Subwencja pfr a niezaleganie

Dostałam dzisiaj negatywną odpowiedź z PFR. Jedną z przyczyn wskazano że zalegam z płatnością podatku. Ja mam wszystko opłacone. Ale miałam sytuację, że podatek Pit8ar powinnam zapłacić 20.03.2019 a zapłaciłam z odsetkami 08.01.2020. Czy to może być powodem odrzucenia
To jak to?
wcześniej piszesz,że dostałaś
Cytat "który nie zalegał z płatnościami podatków i składek na ubezpieczenia społeczne na dzień 31 grudnia 2019 r. lub na dzień składania wniosku**;"

** Nie jest uznawane za zaległość z płatnościami podatków i składek na ubezpieczenia społeczne: (i) rozłożenie płatności na raty lub jej odroczenie, lub (ii) zaleganie z płatnościami podatków i składek na ubezpieczenia społeczne nieprzekraczające trzykrotności wartości opłaty pobieranej przez operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe za traktowanie przesyłki listowej jako przesyłki poleconej.
No to ja rozumiem ze na dzień składania wniosku nie zalegałam z podatkami jak zapłaciłam 09.01.2020. Czy tak mam rozumieć?
Trzykrotnosc oplaty pocztowej 8,70*3=26,10 zl na dzien skladania wniosku.

Ale zalegalas z podatkiem na dzien 31 grudnia 2019r.!
No ale na dzień składania wniosku nie zalegałam, prawda? Niby prosta sprawa a nie rozumiem. W oświadczeniu jest na 31.12.2019 lub na dzień składania wniosku.
Proste jak drut:

- na dzien 31.12.2019 zalegalas z podatkami - od razu cie to wyklucza z przyznania subwencji.
Zaplacilas zalegly podatek z zeszlego roku dopiero w styczniu.

Na dzien skladania wniosku sa inne warunki.
No ale zobacz, to jest w poradniku PFR jak to rozumieć :
... który na dzień 31 grudnia 2019 r. lub na dzień złożenia wniosku nie zalegał z płatnościami podatków i składek na ubezpieczenia społeczne;
KWESTIA PRAKTYCZNA:
Sposób ustalania niezalegania:
A. Firma nie zalega na dzień 31 grudnia 2019 r. i nie zalega na dzień złożenia wniosku
 Beneficjent spełnia warunek niezalegania
B. Firma zalega na dzień 31 grudnia 2019 r., a nie zalega na dzień złożenia wniosku 
Beneficjent spełnia warunek niezalegania
C. Firma nie zalega na dzień 31 grudnia 2019 r., a zalega na dzień złożenia wniosku 
Beneficjent spełnia warunek niezalegania
D. Firma zalega na dzień 31 grudnia 2019 r. oraz zalega na dzień złożenia wniosku 
Beneficjent nie spełnia warunku niezalegania
O jakich warunkach piszesz na dzień składania wniosku?
A w ktorym banku starasz sie o subwencje?

Sprawdzalem w aliorze

https://www.aliorbank.pl/wlasna-dzialalnosc/tarcza-finansowa-pfr/tarcza-finansowa-pfr-dla-mikrofirm.html
Może zalegasz z podatkami (innymi niż ten który wskazałaś) lub składkami na dzień złożenia wniosku?
Ja mam w Santanderze. Oglądnęłam ten filmik, no i dalej nie wiem. Ten poradnik co wyżej zacytowałam jest oficjalnie na stronie PFR.
Z tego by wynikało że spełniłam warunek. Jeżeli jest furtka " lub na dzień składania wniosku" No to w dniu 29.04. kiedy składałam wniosek to nie zalegałam. W decyzji z pfr napiano mi "w odniesieniu do pola dotyczącego braku zalegania przez Przedsiębiorcę na dzień 31 grudnia 2019 r. z płatnościami podatków, Przedsimm/ębiorca udzielił odpowiedzi pozytywnej, podczas gdy odpowiedź ta.... powinna być negatywna" Nie wiem nawet czy o ten zaległy podatek chodzi. Myślisz, że to mnie wyklucza. Przecież te przykłady rozumienia niezalegania z poradnika pfr to właśnie moja sytuacja. Bardzo się tym martwię.
Kom. 9. sprawdzę, ale ja mam wszystko zawsze w terminie, w ciągu 5 lat przez pomyłkę tylko był raz zapłacony po terminie. A też uważasz że mnie wyklucza ten spoźniony przelew 09.01.2020?
Jedyna mozliwosc to zadzwon do banku i spytaj, dlaczego ci odmowili ... "Przedsimm/ębiorca udzielił odpowiedzi pozytywnej, podczas gdy odpowiedź ta.... powinna być negatywna".

