Wnioski o subwencje PFR wszystkie odrzucone

Wniosek odrzucony - powód brak miejsc po przecinku, w formularzu w Banku nie ma możliwości wpisania groszy. Na infolinii Pekao Pani informuje, że wszystkie wnioski za kwiecień zostały odrzucone!!! Będzie można składać dopiero w maju.
Na stronie pfr jest aktualizacja.
Jesli porownywujemy 04/2020 to mozemy wyslac wniosek po zakonczeniu miesiaca, z uwagi, ze pojawila sie informacja, ze dane beda weryfikowane z dekl. VAT-7.
A ten brak miejsc po przecinku to gdzie?pracownicy czy obroty?
Porównywaliśmy luty/2020 do luty/2019. Obroty i pracownicy. W formularzu Pekao nie ma możliwości wpisania miejsc po przecinku. Najlepsze, że w decyzji napisali, że PFR ustalił, że obrót wynosi dokładnie tyle ile wpisałam, z tym, że z 00 groszy. Ciekawi mnie jak oni to ustalili, bo na deklaracji VAT mam inne kwoty, a sprawozdania za zeszły rok jeszcze nie składałam.
Nie można porównywać obrotów z lutego - na stronie pfr jest wyjaśnienie, że "miesiąc po 1 lutego 2020 to marzec"
Potwierdzam dopiero marzec można porównywać
Acha no teraz widzę. Jeszcze wczoraj w kalkulatorze i formularzu można było wybrać luty, jako miesiąc do porównania, więc już się nie zastanawiała, co to znaczy miesiąc po 1 lutym.
Juz pisalam w ostatnim komentarzu...należy poczekać az opadnie kurz...banki swoje błędy poprawią...wydadzą szczegółowe wyjasnienia do ich durnego prawa. Potwierdza się to co wszyscy myślą i głośno mówia...
Tylko jak czekać, skoro pula jest ograniczona i kto pierwszy ten lepszy:-(
A obrót wykazujemy na (firma na pkpir) tylko ze sprzedaży, czy plus pozostałe przychody też np. z ustalenia różnic kursowych?
Przecież wiadomo, że tort w większości zostanie podzielony dla pociotków, a to co zostanie to dla reszty. Chciałabym się mylić. Ale tak czy tak, składanie wniosków, które są odrzucane jest bezcelowe.
Mam pytanie dotyczące wypełniania wniosku zatrudniam 9 osób z tego jedna od roku jest na rencie a druga od 2 lat na macierzyńskim . W ZUS widnieje liczba 9 i tylu pracowników wpisuje a jeżeli chodzi o pole ilu pracowników uchroni subwencja jaka liczbę należy wpisać uwzględniać te osoby na macierzyńskim? Czy tylko tych pracowników którzy normalnie pracują czyli 7 wszyscy na pełny etat. Pozdrawiam
Na stronie US oraz Ministerstwa Finansow:
"Złożenie deklaracji VAT niezbędne do wsparcia w ramach Tarczy Finansowej"
"Dla podatników podatku od towarów i usług, niezbędna do otrzymania subwencji informacja o obrotach będzie pochodzić z deklaracji VAT, która zostanie pozytywnie zweryfikowana przez Ministerstwo Finansów i Krajową Administrację Skarbową."
"Pamiętaj, aby złożyć deklarację VAT przed złożeniem wniosku o pomoc z PFR, co pozwoli na jego weryfikację.”
Zrodlo: google: zlozenie-deklaracji-vat-niezbedne-do-wsparcia-w-ramach-tarczy-antykryzysowej
Zlozylem wniosek zgodnie z wytycznymi. Odrzucony bo niby jest zaleglosc zus lub us.
Jednak zgodnie z prawda zaleglosci brak na dzien 31.12.2019. Mam dokumenty z urzedow to potwierdzajace ale chyba nikt tego bie zalozyl. Jednak system z ktorego korzysta subwencja tego nie uwzglednia i pokazuje nadal zaleglosci z 20.04.20 co powoduje odrzucenie wniosku. Nie uwzglednia wcale tarczy ktora dopuszcza Odroczenie skladek za zus oraz mozliwosc zaplacenia pit do 30.06.2020.
Dla mnie porazka i kompromitacja rzadu.
To dotacja dla wybranych a nie dla tych nsprawde potrzebujacych.
Mialem podobną sytuacje. Wiekszosc wnioskow z tego co pisza jest odrzuconych. Chyba bylo takie zalozenie tej pomocy. Wniosek mial byc prosty i mial szybko byc akceptowany. Z tego co pisza odrzucone wnioski maja byc rozpatrywane po wyborach. Nie wiadomo co o tym myslec.
W Santanderze system zle zaokrągla spadek procentowy wniosek odrzucony.
A na konferencjach będą mówić, daliśmy firmom miliardy pomocy. Szkoda, że nikt jej nie zobaczy. U mnie też odrzucony wniosek, bank obcina grosze, źle zaokrągla obrót. Nie ma możliwości edycji danych.
No to ing dał radę pod tym względem
Pisza o tym w decyzji ze mozna zlozyc korekte z wyjasnieniami. Ale nikt nie wie jak? Do PFR brak mozliwosci kontaktu a przedstawiciele banku nie maja pojecia jak zlozyc korekte. Pisze w decyzji ze mozna to zrobic tylko za pomoca banku. Czy ktos wie cos wiecej?
Czy komuś udało się złożyć poprawnie
Tak w ing udało się
Jamaica, bardzo proszę powiedz jakie sumy podawał.ś, netto z deklaracji vat bez groszy czy z ewidencji sprzedaży miesięcznej z groszami i z czego kwotę za 2019. czy decyzja jest pozytywna? czy płacił.ś ZUS a jeśli nie to czy nie odrzucono z tego powodu? też mam ING i będę składał, nie płaciliśmy ZUS za marzec. Natomiast mamy niezapłacony VAT jeszcze.
Tak pozytywna tyle ile nam przysługiwało, z kpir z groszami i to pokrywało się z jpk i deklaracjami za luty i marzec 2020, kwotę z 2019 z kpir podsumowanie sprzedaży netto, zus od marca mamy wniosek o umorzenie bez zapłaty, vat zapłacony zawsze o czasie
Ale z ZUS tylko wniosek, nie ma decyzji jeszcze ? ktoś mówił że mu odrzucono bo miał ZUS nie zaplacony teraz. Na 31.12 nie mieliśmy żadnych zaległosci. Też luty marzec tego roku porównam, netto w JPK i KPiR się zgadza, w deklaracjach VAT zaokrąglone. natomiast suma 2019 jest różnica między KPIR a VAT, niewielka, ciekawe z czym porownuja, rozliczenie roczne dopiero co złozone więc jak nie ma rozliczenia rocznego to nie znają przychodów za cały rok, tylko z JPK lub deklaracji VAT
Raczej porównują roczne z jpk bo my rocznego jeszcze nie złożylismy, decyzji z zus jeszcze żadnej
Jamaica ale dane z miesiecy spadku w zaokrągleniu podawaliscie czy z groszami? Sprzedaż netto za 2019 pokrywała ci sie z sumą jkp za 2019?
Czyli dawać dane z JPK.. Ja zgodnie z obrotem z JPK mam spadek 30% ale porównując przychody mam spadek 5% - zrealizowane usługi budowlane. Nie wiem co robić. Ma ktoś podobnie? PIT jeszcze nie złożony
Ile czasu trwało złożenie wniosku a odpowiedź
W Alior banku zadziałało.
Wniosek złożony w środę 20.00 i po 5h przyszedł sms z decyzją. Przelew jeszcze nie doszedł.
Kurcze masz farta, ja słyszałam dzisiaj o 12.00 i jeszcze nic nie przyszło.
Miało być składałam
Z groszami i netto zgodne z dekl vat i jpk
Jamaica, jeszcze się wtrącę, ale w deklaracjach VAT są kwoty bez groszy a w JPK z groszami, dokładna suma z faktur sprzedaży więc trudno jednocześnie zgodnie z deklaracją VAT i JPK - albo albo.

A suma za 2019 to jeśli zsumujemy z całego roku deklaracje VAT to wyjdzie inaczej niż suma z JPK ponieważ właśnie w deklaracjach VAT co miesiąc jest zaokrąglanie do pełnych zł.

Przykładowo jeśli mamy co miesiąc przychód 10,49 zł (przykład) to w deklaracjach będzie co miesiąc 10,00 czyli suma roku 120,00 zł
Natomiast suma z JPK będzie 125,88
No tak dlatego ja wzięłam roczny z kpir i nie spr z deklaracjami, a za luty i marzec też z kpir, ale rzuciłam okiem na deklaracje i się zgadzało w zaokrągleniu oczywiście, ale uznałam że sprawdzają z jpk bo są grosze istotne :)
Skladalam dane za kwiecień, a system przez pomyłkę zaznaczył miesiąc marzec. Czy ktoś wie jak to można poprawić
Skladalam dane za kwiecień, a system przez pomyłkę zaznaczył miesiąc marzec. Czy ktoś wie jak to można poprawić
Jak złożyć wniosek gdy prowadzimy spółkę cywilną. Podobno spółka nie może złożyć, tylko wspólnicy. Ale jaki NIP wpisać, wspólnika? Przecież na tym NIPie nie ma pracowników tylko na NIPie spółki, bo to ona zatrudnia i ona składa tez deklarację VAT. Czy ktoś wie jak to zrobić?
Grześ
Wniosek składa jeden wspólnik
Dane spółki zaczytują się z systemu bankowego. W banku konto jest na spółkę. Dane wspólnika tylko do podpisania, bez nip chyba.
Mój wniosek zaakceptowany.

