Ewidencja zysku od sp. komandytowej

Proszę o wyjaśnienie,
Jak i kiedy ująć zysk w sp. z o.o.
1. Otrzymałam od spółki komandytowej informację o podziale zysku za 2019: zysk przypadający na sp z o.o. bilansowy 10 000, zysk podatkowy 12 000. Zatwierdzenie będzie w czerwcu 2020 "do wypłaty dla wspólników"

Rozumiem, ze:
1. w CIT sp z o.o. ujmuję 12 000 i składam do US zeznanie
2. Podatek odnoszę w sp zo.o w 2019roku na odpowiednie konta, płacę
3. i dalej nic ????

Czekam na 6 2020 i informację o zatwierdzeniu i jak otrzymam informację to:
1. księguję zysk przypadający na spółkę zoo w księgach sp. zoo w 2020r pod datą zatwierdzenia
2. księguję zysk bilansowy czyli 10 000 a nie podatkowy 12 000
3. księguję w przychody finansowe, które nie są opodatkowane w 2020, gdyż opodatkowane były w CIT w 2019

Proszę o weryfikację tych którzy to robią rok do roku:-) takie mam przemyślenia na podstawie tego co poczytałam ale nie wiem czy poprawne
Dokładnie tak robię
Ok dziękuję za weryfikację.
Jeszcze pytanie inne - odnośnie zysku w sp zo.o Pierwszy raz miałam podział zysku. Zawsze szedł na kapitał:
Jeżeli zatwierdziliśmy, że zysk jest do podziału wspólników to czy poprawne jest odniesienie w:
WN 820 rozliczenie WF 10 000
MA 5000 udziałowiec A
MA 5000 udziałowiec B

Rozumiem, że do czasu wypłaty to sobie tak wisi. A jak wypłacę ten zysk to muszę to ujmować w PIT wspólników?
Od dywidendy wypłacanej w spółce z o.o. płatnik /spółka/ musi pobrać podatek zryczałtowany 19%, który przelewa do swojego US jako PIT-8AR w terminie do 20-go następnego miesiąca po jego pobraniu.
Wspólnicy nie rozliczają w PIT otrzymanej dywidendy, bo już zapłacili od niej podatek zryczałtowany.
Ok dziekuje. Rozumiem ze podatek dopiero po faktycznej wyplacie dywidendy a nie po zatwierdzeniu uchwały? Czy sie myle?
Oczywiście po wypłaceniu dywidendy
Dokładniej, to podatek potrącasz od kwoty dywidendy, czyli faktycznie wypłacasz wspólnikowi mniej, niż wynika z podziału zysku.
O tym pisałam już w kom. 3. A ~Citana pytała raczej o przelew tego podatku do US. Przynajmniej tak zrozumiałam.
Droga Koleżanko, ja absolutnie nie kwestionuję Twojej wiedzy, bo wiem że jest ogromna. Tylko chciałam podkreślić coś, co było trochę powiedziane między wierszami, a ludzie mniej zorientowani mogli nie wyłapać.
Pozdrawiam serdecznie :)
Ok dziękuję wszystkim za pomoc:-)
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.