Faktury kosztowe bez pokrycia w kasie i banku

Mam sytuację, że w programie w latach 2017 i 2018 znajdują się faktury zapłacone kartą lub przelewem, ale nie z konta firmowego. Nie mam możliwości rozliczenia tego z bankiem. Faktury nie są też rozliczone z żadną zaliczką pracowniczą. Wiszą w preliminarzu płatności jako nie rozliczone. Co mogę zrobić? Czy takie koszty w ogóle mogły być zaksięgowane?
Poprzednie lata był prowadzone przez inną osobę.
Co to za firma? Spólka?
A kto zapłacił za te faktury ?
Skoro były faktury na koszty to dlaczego nie miałyby być zaksięgowane ?
Tylko ktoś nie dopilnował dalszego ich rozliczenia pod względem płatności.
Przypuszczam, że właściciel spółki płacił z własnego konta i nie rozliczył tego.
Wypadałoby to sprawdzić w dokumentach, bo przypuszczenia to za mało.
Jaka to spółka ?
A być może i właściciel rozliczył, w sensie pobrał fizycznie z kasy równowartość pieniędzy, a nie zostało to wprowadzone do programu. Teraz ciężko będzie mi dojść do tego, co się wydarzyło. Jak to teraz proozliczać?
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.
Niestety nie mam na te faktury żadnych dokumentów oprócz wprowadzenia ich do programu i zaksięgowaniu jako koszty.
Tu się mało co zgadza, stan kasy też jest inny w programie, a inny w rzeczywistości.
Pewnie raport y kasowe są wirtualne ;)

Ktos za ro zaplacil wiec albo wziął kasę z firmy albo nie, wypadloby sie zapytac tego ktosia
Jak kasa nie oddana to powinna byc zrobiona pożyczka
Właściciel sprawdził i na częśc faktur ma potwierdzenie ze swojego prywatnego banku w wyciągach, za płatności za faktury. Mówi, że prawdopodobnie wziął gotówkę z kasy, tylko poprzednia ksiegowa nie rozliczyla tego. Czyli musze sie cofnac do tych lat i skorygowac kase. Co z fakturami, do ktorych nie bede miala zadnego pokrycia.
W spółce z o.o. to raczej prezes czy udziałowiec robił zakupy, bo kto to "właściciel".
Skoro płacił z własnego konta za te faktury, to spółka ma wobec niego zobowiązanie.
Też myślę, że faktury gotówkowe będą do przeksięgowania z kasą.
W tym przypadku udziałowiec = członek zarządu.
Płacił z własnego konta i odebrał gotówkę za te faktury.
No to jak odebral got z firmy to nie ma manka w kasie?
Tak jest właśnie, ale sytuacje, gdzie ktoś brał gotówkę i nie przyniósł dokumentu też były, więc nic się tu nie zgadza.
Ja nie pracowałam wtedy w tej firmie, a poprzednia osoba chyba nie kontrolowała tego do końca.
Aż trudno uwierzyć, że w spółce z o.o. tak niefrasobliwie traktowano operacje gotówkowe. To nie było normalne.
Nie było normalne, ale nie mogę za to odpowiadać. Chcę wyprostować zaszłości.
Zacznij od ustalenia czy kasa została oddana za to czy nie
Fizycznie tak, w programie nie, więc to skoryguję.

Co natomiast z fakturami, na które nie mam żadnego dokumentu ( nie płacone gotówką, ani z konta firmowego). Nie wiem kto płacił, ale jest na nich płatność kartą. Koszt na firmę. Jak to rozliczyć ?
Przecież czy to kup w firmie czy nie to nie zależy od tego kto to zapłacił
Jezeli to do dg to zapewne jest kup
Ty ksisz tylko ustalic kto za tp zaplacil i wyprostować rozrachunki i jezeli wspolnik/członek zarządu zacto zaplacil i nie dostal kasy to znaczy ze jest pozyczka dla spółki i albo trzeba zaksięgowac tę pożyczkę albo oddac mu kasę z firmy
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.