Powodzenia
Nie jestem płatnikiem VAT, nie składam deklaracji vatowskiej w ogóle. Zatrudniam 2 osoby. Chcę skorzystać z subwencji. Co o tym myślicie?
Magda i co z twoim wniskiem za kwiecień przeszedl ?
Ja zlozylem wniosek. Jestem mikroprzedsiębiorca. Zatrudniam 4 osoby na umowę o prace 2x 0.5 etatu i 2x3/4 etatu łącznie 2,5 etatu.
Zatrudniam tez osoby na umowę zlecenie 12 osób ale laczny ich etat to 1,75.
Wiec łącznie wychodzi 4,25 i należy zaokrąglić na 5 etatów tak podawali w instrukcji.
Niestety PFR stwierdził ze zatrudniam 16 pracownikow i nie jestem mikrofirma. Wniosek odrzucony.
To ciekawe bo zgodnie z przepisami i założeniem tego programu jestem kwalifikowany jako mikro.
Proszę o jakaś mądra podpowiedz jak rozwiązać ten problem bo chyba nikt nie przewidział ze sa firmy które maja tylko kilka osób na umowy o prace a mogą miec ich kilkadziesiąt na umowy zlecenia.
Wiem ze można ponownie składać ale jak nie do tego zabrać. Nie jestem vatowcem. Dodatkowo zus wyrzuca jak jest niezapłacony zus pomimo tego ze program dopuszcza opcje opłacony zus do 31.12.2019 i nie zapłacony w dniu składania wniosku i na odwrót.
A ja złozyłem 29.04.2020 wpisałem kwotę w zaokrągleniu do pełnych złotych. i mam już pieniądze na koncie
KAŻDEGO PRACOWNIKA NA ZLECENIU LICZYSZ JAKO JEDEN.
2,5 NA ETACIE= 3
10 NA ZLECENIU(ZGŁOSZONY DO SPOŁECZNYCH)=10
RAZEM 13
A DO USTALENIA CZY JESTES MIKRO DAJEMY TYLKO ETATY
W kalkulatorze jest pytanie zaraz o ilosc pracownikow jak podam 13 to zaraz jestem w małych firmach. Nie ma pytania o etaty. Przynajmniej w Santander.
Gdzie w Santander znaleźć wniosek ? W zakładkach twoje sprawy pojawia się tylko historia wyslanych bez nowych.
Makro -każdy pracownik na zleceniu jest traktowany jako 1 etat .

Nowa - w zakładkach twoje sprawy jest wniosek .A masz konto firmowe ?
Drodzy mili a w jakiej formie przyszło wam powiadomienie ,ze wniosek jest pozytywnie rozpatrzony ?sms czy na pocztę banku ?
Ja mam w Santander i czekam o 1 maja i nic , potwierdzenie ma przyjść jako odpowiedź z banku. Co jest chyba nie tak.
Kom.41 do Adam jak masz pieniądze na koncie jak od poniedziałku mają ruszyć pierwsze przelewy;))))
Jak ma konto w PKO Bp to może już mieć. Ten bank działa najsprawniej
Do Kara - ja tez mam Santander o tez składałam rano 1 maja i cisza
Wydaje mi się, że Santander przetrzymuje wysyłkę wniosków.
Zatrudniałam 32 osoby na 31.12.19, w tym 1 byla na urlopie rodzicielskim. Ponadto czterem z nich skończyła się umowa wlasnie 31.12. Czy mam ich doliczyc i wykazać 32 minus 1 rodzicielski? Proszę o podpowiedz.
Nie wiem czy musisz we wniosku dla MŚP podawać stan zatrudnienia na dzień 31.12.19 r. jeżeli jesteś przy takim zatrudnieniu na pewno MŚP. Przykładowe Pytanie z PFR:
Jak obliczać stan zatrudnienia, który należy podać we wniosku o przyznanie subwencji?
"
Przedsiębiorca wnioskujący o udzielenie subwencji finansowej będący Mikroformą we wniosku o przyznanie subwencji będzie musiał oświadczyć jaką liczbę osób zatrudniał:
na ostatni dzień miesiąca poprzedzającego miesiąc złożenia wniosku;
na dzień 31 grudnia 2019 r.;
na koniec miesiąca odpowiadającego nazwie miesiąca złożenia wniosku w roku poprzednim
Przedsiębiorca będący MŚP oświadcza o stanie zatrudnienia na ostatni dzień miesiąca poprzedzającego miesiąc złożenia wniosku.
Ważne: Jeśli liczba pracowników wyliczona dla tych pól we wniosku nie będzie liczbą całkowitą, należy zaokrąglić liczbę "w górę"."
Dziekuje. We wniosku mam obie opcje aktywne. Zarówno 31.12 jak i mc poprzedzajacy. Zastanawia mnie jedynie kwestia umow ktore zakończyły sie wlasnie 31.12 (w zasadzie jest to ostatni dzień ich pracy) i kwestia urlopu rodzicielskiego.
Cześć wszystkim. Mam pytanie do tych co dostali już kasę. Czy macie już rozliczony 2019r. ??
A jak firma zatrudnia studentów do 26 roku życia na umowę zlecenie zwolniona z podatku dochodowego i zusu, to czy ta osoba nie wlicza się jako pracownik? Bo pisza w instrukcji, że pracownik to osoba za która odprowadza się zusy itd.?
Andy tylko pracownicy na zleceniu od których odprowadza się składki ZUS i podatki
Na razie decyzja pozytywna, kasy na razie brak na koncie , a 2019 nie został jeszcze rozliczony
Dzięki Ola, taki los studenta :) ....
A jak firma zatrudnia 1 pracownika na etacie na 1/2 etatu, a we wniosku najmniejsza jednostka do wpisania w rubryce ilości pracowników do subwencji w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy wynosi 1, to czy można tego pracownika wpisać jako 1? Wydaje się, że nie, ale ludzie pisza o zaokraglaniu w górę? Czy tak można?
Tez mi się wydaje i nawet gdzieś to czytałam ze 0,5 etatu liczy się jako 1 pracownik
JAMAICA. Dziękuję za odp.
Czy w decyzjach odmownych dostajecie informację co jest nie tak? Ja złożyłem przez Millenium i na decyzji jest puste miejsce - tam gdzie powinno być wyjaśnienie co dokładnie się nie zgadza? Czy ktoś składał w Millenium i czy w innych bankach jest ok? Dzwoniłem na Infolinię Millenium i powiedzieli mi, że jeszcze nie ma takiej funkcjonalności - Krajowa Izba Rozliczeniowa nie zrobiła oprogramowania ?!
Czy ktokolwiek wie jaki podać obrót, w przypadku gdy w deklaracji VAT wykazywane są " złe długi" i VAT z tytułu odwrotnego obciążenia od importu usług.
Pierwszy wniosek odrzucony w całości. Zaległość w Zus... Czy kolejny mogę zlozyc od razu? Czy czekac do 11 maja? Bo z tego co czytam , 11 maja to tylko odwolania a orzy odrzuconym wniosku nie ma tej daty?
Dwóch pracowników. Jeden na cały etat jeden na 1/5 etatu .ile wpisać do wniosku. Ja myślę ze dwóch.
Wik - a miałeś zaległość z tego miesiąca czy za 2019 rok ???

Ala - raczej 2 pracowników wpisać
Ten rok. Wplacilem składki 30.04 i tego samego dnia zlozylem wniosek. Nie uwzglednilem odsetek i stad zaleglosc.
Kom.64
W przypadku VAT-7 bądź VAT-7K chodzi o sumę pól:
10 – Dostawa towarów oraz świadczenie usług na terytorium kraju, zwolnione od podatku
11 – Dostawa towarów oraz świadczenie usług poza terytorium kraju
13 – Dostawa towarów oraz świadczenie usług na terytorium kraju, opodatkowane stawką 0%
15 – Dostawa towarów oraz świadczenie usług na terytorium kraju, opodatkowane stawką 5%
17 – Dostawa towarów oraz świadczenie usług na terytorium kraju, opodatkowane stawką 7% albo 8%
19 – Dostawa towarów oraz świadczenie usług na terytorium kraju, opodatkowane stawką 22% albo 23%
21 – Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów
22 – Eksport towarów
31 – Dostawa towarów oraz świadczenie usług, za których podatnikiem jest nabywca zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 7 lub 8 ustawy
Do przychodu wlicza się sprzedaż środka trwałego czy same towary i usługi.
Spadek przychodów dotyczy kwietnia, czyli złożyć wniosek dopiero po złożeniu rozliczenia za kwiecień VAT-7, JPK
Wik a składałeś o umorzenie składek ?
Kom.69 - Dzięki! To super pomocne! Skąd masz taką informację?
A weryfikacja przychodu za 2019 jest przeprowadzana na podstawie tych samych pól na deklaracjach VAT, czy może z innego źródła (na przykład przychód z pola 73 w PIT-36)?
Czy ktoś składał wniosek kto rozlicza Vat kwartalnie i metoda kasową? Proszę o pomoc
Informacja ze strony PFR (pytania i odpowiedzi na temat tarczy):
"Weryfikacja spadków obrotów będzie odbywała się na podstawie w szczególności deklaracji VAT-7 (w przypadku podmiotów rozliczających się miesięcznie), VAT_JPK (w przypadku podmiotów rozliczających się kwartalnie) oraz oświadczenia zawartego w umowie subwencji składanego z uwzględnieniem dostępnych dokumentów księgowych, w tym RZIS (w przypadku podmiotów nie rozliczających podatku VAT."
Dostałam subwencję, liczyłam tak jak instrukcja na MF czyli komentarz 69 i jest tak jak komentaż 75. Miałam sprawozdanie złożone i wzięłam z deklaracji vat bez groszy dokładnie jak na deklaracji. Przychód ze sprzedaży z RZiS był oczywiście ale posłuchałam tych na forum i opłaciło się. Z RZiS bierze gdy przedsiębiorca nie składa VAt bo jest zwolnionu
Coś nie dopisałam: Przychód ze sprzedaży z RZiS był oczywiście inny ale wzięłam nie ze sprawozdania które już było złożóne do kas tylko z vat7
Nie wiecie czy sprawdzają zaległość do PFRON? czy tylko ZUS i US?
Ave. skąd wzięłaś przychód za cały rok 2019? jako sumę z deklaracji VAT-7?
A czy przy wniosku o subwencję jest odniesienie do niepokrytych strat przewyższających 50% kapitału jak przy RDZ?
Tomek patrz kom 76
Alina: nie ma tam takiego pytania
Wnioesek złożony w mBank. Odmowa, bo:
"w odniesieniu do pola dotyczącego liczby Pracowników zatrudnionych przez Przedsiębiorcę na koniec miesiąca odpowiadającego nazwie miesiąca złozenia wniosku w roku poprzednim, Przedsiębiorca oświadczył, że zatrudniał 2 Pracowników, podczas gdy PFR na podstawie danych pozyskanych przez PFR ze wspomnianych wyżej źródeł, że Przedsiębiorca zatrudniał w tej dacie 2 Pracowników"

