wnioski o postojowe za marzec zostały złożone w kwietniu, a pieniędzy dalej brak, wiadomości ze strony ZUS również. Jest obecnie 19 Maja i niektórzy już otrzymują drugie świadczenia, a ja jeszcze pierwszego nie dostałem.
O kolejne wnioskuje się w miesiącu kolejnym po otrzymaniu pierwszego, więc cierpliwości.
Pytanie moje jest związane z tym, że czytałem o ludziach którzy nie dostali pierwszego postojowego - złożyli o kolejne i dostali naraz dwa. Czy to jest możliwe? Miał ktoś taką sytuacje?
Biurosz, skąd takie informacje? Art. 15zua ust. 2 ustawy: ''Wypłata po raz kolejny świadczenia postojowego może zostać dokonana nie wcześniej niż w miesiącu następującym po miesiącu wypłaty świadczenia postojowego, o którym mowa w art. 15zu ust. 1”. Nigdzie nie ma tu mowy o wnioskowaniu w kolejnym miesiącu.
Czyli w mojej sytuacji pozostaje mi tylko czekać na cud, aż zus wypłaci pierwsze postojowe, a dopiero po nim wnioskować o drugie?
W ustawie jest napisane, że wypłata kolejnego postojowego nastąpi w miesiącu następnym po otrzymaniu pierwszego postojowego. Nie wspomina o tym, że składać wniosek można dopiero po otrzymaniu pierwszego - więc ja bym składał teraz (w maju) za kwiecień. Jeśli będą się trzymać swoich zasad to jeśli pierwsze postojowe wpłynie Ci w maju, to drugie wypłacą w czerwcu.
Jak się boisz to składaj ;-)
A czy w sytuacji w której nie mam pierwszego postojowego i wysyłam wniosek o drugie, to nie zablokuje mnie to jakoś u nich w systemie czy coś?
Viks, gdzieś widziałam wpis kogoś kto dowiedział się z infolinii ZUS, że nie ma przeszkód żeby złożyć kolejny wniosek przy braku przelewu za pierwszy, ale nie dam sobie uciąć głowy za prawdziwość tej informacji. Pewnie najlepiej byłoby zadzwonić, jeśli kto ma czas i cierpliwość wisieć na linii ponad godzinę. Można też do nich napisać maila, ja w okresie tego największego zamieszania czekałam na odpowiedź 3 dni, więc nie tak tragicznie.
O to super, wyślę emaila do nich. A mógłbys mi podać emaila na którego pisałeś do nich?
Nie mogę podać adresu, na który do nich pisałam bo forum traktuje je jako link. Na stronie ZUS znajdziesz kontakt.
A można wnioskować teraz o wypłatę świadczenia postojowego podając spadek przychodu pomiędzy 02-03?
Czy już "pozamiatane" i pozostaje tylko porównanie 03-04?
W ZUSIE powiedziano mi aby nie skłądać 2go wniosku bo ich komputery tego nie ogarną i tylko sobie tym zaszkodzimy :/
Czy wpłynęło Ci postojowe bo ja nadal czekam
Ja również czekam ponad miesiąc i żadnej informacji. Złożę dzisiaj o kolejne, bo skoro ZUS nie ma określonych terminów na załatwienie sprawy to można czekać na pierwsze miesiącami, aż upłynie termin na składanie kolejnych.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.