Subwencja PFR - nievatowiec - odmowa!

Witam,

Dostałem dwukrotnie odmowę przyznania subwencji. Jako powód podano Art 96 - informujący o konieczności wyrejestrowania z rejestru VAT jeżeli zaprzestało się sprzedaży podlegającej opodatkowaniu.

Nigdy nie byłem czynnym podatnikiem VAT z uwagi na rodzaj działalności. Jestem zarejestrowany na potrzeby VAT-UE. Dzwoniłem do US - jestem zarejestrowany jako podatnik VAT zwolniony. Nie składam więc comiesięcznych deklaracji VAT 7. Składam okresowo VAT-9M w miesiącach kiedy płacę VAT za zakup usług elektronicznych zagranicą.
Na infolinię PFR nie można się dodzwonić. W banku nikt nic nie wie. Jak można to ugryżć?
Porównują albo deklarację vat ( ze strony pfr )albo jpk ( ze strony ing )
Tak czy owak trzeba być na vacie
Nie trzeba być na żadnym Vacie. W przypadku nievatowcow składa się oświadczenie o kwocie przychodów.
Taki sam przypadek, rejestracja złożona wyłącznie do VATUE, a Urząd wykazuje jako podatnika VAT zwolnionego. PFR odmawia subwencji. Zupełnie nie wiem co robić?
Noe vatowiec ma złożyć oświadczenie o wysokości przychodów. Proszę o informację gdzie jest wzór takiego oświadczenie i w jaki sposób złożyć. we wniosku nie mam możliwości załączyć takiego oświadczenia.
Witam odmowa udzielenia subwencji z PFR powód brak danych, jestem podatnikiem zwolnionym z VAT i jednocześnie jestem na ryczalcie ewidencjonowamymi tym samym składam tylko zeznania roczne. PFR nie jest w stanie porównać obrotów z miesiąca kwietnia 2020 i miesiąca kwietnia 2019 co robic?
Odmowa subwencji na podst art 96 ust 6-8. Nigdy nie rejestrowałam się do VAT, ostatni VAT-9M składany w 2015. Urząd skarbowy nie jest w stanie pomóc, bo wg nich nie jestem vatowcem, nigdy nie składała VAT-R. Nie wiem co mam zrobić.
Odmowa na podst art 96 ust 6-8. Czy ktoś sobie z tym poradził?W 2014 wykreślony z rejestru VAT.Potwierdziłem w US wszystko jest złożone prawidłowo (VAT-Z) ,nic z tym po ich stronie nie można więcej zrobić. Błąd systemu a może coś innego.
@Autor
Czy udało się Panu rozwiązać problem lub skontaktować się w tej sprawie z PFR? Czy ktokolwiek po takiej decyzji odmownej uzyskał później pozytywną? Jeśli tak to co zmienił we wniosku lub jakie czynności podjął?
Ja także jestem zwolniona z VAT na podstawie art.113 ustawy. W dniu 06.05.2020 złożyłam wniosek o subwencję, ale do dziś nie mam odpowiedzi. Jestem ciekawa co mi napiszą
Udało mi się dodzwonić na infolinię PFR. Miała Pani powiedziała mi, że jak w czwartej dobie od złożenia nie ma rozpatrzonego wniosku należy go złożyć ponownie. Zapytałam również miłą Panią jak to jest z podatnikami zwolnionymi z VAT i oświadczenie o przychodach jest w umowie zawarte, ale należy sprawdzić saldo ZUS i US i jeżeli jest nadpłata wystąpić o jej zwrot. Jak się salda w ZUS i US wyzerują to wtedy można ponownie złożyć wniosek. Tylko, że zanim ZUS i US zwrócą nadpłaty to pieniędzy już nie będzie w PFR. Ot tak nam Państwo pomaga.
Witam.

Czy komuś udało sie rozwiązać problem odnośnie otrzymania subwencji będąc "nie Vatowcem"? Ja już po raz trzeci dostałem odmowę na tej samej podstawie Art. 96, Zus i US mam w porządku. Na infolinie nie mogę sie dodzwonić , a miła Pani na czacie sugerowała mi skorzystanie z oświadczenia ( ale nie moge niczego załaczyć jesli chodzi o bank ING). Nie mam juz pomysłu jak to ugryźć

Pozdrawiam
Z nievatowcami PFR ma problem, mi wniosek odrzucili z automatu, ale znam osobę która nie rozlicza vatu i jej zaakceptowali. Dzwoniłem do PFR oficjalnie w żadnym banku nie da się złożyć oświadczenia, uprzejma Pani powiedziała, iż w najbliższych dniach wprowadza takie rozwiązanie. Bynajmniej sprawa jest dziwna bo jednym przyznają środki, a innym nie.
Myślę, że to jest niemożliwe, żeby komukolwiek kto nie jest VATowcem przyjęli wniosek. PFR powinien przyjmować oświadczenia, ale wniosek o pożyczkę z PFR - NIE ZAWIERA ODRĘBNEGO i INNEGO OŚWIADCZENIA NIŻ MOŻLIWOŚĆ PODANIA KWOT. Nie można zrobić do tego jakiegoś słownego oświadczenia.

Czyli w sumie nie da się złożyć SKUTECZNIE wniosku. Bardzo wygodne dla Państwa: nieVATowiec może składać wniosek, ale PFR go odrzuca, wtedy nieVATowiec może złożyć odwołanie, ale odwołanie to wyłącznie nowy wniosek, w którym są te same dane, których PFR nie może inaczej sprawdzić niż przyjąć w formie oświadczenia, ale nie przyjmuje i odrzuca. Procedurę można powtórzyć po raz 3-ci, PFR go odrzuci i w ten sposób kończy się proces składania wniosku. Hahahahah. Proste? Ostatecznie to setki tysięcy firm, więc mnóstwo pieniędzy można zaoszczędzić dając, a jednak nie dając
Dostałam decyzję negatywną a na stronie banku w statusie wniosku na samym dole napisano
Przyznana kwota subwencji :
36000,00.
Co to znaczy? Przyznam że w umowie wnioskowałam o 72000zł... Ktoś tak miał?
Złożyłem dwa wnioski dla nievatowców. Decyzja pozytywna w ciągu kilku godzin na całkowitą wnioskowaną kwotę subwencji. Pieniądze na koncie następnego dnia :-) Nie było żadnego problemu.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.