Wpisałem 2, a powinienem wpisać 2.
O co tu chodzi???
Gdzieś wyczytałam na innym poście że mbank ma jakiś błąd i że to mają naprawić to może dlatego
Ave. A rozliczasz VAT kwartalnie, czy miesiecznie? Bo rozumiem, ze jak kwartalnie to JPK, a jak miesiecznie to VAT-7
Ave. Dzieki za odpowiedź ale jeszcze chciałem to doprecyzować. Rozliczam się miesięcznie czyli składam VAT-7. W pole obrótów za kwiecien z tego roku i kwiecien 2019 wpisze kwoty z deklaracji VAT. Moja watpliwosc dotyczy tego co mam wpisac jako obrot za caly 2019 rok. Takiej jednej wartosci nie ma w deklaracji VAT-7 wiec sie zastanawiam czy zsumować 12 deklaracji vat z zeszlego roku i taka kwote podac?
Tak właśnie robiłam fizycznie otwierałam deklaracje i ręcznie sobie zsumowałam
Do Dawid777 tak rozliczam miesięcznie więc nie było problemu a jak kwartalnie to wszędzie pisze że z jpk bierze
Ave, wielkie dzieki!! :)
A czy ktoś otrzymał pozytywnś decyzję rozpatrzenia wniosku PFR , a " zalega "w ZUS za marzec 2020. Złożony wniosek o umorzenie.
Tak my dostaliśmy i zus za 03/2020 nie zapłacony tj. złożony wniosek o odroczenie ale na 31.12.2019 nic nigdzie nie zalegaliśmy
ELOZ, z jakiego banku robiliscie?
Ave - z jakiego banku robilicie ?
PKO BP SA
Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć czy ewentualnie przyznana subwencja będzie moim dochodem i czy powinnam ja uwzględnić w KPiR jako dochód?
Ave - dziekuje za informacje
Czy ktoś spotkał się w santanderze z odrzuceniem wniosku z powodu błędnej podanej ilości pracowników. Spółka zatrudnia 10 osób ubezpieczonych a pfr stwierdził, że w firmie jest 0 ludzi. firma pracuje bez pracowników.
Kim ja mam odmowę z powodu ,ze Wskazano u mnie że w 2019 r. na koniec nie miałam pracownika oczywiście jest to niezgodne z prawdą bo pracownika mam od trzech lat.Oczywiście Santander
Olu , czy może wiesz czy santander poprawił ten błąd?
Mam pytanie, nigdzie tego nie mogę znaleźć, czy jeśli składam wniosek w maju, to czy mogę porównywać marzec 2020 do marca 2019, czy muszę brać miesiąc poprzedni tj kwiecień?
Witam.
Mam pytanie, staramy się o subwencje, spadek przychodów, rozumiem , że mam brać kwoty z deklaracji vat, ale w deklaracji też są zaliczki, czy mam je ujmować w spadku przychodów czy zaliczki odjąć( to nie są przychody)
Do Magda (kom. 99): jak składasz w maju i chcesz porównywać marzec 2020, to możesz go porównać do marca 2019 lub do lutego 2020. Analogicznie z kwietniem, tzn. możesz porównać do kwietnia 2019 lub do miesiąca poprzedniego, czyli marca 2020. Jeśli bazujesz na kwietniu 2020, to:
- jeśli rozliczasz VAT kwartalnie, to musisz mieć złożony JPK za kwiecień i odczekać 7 dni
- jeśli rozliczasz VAT miesięcznie, to musisz mieć złożony VAT-7 za kwiecień i odczekać (chyba) 4 dni
Przyznana subwencja nie będzie przychodem, ale też wydane kwoty nie będą kosztami, vat podobno można odliczyć
Do Dawid777... Dziękuję za informację :)
Udokumentowanie Kwietnia 2020?

Jeśli chodzi o VATowców, to sprawa jest prosta, podali komunikat. A jak ktoś nie jest VATowcem, to co? Na podstawie oświadczenia rozumiem, że przyjmą wniosek, ale potem chcą sprawdzać z rejestrami US. Czy trzeba mieć rozliczony kwiecień 2020 (złożony PIT), aby go "użyć" we wniosku? Ktoś się doszukał jakiejś informacji na ten temat?
Księga handlowa, suma przych-obr jest różne od Sumy zbiorczo z dekl vat7 za 01-12/2019, co wpisać jako obroty 2019, wniosek do bank Pkobp, the za info
Czy już ktoś składał wniosek do PFR i uzyskał pozytywne rozpatrzenie wniosku - osoba prowadzi KPIR , nie sporządza deklaracji VAT , co podać jako obrót ? przychód z zeznania PIT 36? pomimo iż zawiera pozostałe przychody z tyt. refundacji wynagrodzeń , odsetki bankowe
Jeśli otrzymujemy subwencję jako procent rocznego przychodu ze sprzedaży za 2019 to chyba istotne jest podanie właściwych kwot przychodu więc podając sumy z Dekl. Vat które odbiegają od faktycznego przychodu ze sprzedazy z RZIS nie składamy fałszywych oświadczeń?? Zwłaszcza gdy sprawozdanie mamy złożone i łatwo to sprawdzić?
Komentarz 69: ~Grzegorz889 a 34 – Dostawa towarów oraz świadczenie usług, za których podatnikiem jest nabywca zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 7 lub 8 ustawy ???? jego nie wliczamy???
Kom 108 ale ta pozycja dotyczy zakupów więc uważam że nie
Komentarz 109: *sąsiadka mi tez się wydaje że nie, ale chciałabym wiedzieć tak na 100 %
Na 200...ze nie
Do kom 107
dostałam dofinansowanie w dwóch firmach w każdej brałam z vat7 a nie z RZiS i czytam tą umowę i co w niej oświadczyłam: cyt " Przedsiębiorca oświadcza, że wielkość obrotów gospodarczych (przychodów ze sprzedaży) w 2019
roku wyniosła....." i tak sobie myślę przecie źle nie oświadczyłam bo tak na prawdę różnica pomiędzy vat7 a RZIS z pozycji pierwszej przychód ze sprzedaży różni się sprzedażą ST które są w PPO a przecież przychód ze sprzedaży ST jest obrotem gospodarczym w myśl definicji j.n.
Cyt. : "Obrót, przychód i dochód – te pojęcia powinny być dobrze znane każdemu przedsiębiorcy.Ponieważ bardzo często niesłusznie stosuje się je wymiennie, warto poznać definicje wszystkich trzech. Zacznijmy od obrotu. Są nim wszelkie wpływy ze sprzedaży towarów i usług, pomniejszone o kwotę podatku VAT. Do obrotu wlicza się kwoty uzyskane z dotacji, zadatków, przedpłat czy zaliczek, natomiast nie włącza się przychodów takich jak odsetki na rachunku w banku. W wyliczaniu obrotu żadnej roli nie odgrywają też koszty, jakie ponosi przedsiębiorca, aby osiągnąć swój zysk. Warto też wiedzieć, że firmy zwolnione z VAT-u obliczają obrót w kwocie brutto (nie odejmując VAT-u), natomiast vatowcy ujmują obrót netto (pomniejszony o podatek od towarów i usług)."
Witam,
Nie można się zgodzić ze stwierdzeniem, że obrót to dane z deklaracji VAT, ponieważ np. usługi budowlane mają inny termin powstania obowiązku podatkowego.
Witam,