Sam jestem ciekaw, skad bank wie o twoich zaleglosciach podatkowych. Odpisz jak uzyskasz odpowiedz.
Ale to nie bank napisał do mnie tylko PFR i czemu napisali że na dzień 31.12.2019 a we wnisku w santanderze wyraźnie jest oświadczenie ze na 31.12.2019 lub na dzień złożenia wniosku. To pewnie wzięli z Urzędu Skarbowego. Drago ale ty byś mnie wykluczył przez ten spóźniony przelew? Ty tak to rozumiesz? Najgorsze że do poniedziałku nic nie ustalę i mam teraz stesa.
Nie chce byc tu wyrocznia, ale ja bym cie wykluczyl.

Nie jestem bankiem ani osoba decyzyjna w PFR i nie beda tutaj przesadzal, byc moze nawet sie myle.

Pamietaj, ze bank jest posrednikiem w udzieleniu kredytu i masz prawo sie dowiedziec, dlaczego nie dostalac subwencji.
Takze, spokojnie bez stresu, zadzwon do banku w poniedzialek dowiedz sie co sie dzieje.

Jezeli sie czegos dowiesz to napisz bo teraz i tak nikt nic nie wie.
Na stronie pfr znalazłam wyjaśnienia / najczęściej zadawane pytania :
11. Czy warunkiem wnioskowania o subwencję jest brak zaległości w podatkach i składkach na
ubezpieczenia społeczne ?
Tak, to jeden z warunków ubiegania się o subwencję. Może się o nią ubiegać przedsiębiorca, który:
1) nie zalegał z płatnościami podatków i składek na ubezpieczenia społeczne na dzień 31 grudnia 2019 r. oraz na dzień składania wniosku,
2) nie zalega z płatnościami podatków i składek na ubezpieczenia społeczne na dzień składania wniosku, ale zalegał na dzień 31 grudnia 2019 r. albo
3) nie zalegał z płatnościami podatków i składek na ubezpieczenia społeczne na dzień 31 grudnia 2019 r., ale zalega na dzień składania wniosku.
Przy czym rozłożenie płatności na raty lub jej odroczenie, lub zaleganie z płatnościami podatków i
składek na ubezpieczenia społeczne nieprzekraczające trzykrotności wartości opłaty pobieranej przez operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy.
Kom 14 - wątpię że bank w ogóle będzie z nią na ten temat rozmawiać, odeślą do PFR
kom 13 - moim zdaniem spełniasz warunki niezalegania
Kom.14
Zauważmy jeszcze, że 'i" i "lub" to nie jest to samo.
Może te wnioski rozpatruje automat i jest jakiś błąd.

Gdyby chodziło o niezaleganie łącznie w 2 terminach to przepis ustawy musiałby brzmieć:
"który nie zalegał z płatnościami podatków i składek na ubezpieczenia społeczne na dzień 31 grudnia 2019 r. i na dzień składania wniosku;".
Może jeszcze chodzi o składki a nie podatki, masz zapłacone czy składałaś o odroczenie?
Składki mam zapłacone w pełnej wysokości nawet za marzec 2020 . Tu chyba chodzi o podatek bo tak napisali w piśmie. Chyba będę musiała sie dodzwonić do urzędu skarbowego w poniedziałek i ustalić, może coś się ciągnie. Ale żadnych wezwań nigdy nie miałam. Na końcu wykonam telefon do PFR.
kom. 17 też mi tak wychodzi jest " lub" a nie "i"
Kom.19
No ale co się dziwić ustawodawcom że nie wiedzą czym się rózni ^ od v skoro w uzasadnieniach wyroków czasami się sędziom myli.
Ale uważam, ze skoro nie zalegasz na dzien wniosku to należy się jak psu buda.
Dzięki, pocieszyłeś mnie. Zobaczę czego się dowiem w poniedziałek.
Daj znać co się dowiedziałaś bo u jednego klienta mam identyczną sytuację a będzie składał wniosek dopiero po wysłaniu deklaracji za kwiecień.
~jp2000
Czy podatek VAT za 03/2020 był u Ciebie do zapłaty? Kiedy był wpłacany? Może ta wpłata jeszcze po prostu nie jest rozliczona w urzędzie?
Też mamy identyczną sytuację, na dzień dzisiejszy wszystko jest uregulowane więc uważam, że spełniamy warunek niezalegania ale obawiam się, że wpłata VAT z 27.04 może jeszcze nie być zaksięgowana w US a jutro będziemy składać wniosek.
Moim zdaniem, zaznaczam ,ze to tylko moje zdanie:

