Ewidencja wynagrodzenia z 50% umorzeniem składek ZUS

Pokażcie proszę przykład ewidencji wynagrodzenia z 50% umorzeniem skł. zus za kwiecień (bez decyzji),z góry dziękuję
Bez decyzji księgujesz normalnie brutto a jak dostaniesz decyzje zmniejszasz wynagrodzenia o 50% płatna przez pracownika.
Ale w koszty podatkowe daję 50% i składek za pracownika i firmy, tak?
No właśnie składki po stronie pracownika (ubez.społ.13,71% + ubezp. zdr.) księguję w kup -wynagrodzenie, natomiast koszty skł.zus po stronie pracodawcy (17,93%+ fp i fgsp ) w NKUP ,to jednak nie jest 50% składek, jak technicznie to ma być ?
Jak nie masz w LP oddzielnych rubryk z wyszczególnieniem składek płatnych przez pracownika i pracodawcę, to trzeba lecieć z deklaracji zsumować to co pracownik i z tego 50% i to co pracodawca i z tego też 50% itd. Najlepiej później to uzgodnić i wyjść na kwotę zwrotu
Lepiej poczekac na decyzję z zusu i wyksiegowac .
Dzięki ,tak zrobię
Kom.5 ,ale przecież nie mogę wrzucić wszystkich składek w KUP skoro zapł. połowę
Ja mam z tym też problem , bo jak wyksięgowuje 50 % tych składek z wynagrodzeń z minusem to jednocześnie minusuje konto zusu i jest ok, ale co ze składkami pracodawcy- skoro calość jest na NKUP? Wyksieguje 50 % znów zapisem minusowym czyli 76 i 229/Zus Ale problem jest jak "doksiegować" prawidłowy koszt -czyli 50 % składek pracodawcy i jak wykazać jako przychód NKUP- te 50 % zusu?
A jak księgować składki 1DG właściciela (na KH) w 100% umorzone? Daję 24-rozr.z właścicielem/22-zus i zapłata 22/130. A teraz, jak nie ma zapłaty daję wszystko w ppo?
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.