Posiadam sp. z o.o. i nie wiem jaką datę wpisać rozpoczęcia firmy, z Aktu Notarialnego z KRS czy pierwsza deklaracja?
Jeśli w mojej firmie inna ma udziałów 100%, to do określenia wielkości przedsiębiorstwa powinna dodać również zatrudnienie, obroty itd. tej drugiej, zgadza się?
Kim - złożyłam jeszcze raz wniosek czekam
Ave, dziękuję za wyjaśnienie, w instrukcji nie ma wzmianki o obrocie a we wniosku jak piszesz jest, to jeszcze bardziej komplikuje sytuację, próbuję ustalić jak będzie najlepiej ale widać, nie ma jasnych wytycznych, gratuluję i dziękuję, że otrzymałeś subwencję i dzielisz się spostrzeżeniami, też się
podzielę niebawem:) pozdrawiam
Subwencja PFR- mam decyzję pozytywną za pośrednictwem ING BŚL, MŚP, jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pytania chętnie odpowiem
żeby podkręcić temat : bo chociaż dostałam cały czas to analizuję , wzór umowy który podpisujemy jest ogólnie dostępny i można sobie przeczytać co będzie się podpisywać proszę sprawdzić na początku umowy pkt 6,7 i 8 gdzie mowa o spadku i oświadczeniu za 2019 wszędzie dokładnie piszą tak: " 8/Przedsiębiorca oświadcza, że wielkość obrotów gospodarczych (przychodów ze sprzedaży) w 2019 roku wyniosła..." Już tutaj jest misz masz bo w obrocie są np zaliczki a w przychodach ze sprzedaży ich nie ma ect. Mój wniosek z tego jest taki że cokolwiek wpiszemy czy z deklaracji vat obrót czy z RZiS przychód ze sprzedaży to dobrze oświadczyliśmy - chociaż przychód ze sprzedaży jest chyba mniej ważny bo jest w nawisie :). Ja dostałam na podstawie vat7 ale w innej dyskusji ktoś napisał ze wziął ze SF pierwsza pozycja i też dostał.
A ty majam co wpisałeś za 2019 z vat7 czy SF no chyba ze jesteś mikro to nie ma pytania?
Pozytywny....spadek na podstawie VAT 7 przychód za 2019 PIT 36.....dodam że jest różny od sum z deklaracji vat7
Chcę złożyć wniosek o dofinansowanie z pfr. Nie zapłaciliśmy składek za marzec, jest złożony wniosek RDZ do zusu, ze składek chcemy być zwolnieni a nie je odraczać czy rozkladać na raty, co daje doradzany tu wniosek RDU.
Ostatnie saldo jakie mogę oglądać na pue to saldo na 30.04.2020 i jest ono z długiem za marzec. Co robić aby wniosek o subwencję nie został odrzucony ? Skladalibyśmy w PKO BP.
Małgosia na ZUS pue zobacz salda miesięczne i tam zobaczysz co jest na 2019-12-31 nie może być saldo wn . My też nie mieliśmy zapłacone złożony wniosek o odroczenie ale na 2019-12-31 nie bylo zadłużenia
Aha, jeszcze mogę zobaczyć saldo na dzień 04.05.2020. i tu jest saldo 0 zł.
Na 31.12.2019. nie mamy zadłużenia i tam saldo jest 0 zł, nie ma nić po stornie wn.
Ok, dzięki Ave, to może i nam się uda :D
Obroty za 2019 podawałam zsumowane z deklaracji VAT 7, zaliczamy się do średnich
No życzę ci tego my tez w PKO BP i się udało. z tego co widzę w PKO BP najmniej błędów systemowych jest więc trzymam kciuki
Czy ktoś ubiegał się o subwencję i zatrudnia na cząstkowe etaty? Ja z instrukcji zrozumiałem, że etaty sumujemy, a jak na końcu wyjdzie część etatu po przecinku, to zaokrąglamy w górę. Mam jedną osobę na cały etat i jedną na 0,25 etatu. Na wniosku zaokrągliłem w górę - czyli ubiegałem się o subwencję na 2 pracowników. Dostałem jednak decyzję, że przysługuje mi tylko za 1,25 etatu i tyle mi wypłacono. Czy ktoś miał podobna sytuację i został potraktowany inaczej?
Ja jestem mikroprzedsiębiorcą, VAT rozliczam kwartalnie - jeśli ktoś ma tak samo, to mogę pomóc z pytaniami o obroty (subwencja przyznane i w tej kwestii było poprawnie)
Majam, skąd wzięłaś ratę rozpoczęcia działalności?
Właśnie otrzymaliśmy wpłate subwencji PFR , tylko na podstawie złozonego wniosku.
Składajac wniosek porównywalismy marzec 2019 do marca 2020 czyli rok.
Wniosek złożony przez stronę Pekao SA
Moje pytanie:
1. jak ksiegujecie taka wpłatę czy bedzie ona przychodem ? chyba nie ,
2 jak teraz dokumentowac wydatki z tej kwoty. Pierwszy raz otrzymalismy jakąkolwiek pomoc .
Wniosek skłądalismy 30 kwietnia a pieniadze przelali na konto dziś.
CZY POZYCJA 29 (IMPORT USŁUG) DEKLARACJI VAT - 7 WLICZA SIĘ DO OBROTU?
AGA ja nie wliczałam tylko sprzedaż
Jamaica, dzięki
Czy prezes (właściciel) zatrudniony na kontakcie menedżerskim (traktowany jako umowa zlecenie) jest brany pod uwagę w ilości pracowników?
AGA, do obrotów wliczasz pola z komentarza 69 w tej dyskusji
Do kom 132 - nie wlicza się
Do kom. ~paula - A jak przedstawia się sytuacja, gdy firma korzystała z ulgi za złe długi? Było już takie pytanie, ale nie widziałam odpowiedzi. Z góry dziękuję.
Składałam wniosek 30.04. w Santanderze- wniosek został odrzucony wskazując na zaległość w ZUS na dzień 31.12.2019 choć na ten dzień salda wykazują nadpłatę. Czy nadpłata w ZUS powoduje odrzucenie wniosku?
W Santanderze dłużej niż PKO czeka się na wpływ środków na konto. Z koleżanką wysyłałyśmy w tym samym momencie, ona w PKO, ja w Santander. Decyzję pozytywną dostałyśmy z godzinną różnicą, ona w PKO o 20, ja o 21. Z tą różnicą, że ona od razu dostała wpłatę na konto, a ja w Santanderze czekam dalej. Zapewne wpłynie, niemniej dziwne takie księgowanie środków. Czyżby Santander je przetrzymywał lub zarabiał na overnightach?
~Iwona , nie nadpłata w ZUS nie powoduje odrzucenia wniosku. Musiał być inny błąd, np. zaokrąglenia ilości pracowników. Gdy z przeliczenia etatów wychodzi niepełna liczba zawsze trzeba zaokrąglić do całości w górę.
Warto podać sumę przychodów jako zliczenie konkretnych pól deklaracji VAT-7 za 2019 i konkretne mce porównawcze, do tgo nie warto wpisywać przecinków przy wnioskowanej kwocie dofinansowania.
~Nika , nie nadpłata w ZUS nie powoduje odrzucenia wniosku. Musiał być inny błąd, np. zaokrąglenia ilości pracowników. Gdy z przeliczenia etatów wychodzi niepełna liczba zawsze trzeba zaokrąglić do całości w górę.
Warto podać sumę przychodów jako zliczenie konkretnych pól deklaracji VAT-7 za 2019 i konkretne mce porównawcze, do tgo nie warto wpisywać przecinków przy wnioskowanej kwocie dofinansowania.
Mój wniosek został odrzucony. Powód: zaległość w ZUS i US. Zaległość jest objęta układem restrukturyzacyjnym, więc dane w systemach ZUS i US będą wykazywały zaległość objętą układami. Dostaję zaświadczenia o niezaleganiu, jednak nie mogę ich dołączyć.
Prezes PFR informuje, że jeżeli przedsiębiorca złożył wniosek o rozratowanie składek to system PFR nie uznaje tego za zaległość.
Czy ktoś ma informacje w tym zakresie? Próba kontaktu z PFR od dwóch dni niemożliwa.
Dziękuję za odpowiedź
Datę rozpoczęcia zaciągnęło automatycznie z banku- mieli taką informację podaną prawdopodobnie przy zakładaniu rachunku
Również mam nadpłatę w ZUS na koniec roku, nie wpłynęło to na decyzję
I jeszcze jedno pytanie
Jeżeli decyzja jest negatywna- umowa o subwencjię się rozwiązuje i można złożyć kolejny wniosek czy trzeba czekać na tryb odwoławczy 11.05?
Czyli ewidentny błąd zaciągnięcia danych do formularza banku....
~Anna hej, a czy miałaś podany taki powód odrzucenia? Bo z tego jak koleżanki w biurze rachunkowym wypełniają dla klientów wnioski to jak miał być układ ratalny do spłaty to wniosek przechodził o ile np. klient faktycznie się go trzymał, wystarczał dział opóźnienia w spłacie raty, bo puścili np ostatnią sesją przelew, w ZUS zaksięgowano dzień później i wtedy była odmowa.
~Nika, przy negatywnej i odrzuceniu wniosku można składać ponownie, gorzej mają ci co są w zawieszeniu, bo odwołania dopiero po 11.05 bo jeszcze nie mają procedur.
Iwona: powód decyzji odmownej: firma posiada zaległości podatkowe lub w ZUS.
A tam mam wyłączenie układ ratalny w ZUS i układ restrukturyzacyjny w US. Ani ZUS ani US nie potrafi mi pomóc w tym zakresie.
~Anna , zaloguj sie na ZUS PUE i sprawdź daty księgowania przelewów. Zadzwoń też do US, bo może któraś z obsługujących osób nie rozliczyła np. PIT-4, jak u znajomej. Wystarczyła, że to zrobiła i poszło. Ale walczyła z tym od czwartku, i wyszedł ten nieszczęsny PIT-4. Ale wiadomo, może być też inny tytuł, którego nie rozliczono.
~Anna , a jeżeli to nie to to wystap do Urzędów o zaświadczenia o niezaleganiu, elektronicznie prześlą ci je do 3 dni i będziesz mieś podkładkę do odwołań czy reklamacji.
W PUE saldo Wn widnieje, ponieważ jest układ ratalny.
Czy ktoś miał taki przypadek że decyzja pozytywna. Subwencja przyznana, ale pomniejszona. w uwagach napisali ze subwencja jest pomniejszona ponieważ jest inna liczba pracowników. Mam 6 pracowników i na koniec 31.12.2019 tez był 6. Ale po sprawdzeniu w miesiącu maju 2019 roku mieliśmy 5 na cały etat i jednago pracownika na pół etatu. I właśnie z tego powodu wzięli pod uwagę 5.5 pracownika.
W wyjaśnieniu które znalazłam w internecie pisze: Do wsparcia w ramach tarczy nie można zgłosić więcej osób, niż pracowało 31.12.2019 LUB na koniec miesiąca odpowiadającego nazwie miesiąca złożenia wniosku w 2019.
I tu mnie zastanawia słowo LUB. Ja porównałam liczbę pracowników z kwietnia do liczby z grudnia 2019 bo to dla mnie było korzystniejsze. Nie wiem czy się odwoływać czy sprawa przegrana i nie ma sensu składać odwołania.
Złożę nowy wniosek, mam nadzieję, że nie będzie odrzucony- chcę utrzymać stan zatrudnienia i firmę
Dziękuję za podpowiedź
Data założenia sp. z o.o.

Czy wpisujemy:
- datę wg. regon
- datę wg. krs
- datę aktu notarialnego umowy spółki??
- data rej. VAT

???
Witam! Też mam sytuację jak poprzedni rozmówcy ale w ING. Mam 2 pracowników, a PFR odrzuca bo widzą w ich systemach 0 pracowników. Mój brat w MBanku ta sama sytuacja. Bank odsyła, żeby kontaktować sie z PFR, a kontakt z nimi poza mailem, na którego nie wiadomo kiedy odpiszą jest niemożliwy (nie odbierają telefonów, chat nie działa).Co robic?
Do~Ali. Komentarz 155. Na str. PFR jest przykład. Brana jest pod uwagę liczba etatów z końca kwietnia jednak nie wyższa niż liczba pracowników w maju 2019 lub na koniec 2019r. Ja również otrzymałem subwencję pomniejszoną o 0.5 etatu bo we wniosku nie było możliwości wpisania wartości cząstkowych. Zgodnie z instrukcją należy zaokrąglić do pełnego etatu.
Czy mają może Państwo pomysł, jak obliczyć stan zatrudnienia, gdy przedsiębiorca zatrudnia 8 pracowników na umowę o pracę w przeliczeniu na pełne etaty i kolejnych 8 na umowy zlecenie. Czy w tym wypadku w pkt 4 umowy "liczba zatrudnianych pracowników na koniec miesiąca poprzedzającego miesiąc złożenia wniosku" należy wpisać po prostu maksymalną liczbę 9? A w liczbie pracowników na dzień 31.12. już 16?

Co natomiast wpisują Państwo w ostatnim punkcie "ilu pracowników chroni subwencja"?
Komentarz 100 : Wiadomo jak traktować faktury zaliczkowe? Wykazywać je jeśli są ujęte w deklaracji VAT-7 i nic nie zmieniać? Co w sytuacji kiedy wysłaliśmy już CIT?
Ulamaria72 mam pytanie a jak zaokrąglaluście kwoty z obrotu 2019 i miesięcy skad dane bo też mam w pko i widzę że nue ma po przecinku
Do ~Ali. Komentarz 155 i do ~Maciek. Komentarz 159. Ustalając osoby zatrudnione ważne jest podanie ich na dzień np. 30.04.20`, a porównuje się stan do korzystniejszej daty, tj.: 31.12.19` lub 31.05.19`!!!!
Nie dajcie się zmylić, bo w idea banku np. porównujesz datę dla siebie korzystniejszą, tzn. taką w której stan masz mniejszy lub równy z datą 30.04.20`, i daty osobiście wybierasz, a np. w pko bp masz durne pytanie czy działalność jest sezonowa czy nie, i to wiąże się automatycznie z wybraniem daty. Wybór sezonowa wiąże się z datą 31.05.19`, a wybór nie sezonowa wiąże się z wyborem daty 31.12.19`. I tu możesz się wkopać, bo szukając definicji sezonowości możesz źle wybrać. Mimo, że restauracja czynna jest cały rok, to w sumie wiadomo, że w miesiącach letnich trwa tzw.: sezon.....a nie błędnie zakładając wybierasz nie sezonowa, myśląc, że sezonowe to są tylko lody. Wybierzcie wariant dla siebie korzystniejszy.....mimo wszystko.
Jak długo czekaliście na decyzję odmowną lub pozytywną?
Następnego dnia była odpowiedź pozytywna.
Do ~ Grazka. Komentarz 163.
Dziękuję bardzo za tak precyzyjną odpowiedź. Składałam w banku spółdzielczym. Czy Twoim zdaniem odwołanie się od decyzji ma sens?
I czy to prawda że mogę to zrobić dopiero po 11 maja?
U nas odmowna tego samego dnia, wniosek składany o 14, odpowiedź negatywna o 19. Dziś złożony ponownie o 11:00 i do teraz brak odpowiedzi. Może to dobry znak?:)
Witam!
U nas obroty za 2019 r. wynikające z Fv wynoszą 19 903 899,41 zł, a sumując pozycje z deklarcji VAt 7 to 19 903 902.
Pytanie którą kwotę podać :) i ewentualnie w jakim formacie: 19 903 902 czy 19 903 902,00
Proszę o pomoc
Z góry dziękuję.
Jaki przychód wpisać za 2019 rok (mikrofirma) z PIT 36L, czy z sumy 12 miesięcy VAT -7 ? Różnią się tym, że do dekl. VAT-7 dochodzi przychód z najmu lokalu jako osoba fizyczna poza dz.gosp. Ale wystawiam fakturę VAT .
Występowałem o subwencję na czterech pracowników ,otrzymałem kwotę niższą , a błędem było to że się pomyliłem bo mam pięciu pracowników.