Jezeli zalegal z platnosciami w podatkach I/LUB skladkach na dzien 31.12.2019r I [duza litera] zlozyl wniosek o rozlozenie na raty lub zawarl umowe o odroczenie z urzedami [US lub ZUS] i ma to zaklepane to subwencja przejdzie.

W przypadku pytania jp2000 tego nie ma.
Znalazlem jeszcze takie cos :Kiedy przedsiębiorca nie zalega z płatnościami podatków i składek na ubezpieczenia społeczne w rozumieniu Programu?
Przedsiębiorca nie zalega z płatnościami podatków i składek na ubezpieczenia społeczne w rozumieniu Programu w sytuacji rozłożenia ich płatności na raty lub odroczenie, lub w sytuacji, gdy zaległość nie przekracza trzykrotności wartości opłaty pobieranej przez operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe za traktowanie przesyłki listowej jako przesyłki poleconej, t.j. aktualnie - 8,70 zł.

Wychodzi na to ze, jezeli jest zaleglosc i jest rozlozona na raty lub odroczenie to jest ok.
A jezeli nie jest rozlozona na raty lub odroczenie to jest warunek 3 krotnosci oplaty pocztowej.
Jeszcze dygresja do kom. 17
""Gdyby chodziło o niezaleganie łącznie w 2 terminach to przepis ustawy musiałby brzmieć:
"który nie zalegał z płatnościami podatków i składek na ubezpieczenia społeczne na dzień 31 grudnia 2019 r. i na dzień składania wniosku;". ""

Oczywiscie, masz racje, ze jezeli by chodzilo o niezaleganie lacznie w 2 terminach,ale niestety jest spojnik LUB czyli albo to albo to.

Albo nie zalegal na dzien 31 grudnia 2019r i jezeli zalegal i tak jak mowie wyzej zaleglosc zostala rozlozona na raty lub odroczenie to spoko. Jezeli nie zalegal na dzien 31 grudnia 2019, to jest to LUB czyli 3 krotnosc oplaty pocztowej na dzien skladania wniosku. Tak to rozumiem.
Kontynuuje monolog bo pozna pora.
Zrodzila sie taka mysl:

Jezeli zalega z podatkami i/lub ze skladkami w kwocie NIEPRZEKRACZAJACEJ 3 krotnosc oplaty pocztowej tj. 26,10 zl to subwencja sie nalezy.

Jezeli zalega z podatkami i/lub ze skladkami w kwocie WYZSZEJ niz 3 krotnosc oplaty pocztowej tj. 26,10 zl I ZLOZYL wniosek o rozlozenie na raty lub o odroczenie to subwencja sie nalezy.

;)
Kom. 23. Tak podatek vat zapłacony 27.04.2020. Może to jest to, ale u mnie piszą o 31.12.2019 ( muszę wyjaśnić w usp). Jak będziecie składać wniosek to przychód policzcie z deklaracji vat. Ja oprócz niezalegania mam błąd w obrocie. Ja wykazywałam netto, wedlug rejestrów więc z groszami. Im automat liczy sumę z deklaracji vat
Kom 27. Drago, no nie złożę wniosku o rozłożenie na raty od zaległości uregulowanej.Ale wynika z tego że uregulowanie płatności przed złożeniem wniosku daje mi status uprawniony w pfr .
Mam pytanie odnośnie komórki w wniosku "obroty w 2019 roku w PLN". Czy tu bierzemy sumę z wszystkich deklaracji VAT za 2019 rok, czy przychód za 2019 wg podatku dochodowego PIT?
Podaj z deklaracji vat
Mi odmówili, bo
1) na 31.12.2019 zalegąłem 15,19 zł za ZUS z powodu przeksięgowań wewnętrznych w ZUS. Pismo dostałem w styczniu i od razu uregulowałem należność. Ale wg. systemu zalegałem na 31.12.2019

2) Ubiegam się o zwolenienie ze składek ZUS pracownikow za marzec-maj. Z tego powodu nie płaciłem za marzec a ZUS nie rozpatrzył jeszcze mojego wniosku.