W takim razie powinienem dostać kwotę wyższą , a z tego co czytam dostanę max kwotę o którą występowałem z tym że muszę utrzymać pięciu pracowników.

Trochę to nie logiczne
I chyba co do tego nie ma odwołania
Chyba że jest jakieś pisemne odwołanie o którym nie wiem?
Komentarz 171: 11.05.2020 możesz się odwoływać...
Tylko z tego co czytałem w regulaminie , to nie przyznają mi kwoty na 5 pracowników tylko do kwoty o którą występowałem max 4
Może po kilku miesiącach będą sprostowania.
Bo jest wielkim problemem jak ktoś np. ma 6 pracowników, a przez przypadek napiszę 3 i mu to klepną to nie ma szans już nigdy poprawić do 6
Na szkoleniu z PFR mówili, że nadpłata w ZUS powoduje odrzucenie wniosku i pracują nad tym błędem
PFR pisze: "system składania wniosków o subwencję jest połączony z ZUS i KAS, więc jeśli w bazie danych ZUS jest zarejestrowany Pani wniosek o zwolnienie ze składek to nie będzie to uznawane za zaległość".
Więc jak jest w końcu, należy wyłącznie przesłać wniosek o rozłożenie na raty/odroczenie i na tej podstawie jest ok w opinii PFR? Czy ktoś posiada wiedze w tym zakresie?
Pozytywny - kwoty z dek. VAT bez groszy - znaczy po przecinku xxx,00

obroty 2019 = ręcznie zliczenie z dek VAT - xxxx,00

zaległości w ZUS i VAT bieżące w dużych kwotach
ale na 31.12.2019 - 0.00
Kajka: a mówili kiedy to naprawią?
Jak wygląda szkolenie? Są w stanie udzielić odpowiedzi na pytanie każdego? ... pytam bo mailowo, telefonicznie, facebookowo nie są w stanie udzielić odpowiedzi...na ten moment.
U nas obroty za 2019 r. wynikające z Fv wynoszą 19 903 899,41 zł, a sumując pozycje z deklaracji VAT 7 to 19 903 902.
Pytanie którą kwotę podać :) i ewentualnie w jakim formacie: 19 903 902 czy 19 903 902,00
Proszę o pomoc
Z góry dziękuję.
Komentarz 176 Dziękuję :)
Ja również jak w komentarzu 173 nie ujęłam wszystkich pracowników, pominęłam zleceniobiorców (umowy oskładkowane), wnioskowałam w pierwszy dzień i nie doczytałam, że również mogę ubiegać się na te osoby. Zastanawiam się nad tym jak i czy w ogóle będzie opcja na odwołanie bo skoro tylko zawnioskowałam na pracowników zatrudnionych w oparciu o umowy o pracę a można było również na zlecenia, to czy będzie opcja odwołania bo nie wyczerpałam ilości pracowników wnioskując? Zastanawia mnie to, że banki jak nie zgadza się stan zatrudnienia jest za wysoki to informują i przyznają subwencje w ograniczonej kwocie, dają w ten sposób opcje do odwołania a jak stan wskazany w oświadczeniu jest niezgodny to nie ma takiej informacji - tylko wniosek pozytywny a przecież stan zatrudnienia nie zgadza się z oświadczeniem przedsiębiorcy, który błędnie oświadcza liczbę zatrudnionych pracowników na koniec miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku o zawarcie umowy subwencji finansowej wpisując 1 a powinien 3.
Kom 180

Wynika to z tego, że możesz wystąpić o subwencję na mniejszą ilość pracowników, ponieważ możesz mieć w planach redukcję zatrudnienia w przeciągu ciągu roku. Dlatego banki nie traktują tego jako błąd.

Natomiast nie możesz wystąpić o subwencję na większą ilość pracowników niż zatrudniasz - dlatego tu zwracają błąd.
W innych wątkach piszą, że ilość pracowników jest brana np. z marca 2020 przy składaniu wniosku w maju i podawaniu liczby pracowników za kwiecień. Jest to związane z tym że w ZUS jeszcze nie ma deklaracji za kwiecień.

Ktoś jest jeszcze coś takiego tutaj potwierdzić ?
Kom 181
To jestem ciekawa czy po 11 maja będzie opcja odwołania, bo chcemy utrzymać zatrudnienie, a to była pomyłka z naszej strony, regulamin za bardzo nie wskazuje takiego wariantu.
Ile czekaliście na decyzje po złożeniu wniosku?
Kom 183
Z tego co czytałem to nie ma takiej opcji żeby móc zmienić wniosek (pomyłkowa ilość zatrudnionych)
Dot kom 184 -była na drugi dzień rano a wnioskowaliśmy wieczorem, w pierwszym dniu uruchomienia programu.
dot. kom 183 widzę, że Pan też jest w podobnej sytuacji, dziś dzwoniłam na infolinie do PFR -Pani konsultowała mój problem, nie mieli jeszcze takiej informacji co w tym przypadku robić, odwołań nie ma jeśli pozyt. decyzja, ale zgłosi sprawę i może będą opcje reklamacji albo jeszcze będą jakieś zmiany, prosiła o śledzenie informacji. Więc jeśli Pan też jest w podobnej sytuacji to proszę dzwonić na infolinię jak będzie więcej takich telefonów to może coś zmienią i pozwolą downioskować na pozostałych pracowników. Póki co mój telefon z taką sprawą był pierwszym zgłoszeniem.
Słyszałem że w tej sprawie jest wysyłana duża ilość e-mail.
To dobrze może coś się uda, w końcu Państwo chce pomagać przedsiebiorcom
Kom 186. Jak się pani udało dodzwonić?,ja czekam na odpowiedź e-mail już trzeci dzień
Próbowałam kilka razy aż udało się, co prawda miałam z tym problem.
Dostałam subwencje ale mam wątpliwość ile etatów chroni obliczyli ja jako iloczyn 6,88 etatu