Punktu 1 już nie zmienię (bo nie zmienię historii).
Co byście mi poradzili - wpłacić za marzec ZUS, poczekać na zaksięgowanie, złożyć wniosek PFR i wniosek do ZUS o wypłacenie składki za marzec ?
Czy raczej naciśnięcie na ZUS (jak?) żeby szybciej rozpatrzyli wniosek?
No ale odmówili ci z powodu nie zaplacenia na 31.12.2019 i na dzień składania wniosku łącznie? .Czy już się dowiadywałeś , że jak zapłacisz wszystko przed złożeniem kolejnego wniosku to będzie ok i możesz składać wniosek. Drago w komentarzach powyżej twierdzi że nie ??? Ja dla świętego spokoju bym zapłaciła ten zus a potem wnioskowała o nadpłatę
Kom 32 ale skoro zalegałeś 15,19 zł to znaczy, że nie zalegałeś bo nie przekroczyłeś kwoty 3*8,70 zł - info ze strony PFR:

"Przedsiębiorca nie zalega z płatnościami podatków i składek na ubezpieczenia społeczne w rozumieniu Programu w sytuacji rozłożenia ich płatności na raty lub odroczenie, lub w sytuacji, gdy zaległość nie przekracza trzykrotności wartości opłaty pobieranej przez operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe za traktowanie przesyłki listowej jako przesyłki poleconej, t.j. aktualnie - 8,70 zł."
Ja również otrzymałam odpowiedz negatywna ze względu na zaleganie na 31.12.2019 w ZUS co nie jest prawda. Mam konto PUE i od razu zalogowałam się żeby to sprawdzić i okazało się ze na dzień 31.12.2019r brak zaległości z reszta ZUS na pewno upomniałaby się gdyby taka sytuacja miała miejsce... Wiec myśle ze to błędy systemowe po prostu na starcie, tylko dlaczego odwołanie można składać po 10.05 skoro zaległości brak
W np. Mbanku jest takie info ,że możesz składać wniosek jeżeli :
-na dzień 31 grudnia 2019 r. oraz na dzień składania wniosku nie zalegałeś z płatnościami podatków i składek na ubezpieczenia społeczne;
-na dzień składania wniosku nie zalegasz z płatnościami podatków i składek na ubezpieczenia społeczne, ale zalegałeś na 31 grudnia 2019 r.;
-nie zalegałeś z płatnościami podatków i składek na ubezpieczenia społeczne 31 grudnia 2019 r., ale zalegasz na dzień składania wniosku**;
To jak to jest , czyli jak zalegałam na 31.12.2019 a na dzień składania wnisku już nie zalegam z żadnymi płatnościami to spełniam ten warunek ?
Mi odrzucili wniosek (mBank), z uwagi na zaleganie ZUS na 31.12.2019, a miałem kilka złotych nadpłaty, PUE potwierdza, co robić?
Kom 37. kiedy składałeś wniosek, przed 30.4.20 to jest nadzieja że poprawione są obecnie te kalkulatory na mf.
Z tego co czytam to, jezeli pfr odrzucil to nie ma odwolania!

Odwolanie jest mozliwe jezeli przyznali mniej niz sie nalezalo.

I jeszcze "Wskazanie miesiąca kwiecień 2020 r. jako podstawy do wyliczenia % spadku przychodów jest możliwe dopiero po rozliczeniu deklaracji VAT-7 za kwiecień"