Ale napisałam ze chroni 8 we wniosku
Jakie zatrudnienie muszę utrzymać ?
Andrzejh myślę, że z odpowiedzią na mail z PFR to trzeba będzie poczekać:) Ja się dodzwoniłam na infolinię, wybrałam numer równo o 8 rano, czekałam na połączenie 55 minut, ale się udało:)
Ja zastanawiam się czy odrzucą mój wniosek. Wkładałem wczoraj o 12 w PKO BP i do teraz cisza. Zastanawiam się ponieważ nie mogłem wpisać groszy po przecinku w obrocie za rok 2019. Po prostu nie dało się postawić przecinka. Zadzwoniłem na infolinie i pan powiedział żeby zaokrąglić do złotówki. tak zrobiłem ale osobiście uważam że jeśli chodzi o pieniądze i urzędy to czepiają się oni każdego grosza. Wiec czarno to widzę... Miał ktoś taką sytuacje?
Kom190/192
Na jaki numer dzwonisz?,mógłbym poczekać,mam czas.Tylko co wybiorę numer to jest zajęty
800 800 120
Jak coś sensownego ustalisz, to podziel się :)
Ten sam wybieram
Trzeba uzbroić się w cierpliwość...
Tak jak mówisz trzeba obserwować , może wprowadzą możliwość korekty
Czy składał ktoś w Santander banku? Po wpisaniu kwoty po przecinku samo zaokragla do pełnej zł w dół nawet jak jest 89gr, czy samemu trzeba zaokragli do pełnej zł w gore?
I czy to prawda że jak mam nadpłatę w ZUS to mój wniosek zostanie odrzucony?
Czytałem że były takie przypadki,natomiast kolega składał który ma dużą nadpłatę i przeszło
Dot kom. 199
czyli udało się dodzwonić.
Niestety,a to dotyczyło kom 201
Do kom. 201
wczoraj na webinarze mówili, że automat rozpatrujący wnioski nie widzi czy w Zusie jest nadpłata czy niedopłata i rozpatruje to jako niedopłatę, ale pracują już nad poprawnością odczytu.
Nie ma znaczenia w jakim banku składacie.
Mi odrzuciło już 4 wnioski, a kolejne składam zgodnie z danymi, które podali mi w powodach odrzucenia poprzedniego.
Czyli napisali, że np. moje 10 zł przychodu jest niezgodne z ich wiedzą, bo oni mają 8 zł.
Napisałem więc w kolejnym wniosku 8 zł, to mi odrzucili, że oni maja 6 zł.
Śmiać się czy płakać????
Czy trzeba odczekać 4dni od złożenia vat7 jak chce uwzględnić miesiąc kwiecień czy to nie prawda? Składał ktoś wcześniej?
Kom.207. Tak pisze na stronach PFR żeby odczekać
Czy ktoś ma już potwierdzoną informację, że nadpłata w ZUSie nie powoduje odrzucenia wniosków? W necie widać jednocześnie informację, że z nadpłatą nie powinno być problemu i informacje, ze PFR wie o tym błędzie i nad tym pracuje. Dobrze by bylo uzyskać jednoznaczną informację, że ten błąd został usunięty. Nawet na infolinii udzielają sprzecznych informacji.
Żona zatrudnia jedna osobę na umowę zlecenie. Dostaliśmy odmowę bo według nich na dzien 31-12-19 nie zatrudniała pracownika. Pracownik zgłoszony we wrześniu 2019 z kodem ubezpieczenia 0411,czyli taki jaki według nich i tego co piszą podchodzi pod dotacje. O co tu chodzi? Dodam, wniosek składany przez Santander. Ktoś może podpowiedzieć?
A podawał ktoś już miesiąc kwiecień jako spadkowy? Czy składane też było już do zusu deklaracja za kwiecień czy wystarczy że vat7 złożony?
Moje dwa doświadczenie nr 1: Żona pełny Vatowiec, uregulowane wszystkie zobowiązania VAT, ZUS, PIT. Wniosek odrzucony ( PKO BP ) i tak : niezgodność obrotów ( o 27 groszy), zły wskażnik spadków obrotów ( Bank "sam" go liczy ), zaległość w ZUS i US . Doświadczenie nr 2 - ja : zwolniony z VAT + KPiR : kwoty wpisane bez zaokrągleń, niezłożony PIT za 2019 rok, zaległość w ZUS ( parę złotych ) - decyzja po 2 godzinach, pieniądze po pięciu. Czy ktoś naprawdę wie o co w tym wszystkich chodzi ????
Do Adek 41. Komentarz 210
Sprawdz ile pracowników zatrudnia liście w maju 2019r. Możliwe że porównali do mają 2019. Tak jest w opisie jak ustalać liczbę pracowników.
Do wsparcia w ramach tarczy nie można zgłosić więcej osób, niż pracowało 31.12.2019 LUB na koniec miesiąca odpowiadającego nazwie miesiąca złożenia wniosku w 2019.
Czy dla małych przedsiębiorstw w rubryce OBRÓT wpisać kwotę przychodu z PIT rocznego za 2019 czy sumę VAT z każdego miesiąca, licznych ręcznie? Różnica kwot jest spora.
Dostałem pozytywną, wniosek przez Alior o 9.00 decyzja 0 14.00. Porównałem kwiecień do marca w tym roku. Deklaracje za kwiecień złożyłem w sobotę 02.05.2020 i czekałem do dzisiaj 4 dni kalendarzowe jak w instrukcji, ale korciło mnie żeby złożyć wcześniej bo potwierdzenie z US miałem w sobotę wieczorem. Obroty z VAT 7 z zaokrągleniem, przychód za 2019 jak w PIT 36 z groszami.
Pfr caly czas odrzuca mikrofirmy ze maja niezaplacony Zus pomimo tego ze jest zaplacony.
Druga pulapka dla mikrofirm ktore zatrzdniaja np. 5 osob na umowe o prace i 10 na umowe zlecenie. W tym wypadku mikrofirma zgodnie z ich interpretacja moze maksymalnie wnioskowac na 9 odob ale niestety odrzuca wniosek bo jest 15.
Wniosek by przeszedl na malych firmach ale by bylo trzeba poswiadczyc nieprawde. To absurd i oszustwo. Telefony maja wylaczone. Gdy sie umowi na ich stronie rozmowe nie odzwaniaja. Niestety wszystkie takie firmy ktorym sie naleza takie dotacje chyba beda musialy oprzec sprawe o sad bo inaczej sie nie da.
Do ~Ali Komentarz 166:
Moim zdaniem (o ile poprawny jest wniosek i przyjęty) nie można się odwołać. Liczę na mały błąd i możliwość złożenia drugi raz:)
Tak mamy tez taka sama identyczna sytuacje i zus i ilosc pracownikow. Masz racje tylko jakbysmy poswiadczyli nieprawde i zlozyli to jako mala firma to dodatkowo otrzymalibysmy zamiast ponad 100 tys niecale 15 tys. Dobrze ktos to wykalkulował z PFR u.
Do ~pernowak Komentarz 182 i Komentarz 211: ~Adam18
Ja porównywałam kwiecień 20` do kwiecień 19`. Deklarację VAT 7 złożyłam 1 maja, odczekałam min. 4 dni i w środę składałam wniosek w PKO BP. Żadnej deklaracji ZUS nie składałam i nigdzie nie widziałam takiego wymogu....a przeryłam wszystko co dało się przeczytać....razem z moją księgową.
Na ten moment nie mam odpowiedzi.
Wniosek zlozony 2 razy , negatywne odpowiedzi. po 1/ zadłużenie podatkowe na dzień 31/12/ 2019 a po 2/ źle podana liczba pracowników. tysiac telefonów do us i panie twierdzą że brak zaległości. liczba pracowników zla poniewaz za kwiecień w zusie delaracja nie jest widoczna, dane są czytane z deklaracji marcowej a tam inna liczba osób zgłoszona. jedna sprawa wyjaśniona ale co to za dług podatkowy który widzi fundusz a nie widzi go pani w us, może ktoś coś doradzi jak zdobyć tą wiedzę?
Największym problemem na dzień dzisiejszy jest brak możliwości odwołania(zmiany wniosku)
Na dzień 31.12.2019 zatrudniałam jednego pracownika. Pracownik już dnia 1.01.2020 roku nie pracował. Dnia 29.04.2020 roku zatrudniłam go ponownie. Czyli był zatrudniony 30.04.2020 roku. Czy w związku z powyższym należy mi się subwencja Pfr ?
Andrzejh pozostaję nam tylko czekać aż PFR da zielone światło
Jak liczyć umowę dla studenta do 26 r życia. Czy miał ktoś taka sytuację, że zlecenie nie zostało zaliczone jako etat?
Właśnie mi przyznali w PKO BP mimo błędu systemu z przecinkiem w kwocie obrotu za 2019 :) Ale czekałem jakieś 35h :)
Ja też przed chwilą otrzymałam pozytywną z PKO BP, czekałam 30 h.
Trzymam kciuki za wszystkich...powodzenia:)
Czy trzeba złożyć deklaracje DRA za 04 2020 jeśli biorę pod uwagę stan zatrudnienia na koniec kwietnia 2020. Czy oni to weryfikują na podstawie RCA czy zgłoszeń do ubezpieczenia społecznego?
222 Magda
Mam podobną sytuację Pojawiła się pandemia w marcu zwolnilem 1go pracownika dnia 30.04.20
zatrudnilem go spowrotem jak dowiedziałem się że będzie pomoc państwa
Na 31.12.19 miałem 3 pracowników a we wniosku na koniec kwietnia również 3
Lecz w subwencji obcieli mi tą osobę
Może system jeszcze nie widział?....
Pytanie do osób które dostały subwencje z PFR, czy składaliście do ZUS deklaracje DRA za kwiecień 2020?
Czy PFR to weryfikuje?
Równo o 8.00 próba dodzwonienia się --- czekam
Proszę pomóżcie. Dostaliśmy subwencję i teraz pytanie czy mam zakładać jakieś oddzielne subkonto żeby wydatki finansowane Subwencją były czytelne tzn. na co wydajemy. Chodzi mi o to w razie jakiejś kontroli.
I po drugie jak np. Zapłacę za leasing i dostanę fakturę to mogę ją w koszty wrzucić w KPiR czy tylko VAT odliczam a w ksiazke KPiR już nie?
Firma Mikro
obrót 2019:
1. suma z deklaracji VAT za 2019 = x
2. kwota przychodu na deklaracji PIT-B za 2019 (zeznanie złożone) większa od kwoty x z deklaracji VAT o 500zł.
Którą kwotę podać we wniosku PFR? (składany w PKO BP)
Pytanie do osób które które dostały subwencję z PFR, czy do wniosku dołaczane są zaśiwaidczenia o niezaleganiu z US i ZUS?
Myślicie że wydatkowanie subwencji chodzi tylko o bieżącą działalnośc? czy zaległe faktury też można płacić?
Czy wiadomo jak będą weryfikowane wnioski u firm, które nie składają deklaracji VAT?
Kom.234 Można płacić zaległości w wysokości 25% przyznanej subwencji
Czy można mieć nadpłatę w US na koncie VAT ? Z US mamy informację , że system PFR traktuje nadpłatę jako niedopłatę. Może naprawili ten błąd ???
Kom237 Można
Mam pytanie złożyłam 08-05-2020 deklaracje vat -7 i chwile po złóżenie dzwoni baka , iz na jednej fv pomyliłam się wpisałam z przeliczenia kwote o 3 zł więcej czy jak poprawie ta fv i wyśle korekte vat 24-05-220 co bedzie sie wiazało z konsekwencjami
Deklaracje złożyłaś za kwiecień w maju otrzymałaś korektę kosztów do kwietnia księgujesz w maju
Do kom237, infolinia o godz. 9 potwierdziła, że mają problem z powodu nadpłat w ZUS i US, system odrzuca wnioski, gdzie nie ma salda 0. Pracują cały tydzień nad usunięciem tego, kiedy się uda nikt nie wie
Pierwszy wniosek złożony w środę rano, wczoraj wieczorem (22) przyszła odmowa z z powodu braku danych do porównania (pewnie vat7 jeszcze nie był wciągnięty do ich systemu, vat7 wysłany w poniedziałek o 12) oraz o obrotów wpisanych z miejscami po przecinkach.
Wczoraj o 23 złożyłem wniosek ponownie, zaokrągliłem kwoty zgodnie z wytycznymi pfr. o 14:00 przyszła decyzja pozytywna. czekamy właśnie na przelew. bank pkobp. wniosek składałem ja w mieniu spółki cywilnej. zaległość w Zus była na 31.12, ale na dziś zaległości brak a nawet była nadpłata.
pozdrawiam i życze wszystkim powodzenia
Złożyliśmy wniosek PFR oczywiście odrzucony podana błędna data działalności wzięłam z KRS czy mam brać inną datę?
Wniosek złożyłam 07.05 o 11 i cały czas brak odpowiedzi. Jak długo czeka się na weryfikację?
Proszę o pomoc przy wypełnieniu pozycji:
Ilu pracowników ochroni subwencja?
Jaki procent strat pokrywa subwencja?
Składam wniosek w bieżącym miesiącu, na 30.04.2020 liczba pracowników 22.
Otrzymałam odpowiedź odmianą że względu na niezgodność podanego przeze mnie przychodu w 2019r. z tym pozyskanym z MF. Podpowiem, że przychód należy wyliczyć sumując wartość przychodu z wszystkich deklaracji VAT-7 za 2019r. Wtedy jest on równy temu podajemy przez
PFR.
Czy brak innych zastrzeżeń oznacza, że reszta wniosku jest ok. Czy po prostu reszta nie została sprawdzona?
Dostałem odmowę że w na dzień 31.12.2019r miałem zaleglosc w US dzwoniłem do urzędu i oni twierdzą że nie było... miał ktoś taki przypadek ?
A ja mam nadpłaty w ZUS i US a wniosek mi odrzucili z powodu niezgodności w tych urzędach to co jest grane dzwoniłem i powiedzieli że system widzi nadpłaty ale traktuje jako zaległe bo nie rozróżnia sum i niepomogą to jest czyste oszustwo zakłamane dranie kasę legalnie sobie podzielą potem umorzą i zgodnie z prawem i pomocą publiczną
Czytalem gdzies żeby wziąść zaświadczenia i przesłać ale z nimi jest problem się skontaktować
Czy ktoś składał wniosek w Millenium? Złożony wczoraj o 16.00, do dzisiaj zero odpowiedzi. Nie mogłam wpisać poprawnych danych, gdyż nie przechodziło przez system , ze w grudniu miałam 5 pracowników a miesiąc temu 7. Pokazywało niepoprawne dane. Mimo sprawdzenia tego z księgowa i w ZUS. Dzwonię wczoraj na infolinie - błąd techniczny Millenium , nie tylko ja to zgłaszam. Rozpatrzą reklamacje. Dzwoni do mnie dzisiaj pan z Millenium - będą to naprawiać ok 2 tyg !!! Osobom , które podają mniejsza ilość na grudzień 2019 niż obecnie - wnioski nie przechodzą ... Nawet jeśli to prawda i zgadza się z ZUS. Poprosiłam aby napisał mi to w oficjalnym zgłoszeniu reklamacyjnym - dostałam bzdety o wytycznych ... Masakra !!! Czy ktoś miał podobny problem ? Płakać się chce ...
Na koniec 31.12.2019 faktycznie miałam 7 etatów, niestety na wniosku pomyliłam się i wpisałam 6, we wniosku też zadeklarowałam utrzymanie 6 etatów. Ile będę musiała zatrudniać pracowników przez 12 miesięcy by maksymalnie umorzono mi pożyczkę? Nie mogę odwoływać się bo przyznano mi subwencję zgodnie z wnioskiem.
Kom 251
A dzwoniłaś do PFR i powiedzieli, że nie będzie opcji na odwołanie?Być może skoro jest nie wykorzystana pełną kwota na pracowników to wprowadzą jakąś opcję ponownego zawnioskowania skoro pracodawca chcę utrzymać etaty.
Kom 250- skoro w grudniu miałaś 5 pracowników, a teraz 7 , to i tak subwencje możesz otrzymać tylko na 5. Tak jest w regulaminie. Dlatego we wniosku powinnaś wpisać 5. Możesz jeszcze porównać do maja 2019- ile ich było.
Vat7 zgłoszony 04.05 wieczorem, wniosek złożony 07.05 po południu (niecałe 3 dni od zgłoszenia vat7), decyzja pozytywna po 25 h, 100% wnioskowanej kwoty, bank Pekao SA, był "haczyk" w bankowym wniosku, że jak wybrało się porównanie miesięcy we wniosku rok do roku, to można wybrać tylko zatrudnienie dla kwietnia/maja 2019, a nie grudnia 2019,
Szkoda, że tak wiele błędów i straty energii przez winę banków, podobno mieli 2 tyg na przygotowania
Nie wiedziałem, że na pracowników młodocianych (nie wliczanych do statusu Mikro) można było wnioskować o subwencję. Mam trzech uczniów a wnioskowałem tylko na 6 pracowników (wniosek zaakceptowany). Czy mogę jakoś "downioskować" o subwencję na pracowników młodocianych. Boję się , że dostałem na 6 a będę musiał teraz utrzymać stan zatrudnienia 9 aby nie było spadku zatrudnienia
U mnie w ogóle dziwna sytuacja. Nie złożyłem deklaracji Vat -7 za miesiąc odniesienia, w dodatku księgowa się pomyliła i podała mi złą kwotę przychodu z deklaracji. Ja we wniosku wpisałem zero a były jakieś tam drobne przychody ( warunki i tak spełniałem). I co? DECYZJA POZYTYWNA!!!!. Proszę mi powiedzieć, z czym system zweryfikował mój spadek jak za ten miesiąc co był spadek nie złożyłem deklaracji VAT-7? CZary Mary
Witam
Na 31.12.19 miałem 2 pracowników na cały etat jedną osobę na umowę zlecenie
W marcu zwolnilem jedną osobę jak przyszedł kryzys. Po przeczytaniu warunków PFR zatrudnilem z powrotem 3 osobę.
Jednak subwencji dostałem na 2 osoby dlaczego.
Wniosek wyslalem 6go maja
Adam18 ja podwoch dniach od deklaracji VAT 7 decyzja pozytywna
Wniosek wysłałem piątek 15. Do teraz sobota 22 00. Zero odpowiedzi. Wniosek przez Pko BP. Długo czekaliscie na odpowiedź ?
Wniosek złożony w piątek 8.05 12.00. Idea bank, brak odpowiedzi. Czy oni to rozpatrują w weekend?
Powodem decyzji o ODMOWIE WYPŁATY Art. 96 ust. 6-8 - 6. Czy ktoś z Państwa sobie z tym poradził?Wszystkie dane w US potwierdzone i są prawidłowe . Nie jestem podatnikiem Vat i nie figuruję w tych rejestrach .To jedyny powód odmowy.
Pomocy nie wiem czy w końcu brak danych czy błędna kwota, poniżej info z PFR:
Brak danych o przychodzie w podanym okresie.
1.w odniesieniu do pola dotyczącego skali spadku obrotów gospodarczych (przychodów ze sprzedaży) Przedsiębiorcy w dowolnym miesiącu po 1 lutego 2020 r. w porównaniu do, odpowiednio, poprzedniego miesiąca lub analogicznego miesiąca ubiegłego roku w związku z zakłóceniami w funkcjonowaniu gospodarki na skutek COVID-19, Przedsiębiorca poprzez złożenie innych właściwych oświadczeń, wskazał, że spadek ten wynosił 75%, podczas gdy PFR ustalił, na podstawie danych pozyskanych przez PFR ze wspomnianych wyżej źródeł, że spadek ten wynosił 7
Pomocy nie wiem czy w końcu brak danych czy błędna kwota, poniżej info z PFR:
Brak danych o przychodzie w podanym okresie.
1.w odniesieniu do pola dotyczącego skali spadku obrotów gospodarczych (przychodów ze sprzedaży) Przedsiębiorcy w dowolnym miesiącu po 1 lutego 2020 r. w porównaniu do, odpowiednio, poprzedniego miesiąca lub analogicznego miesiąca ubiegłego roku w związku z zakłóceniami w funkcjonowaniu gospodarki na skutek COVID-19, Przedsiębiorca poprzez złożenie innych właściwych oświadczeń, wskazał, że spadek ten wynosił 75%, podczas gdy PFR ustalił, na podstawie danych pozyskanych przez PFR ze wspomnianych wyżej źródeł, że spadek ten wynosił 76
Nie jestem vatowcem, czy ktoś taki składał wniosek.
Jaki procent ewentualnych strat w perspektywie 12 miesięcy pokrywa u was subwencja, jak to wyliczyć?
Komentarz do 264:
system bankowy źle zaokrągla u mnie było 75,6%bank zaokrąglił do 72% w dół jeżeli chodzi o PKO.
Wniosek złożony w ING z błędną kwotą obrotów za 2019 rok, rozpatrzony pozytywnie, subwencja na koncie w ciągu
3 dni. Z tego wynika,że nikt tego nie sprawdził. Czy ktoś wie jak złożyć odwołanie ??
Czy dostał ktoś odpowiedź w weekend? Skladalem w piatek o 9 rano w santander i do tej pory cisza.
Wniosek złożony przez ING w piątek o 17, również brak odpowiedzi.
Wniosek złożony do Alior w piątek o 12,00 do tej pory brak odpowiedzi status wniosku- oczekuje czy ktoś miał taki status
Wniosek złożony w piątek o 12; w sobotę informacja, że zostało przekazane do pfr. odpowiedzi nadal brak
Witam, mam wątpliwości w kwestii pracowników. W rubryce : ilość pracowników na koniec 2019 — miałem zatrudnionych 2 pracowników, każdy na 1/4 etatu, zatem wpisuje 0.5 czy 1 czy 2?
Ilość pracowników na koniec miesiąca - porównuję kwiecień z marcem, na koniec kwietnia miałem 4 pracowników i każdy jest zatrudniony na 1/4 etatu, co mam pisać 1 czy 4?
Będę wdzięczny za odpowiedź :)
Do 272: z tego co mi się wydaje, to sumujesz etaty i zaokrąglasz w górę. Ale po zsumowaniu 4x 1/4 = 1, więc wpisujesz 1.
U mnie wniosek złożony o godzinie 12 w piątek w Santanderze, decyzja dzisiaj o 15
Paula dostalas smsa czy jak ?
Witam w Alior Bank status wniosek-oczekuje złożony w piątek o 12.00 do tej pory cisza niepokoi mnie tylko taki dziwny status oczekuje czy ktoś miał taki
ALA45 My mamy status w pko bp wyslany i tyle ( wniosek zlozony w piatek o 15 00) dalej zero informacji
Wniosek również wysłany w piątek przed 12-tą, status w Pekao SA rozpatrywany.
Dot.275 złożone w piątek o 17, w ING decyzja jest umieszczona w zakładce, w której wypełniało się wniosek, sms-a nie dostałam.
Agnieszka - masz juz decyzje jak tak to o ktrej otrzymalas?
Dzień dobry,

czy przychód za 2019 rok z RZiS braliście z pozycji A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi czy też z A.I. Przychody ze sprzedaży, czy też jeszcze dodawaliście sprzedaż wykazaną w PPO?
Czy ktoś składał wniosek w banku spółdzielczym? Ile w tym banku czekaliście na rozpatrzenie?
Dot.280 Mich- tak mam, pozytywną. Otrzymałam dziś po 16:00. Nie miałam powiadomienia smsem. sprawdzałam w zakładce banku ing w tarczy.
w zakresie przychodów pfr jakiś czas temu doprecyzował definicję weryfikacji przychodów i to jest bardzo istotne (definicja poniżej) .jestem podmiotem rozliczającym się miesięczne vat-7 i wg tego składałam wniosek .
Informacja ze strony PFR (pytania i odpowiedzi na temat tarczy):
"Weryfikacja spadków obrotów będzie odbywała się na podstawie w szczególności deklaracji VAT-7 (w przypadku podmiotów rozliczających się miesięcznie), VAT_JPK (w przypadku podmiotów rozliczających się kwartalnie) oraz oświadczenia zawartego w umowie subwencji składanego z uwzględnieniem dostępnych dokumentów księgowych, w tym RZIS (w przypadku podmiotów nie rozliczających podatku VAT."
Proszę o pomoc co należy wpisać
-Jaki procent strat pokrywa subwencja?
Cały wniosek wypełniony tylko głowię się nad tą pozycją.
Mam pytanie do osob ktore składały wniosek przez PKO BP (bez Żubra) gdzie znaleźli info odnosnie decyzji.
Nie jestem vatowcem. Odmowa tłumaczona Art. 96 ust. 6-8 - 6. Jeżeli podatnik zarejestrowany jako podatnik VAT zaprzestał wykonywania czynności podlegającej opodatkowaniu, jest on obowiązany zgłosić zaprzestanie działalności naczelnikowi urzędu skarbowego; czy ktoś sobie z tym poradził . W urzędzie skarbowym wszystko w porządku .
Do 285: A kiedy składałeś?
Dot. 284 wg mnie to bardzo indywidualna pozycja w zależności od rodzaju prowadzonej działalności, przychodów, wielkości firmy i wielu czynników,które są wielką niewiadomą
Ja oszacowałam spadek przychodu rocznego na 2020 na poziomie 30%(dana subiektywna) i obliczyłam (biorąc kwotę wnioskowanej subwencji) jaki procent szacowanego przychodu pokryje wnioskowana kwota subwencji.
DO 287: piatek 15 00
Do Mich.
Generalnie jutro powinieneś mieć decyzję.
Jedna wielka ściema. Jesteśmy mikroprzedsiębiorstwem zatrudniającym na umowy o pracę do 9 osób. W formularzu Santandera i Aliora trzeba wpisać łączną liczbę pracowników, również na umowach zleceniach. Wychodzi 11. Kiedy wpisujemy 11 system nie przepuszcza nas jako mikroprzedsiębiorstwo podkreślając na czerwono "liczba większa niż 9". Nie możemy jednak zaznaczyć, że jesteśmy w sektorze małych przedsiębiorstw bo to nieprawda. I tak dwukrotnie odrzucono nam wniosek. Dodam, że napisano również, że mamy zaległości podatkowe podczas gdy wniosek składaliśmy w piątek, a w czwartek pobraliśmy zaświadczenie o niezaleganiu w ZUS i US.
A, powiem więcej. W pierwszej negatywnej decyzji napisano, że podaliśmy złe kwoty po stronie przychodów (miały być z deklaracji VAT). Wypunktowano nam jakie kwoty powinny być podane. W drugim wniosku księgowa przepisała do formularza dokładnie te kwoty, które wskazano jako poprawne. Co się okazało? Że są niepoprawne i na ich podstawie mamy utratę 56%, a nie 55%:-) Rozumiem, że wybory przesunięto, ale to chyba lekka przesada.
Szczerze, ja straciłam już wiarę, że program ma pomóc przedsiębiorcom. Tak naprawdę to powinno się wpisywać NIP firmy i system powinien sobie zaciągnąć dane. Przecież ZUS ma rejestracje pracowników, do US składamy pliki JPK. Lepiej jednak scedować ciężar na przedsiębiorcę i liczyć żeby wpisał złą cyferkę lub zrobił literówkę.
Nie poddawać się... wniosek złożony w czwartek w piątek odmowa, ponownie złożony w piątek kilka minut temu decyzja pozytywna ( wcześniej wniosek odrzucony z powodu braku danych za podany okres, najprawdopodobniej VAT - 7 jeszcze im nie wyświetliło mimo złożenia w poniedziałek deklaracji. Powodzenia wszystkim składającym wnioski
Marek z jakiego banku robiles wniosek ?
Marek ale jak "nie poddawać się" i dyskutować kiedy masz w ręku wiosek o niezaleganiu z podatkami, a w decyzji piszą Ci, że zalegasz?:-( Albo jesteś mikroprzedsiębiorstwem w myśl ustawy, a każą Ci wpisywać ludzi na umowach zlecenie i robi to z Ciebie małego i średniego przedsiębiorcę, choć ustawa mówi co innego?
Miał ktoś może taki przypadek, mianowicie prezes spółki zatrudniony dodatkowo od kilku miesięcy przez tą spółkę na umowie zlecenie, jest czy nie jest wliczany do ogólnej liczby pracowników ?