https://www.gov.pl/web/finanse/zlozenie-deklaracji-vat-niezbedne-do-wsparcia-w-ramach-tarczy-finansowej
Kom 39. dziękuję za info, Moim zdaniem można się odwoływać, wiem że trzeba też robić nowy wniosek z kwietniem od nowa ale też w ogóle nie rozumiem nadal dlaczego nam
odrzucono (z pisma z pfr najpierw piszą, że negatywnie potem że wypłacą a na końcu że można sie odwołać) , dla nas to jeszcze bardziej korzystne jeżeli byśmy składali w maju 2020 bo będziemy mieć ponad 75% spadku w stosunku do kwietnia 2019 , a staraliśmy się marzec do marca ok 25 % . Ale nie spełnimy warunku nie zalegania z podatkami na 31.12.2019, o czym pisałam w całym poście . Mamy 8 pracowników. Efekt jest taki że damy tym ludziom wypowiedzenia i tak to wygląda. A czekaliśmy na jakieś rozwiązania. Na dzień dzisiejszy już nas na nic nie stać. Taka tarcza.
Nie wiem i nie potrafie na to odpowiedziec, wedlug mnie szukaja, zeby znalezc byleby nie dac.
I jestem przerazony iloscia odmowy wnioskow.
Kom 40. Nie mogę wyjść ze zdumienia. Składaliście wniosek z końcem kwietnia, aby zawnioskować o subwencję PFR wskazując spadek przychodów o 25% (marzec 2020 do marca 2019), podczas gdybyście poczekali 1 lub 2 dni i złożyli wniosek z początkiem maja i wskazali spadek przychodów o ponad 75% (kwiecień 2020 do kwietnia 2019) to byście otrzymali subwencję o 192 tys. zł wyższą (288 tys. zł versus 96 tys. zł przy 8 pracownikach). Czy naprawdę ten 1 czy 2 dni były dla Was warte 192 tys. zł, aby nie poczekać i nie złożyć wniosku dopiero w maju? Rozumiem, że z racji tego, że Wam odrzucili pierwotny wniosek to i tak wyszło na to samo, ale domyślam się, że składaliście wniosek z założeniem, że zostanie rozpatrzony pozytywnie.
Pozdrawiam i trzymam kciuki, aby Wasz kolejny wniosek został rozpatrzony pozytywnie.
A może to jest klucz masz podać, że zalegałeś na 31.12.19 i że nie zalegasz na dzień złożenia wniosku.
Itd.
Okazało sie że us nie zaksięgował zaplaconego podatku vat za marzec 2020.
A jak mam w deklaracj za marzec ulgę za złe długi po sprzedaży do jak to jest brane pod uwagę .
A czy ktoś wie o jakie podatki chodzi w zaświadczeniu o niezaleganiu? czy tylko o te z US czy też inne jak np. podatek od nieruchomości lub inne ponieważ też dostałem odmowę za zaleganie na 31.12.2019 a jestem przekonany że z żadnymi jak PIT, CIT i VAT nie zalegaliśmy
Dzień dobry,
odmowa
SANTANDER BANK

Obecnie przedsiębiorstwo posiada zaległości podatkowe.;
W szczególności PFR ustalił, że wskazane niżej dane zamieszczone w odpowiednich polach formularza przygotowanego w tym celu przez Bank nie są zgodne z danymi pozyskanymi przez PFR z odpowiednich źródeł zewnętrznych, w tym, między innymi, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Ministerstwa Finansów, w ten sposób, że (o ile dotyczy):
- w odniesieniu do pola dotyczącego braku zalegania przez Przedsiębiorcę na dzień 31 grudnia 2019 r. z płatnościami podatków, Przedsiębiorca udzielił odpowiedzi pozytywnej, podczas gdy odpowiedź ta, na podstawie danych pozyskanych przez PFR ze wspomnianych wyżej źródeł, powinna być negatywna

Dzwoniłam do US : Pani od VATU powiedziała, że jest ok ale już Pan od CIT I PIT stwierdził, że jest RODO i nie udzieli mi informacji. Hehe..

Czy jeszcze niezłożony CIT za 2019 moze być powodem zaległości? Termin niby przedłużyli do końca maja.
Jeśli chcecie przyspieszyć rozpatrzenie wniosku RDZ to złóżcie w zusie wniosek o zaświadczenie o niezaleganiu! Wtedy maja obowiązek rozpatrzyć RDZ szybciej, ja tak zrobiłam i zadziałało.
Proszę o pomoc
Firma zalegała z płatnościami do Zus na dzien 31.12 2019r, w maju 2020 wszystko uregulowała. Natomiast podatek dochodowy za 2019 rok jest rozłożony na raty. Jeśli chodzi o rok 2020 podatek dochodowy jest nie zapłacony, składki za Zus za luty również. Proszę o informację czy firma możne starać się o subwencje?
Mam pytanie do osób, które miały odrzucony wniosek z powodu zaległości, czy też w decyzji odmownej wypłaty subwencji padło sformułowanie, że w PFR ustalił niezgodność z rejestrami, a w SZCZEGÓLNOŚCI zaległość podatkową (co jak się okazało było prawdą). Nie wiem, czy mogę być spokojna, że reszta wniosku była poprawna, czy też nie? Marti mnie to sformułowanie, że w szczególności, sugerujące, że może być jeszcze inna przyczyna odmowy, ale nie napisali jaka.
Komentarz 51 - wydaje mi się ze to u Ciebie jedyny powód odrzucenia. Mi odrzuciło za ZUS i podatki i oba wyszczególniło w dwóch osobnych punktach. Ale mogę się mylić. Pozdrawiam
Komentarz 51 , ja dostalam taką odpowiedz, mam zaswiadczenie z dzisiaj z US, że nic nie zalegamy, co dalej ? nie wiem już kogo się poradzić, 150 tysięcy wisi w powietrzu a firma ledwo zipie :(
Kamila czy ruszyło się coś u Ciebie?
Ja mam podobną sytuacje brak zalegania w US a niosek odrzucony z powodu zalegania z podatkami.
Nie iwem co mam robić, i gdzie szukać pomocy?
Mamy dokładnie ten sam proble - PFR twierdzi, że zalegamy w podatkach. Wystąpiłam o zaświadczenie o niezaleganiu do US . W zaświadczeniu napisano, że na dzeń 31.12.2019 nie zalegaliśmy w podatkach.
Nie mam pomysłu co robić
Witam

BANK ING

Jeśli zalegałem z ZUS na koniec miesiąca grudnia 2019 i podatkami na koniec grudnia 2019 ALE w dniu składania wniosku już nie zalegam w dniu to jaką odpowiedz w pytaniu o zaleganiu ZUS US ?

Cytat z ing :

"Oświadczam, że na dzień 31 grudnia 2019 r. lub na dzień złożenia wniosku przedsiębiorca wnioskujący o udzielenie subwencji finansowej nie zalegał z płatnościami podatków, przy czym nie uznaje się za zaległość ..."

"Oświadczam, że na dzień 31 grudnia 2019 r. lub na dzień złożenia wniosku przedsiębiorca wnioskujący o udzielenie subwencji finansowej nie zalegał z płatnościami składek na ubezpieczenia społeczne, przy czym nie uznaje się za zaległość ..."

TAK czy NIE ?? Bo już sam nie wiem.

Bardzo dziękuje za pomoc.
Ja mam nadpłatę na podatki PIT i system widzi to jako zaległość dlatego odrzuca subwencje
Jak najszybciej usunąć nadpłatę ?
Proszę złożyć wniosek do Zusu EWN- o niezaleganiu.Dostałam 2- krotną odmowę ,bo miałam zaległości na dzień 31.12. a miałam nadpłatę.Po tygodniu otrzymałam wniosek z Zusu i natychmiast złożyłam podanie o subwencje i otzrymałam pozytywną odpowiedź. Trzymam kciuki.
Ja również dostałam odmowę ponieważ zalegałem na 31 grudnia 2019 i na dzień złożenia wniosku . ze składkami do us za VAT 7 . Zaległość wpłaciłam 21.05.2020 i tego dnia złożyłam wniosek . Okazuje się że trzeba odczekać 4 dni aby dane zapłaty przerobił system . Takie informacje uzyskałam z US i z PFR . Złożyłam wniosek dzisiaj i tez czekam jutra z niecierpliwością . Dzisiaj jest szósty dzień bo wpłacałam przelewem natychmiastowym i us miał pieniądze zaraz 21.05.20
A jak niezaplaciłam zaliczek na pit5 a z rozlicznia rocznego wychodzi mi podatek do zwrotu prze Us ,to moge sie starac o subwencje czy zalegam?
Dzień dobry
Czy ktoś wie może, z którego przepisy wynika zapis o niezaleganiu na 31.12.2019 oraz dzień złożenia wniosku - potrzebuje wiedzieć, jak dokładnie on brzmi. Oczywiście miałam poślizg w składkach i PIT4 za listopad - akurat pech chciał, że o nich zapomniałam i zapłacone zostały dopiero w styczniu. Raz się zdarzyło, ale PFR już odmawia. Czy to można odkręcić? Wszystkie inne składki płacone są na bieżąco i w terminie.
Komentarz 59 Renata daj znać czy ci przyznali. mam podobną sytuacje.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

• zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

• analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

• zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

• Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

• Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

• Dobrowolna zgoda

Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.