Prezes nie jest właścicielem.
PFR
ZMIENIA ZASADY OTRZYMANIA SUBWENCJI JAK TYLKO MU PASUJE.OSTATNIO NAWET JEGO STRONĘ TRZYMA ZUS , KTÓRY 08.052020 R. OKREŚLIŁ ZASADY , NA KTÓRYCH WYSYŁA DO PFR INFORMACJE NA TEMAT PRACOWNIKÓW ,KTÓRZY SĄ KWALIFIKOWANI NA POTRZEBY OKREŚLENIA STATUSU MIKROFIRMY. PRZEDTEM PRACOWNIKIEM BYŁA OSOBA ZATRUDNIONA NA PODSTAWIE UMOWY O PRACĘ I ZGŁOSZONA DO UBEZPIECZENIA ZDROWOTNEGO Z ODPOWIEDNIM KODEM DO ZUS , A TERAZ ZUS SAM WYMYŚLIŁ FORMUŁKĘ PRACOWNIKA , KTÓRA MA SIĘ NIJAK NAWET DO WYMOGÓW PFR.PAŃSTWO W PAŃSTWIE
Dobrze wypełniajcie pola, słyszałam że wydali już 3/4 kasy dla mikro, na odwołania zabraknie kasy.
Dużo tych wniosków przerabiamy, podstawowy błąd to groszowe końcówki i to że ludzie obroty roczne biorą z KPiR lub z RZiS uważajcie na to !
Chore, że masz autentyczną firmę zatrudniasz ludzi i stoisz od 2 miesięcy i nie dostaniesz pomocy, bo groszowe końcówki źle wpiszesz...Gdzie tu ekonomia i logika?
Pomóżcie, jak mam przejść przez punkt "stan zatrudnienia"? Mam 3 osoby na umowę o pracę i 9 osób na umowę o pracę. Czyli jestem mikroprzedsiębiorcą. Ale jak wpiszę zgodnie z wytycznymi 12 osób zatrudnionych nie chce mnie dalej przepuścić jako mikro. Miał ktoś tak samo? Może zaznaczyć średnie i małe?
9 osób na umowę zlecenie, przepraszam za błąd.
Do kim 295 Alior Bank
Do Komentarz 302, ponieważ nie jesteś mikro.
Prosze o pomoc bo zgłupiałam. skadamy VAT-7K, obrót porównuję z IV 2020 do IV 2019. Obroty za IV wpisac z groszami jak w JPK tak? A co z obrotami za 2019r? Zsumowac deklaracje VAT-7K (bez groszy) za 4 kwartały czy zliczyć 12 JPKów z groszami? PITa rocznego jeszcze nie składalismy
Czy ktoś otrzymał decyzje odmowną, w której było coś takiego:
Twój wniosek został zweryfikowany negatywnie. Polski Fundusz Rozwoju SA (PFR) odpowiadający za wypłatę pieniędzy z Tarczy Finansowej, weryfikuje wnioski na podstawie rejestrów publicznych udostępnionych przez organy państwa, dlatego może zdarzyć się sytuacja, w której przedsiębiorca otrzyma z PFR decyzję odmowy przyznania subwencji bez podania przyczyny. Prosimy o sprawdzenie historii działalności i ewentualne złożenie wniosku o subwencję w późniejszym terminie (najwcześniej po 7 dniach).

Co to może oznaczać ?
Ava jestem mikroorzedsiebiirca. Wynika to z obrotów rocznych i liczby etatowych pracowników. Umowy zlecenia nie składają się na status mikro przedsiębiorcy. Mówia o tym przepisy.
Zus na swoich stronach podaje, że do wniosku składanego w maju, do ustalenia stanu zatrudnienia na 30.04. wysyła do PFR dane za marzec. Jak u kogoś są ruchy kadrowe, w żaden sposób się nie zgodzi...
Ktoś dostał subwencje mimo rozbieżności, czy odrzucają takie wnioski?
Do Juli - wniosek jako mikro, wpisujesz stan zatrudnienia 9 -na tyle pracowników dostaniesz subwencję jako mikro, bo małym przedsiębiorcą nie jesteś. Poczytaj na stronie PFR najczęściej zadawane pytania.
Do 308 - to jak rozumieć tutaj instrukcję subwencji w której jest napisane że biorą tylko stan na koniec kwietnia (jak wniosek z maja) i koniec grudnia 2019... i jeszcze takie zdanie że można wybrać korzystniejszy wariant dla przedsiębiorcy do wyliczenia subwencji
Dot.306
Składając wniosek o subwencję, sprawdź, czy od przesłania deklaracji VAT-7 minęły 4 dni kalendarzowe, a w przypadku podatników rozliczających się kwartalnie z VAT, co najmniej 7 dni kalendarzowych od złożenia JPK_VAT za bazowy miesiąc, od którego wyliczane będą straty w składanym wniosku. Wysłanie wniosku o subwencję wcześniej może być przyczyną odrzucenia go przez PFR .
Do katka, tyle tylko że w tym momencie poświadczasz nie prawdę.
Ten program ma całą masę pułapek, należy uważać.

Inna jest definicja mikroprzedsiębiorcy w ustawie inna w programie kiedy ustalają twój status, a jeszcze inna kiedy liczą liczbę pracowników. A najlepsze że to ty to oświadczasz, biorąc za wszystko odpowiedzialność.
Pomocy! czy ktoś miał sytuację z umową zlecenie na prezesa spółki, czy go liczyć czy nie ?

Bo od jakiegoś czasu PFR już nie robi tak że obniża subwencję jak się liczba osób nie zgadza, tylko odpisuje regułkę bez uzasadnienia że odrzuca i żeby składać za tydzień.

i nie wiem co robić, bo za tydzień może być po pieniądzach w tym programie dla mikro.
PKO BP (bez żubra) - wysłane rano piątek i cisza.
Mich, Ty już masz decyzję ?
Złożyłem wniosek wczoraj po 16,00
Potem się zorientowałęm, że błednie podałęm wysokość przychodów i złożyłęm kolejny po 17.00

dzisiaj o 12.00 - obydwa odrzucone bez uzasadnienia jeszcze.

I tu nie wiem czy ze względu na ten fakt ze wysłałem dwa? Ktoś coś wie może?
Xxxxxxx - tak złozylismy w piatek o 15 00 tez w PKOBP , decyzja przyszla dzis o 15 00 na telefon smsem. Mysalem ze zwariuje. Pozytywna.
W ALIOR - wniosek złożony w piątek wieczorem 8 maja (VAT-7 za 04/2020 wysłany 7 maja ), decyzja pozytywna w poniedziałek wieczorem 11 maja, 12 maj pieniądze na rachunku.
Kra- czy VAT za kwiecień zapłaciliście?
Uwaga coś się zmieniło, robiliśmy wnioski w ubiegłym tygodniu, osoby zalegały w ZUS-ie na 31.12 ale w maju miały czysto i przechodziło pozytywnie.

Od wczoraj już nie.

Jak było u was z ZUS-em ? Regulamin mówi ten albo ten termin niezalegania, a nie dwa jednocześnie.
Do 315 laguna - to pewnie przez to ze 2 naraz.. system pewnie zwariował.. odczekaj 2 dni i złóż ponownie tym razem dobry, bedzie ok
Do 318 loki - nie, na vat za kwiecien masz czas do 25 maja wiec w terminie jestes
Do 319 - ava - dokładnie mozna tylko w jednym terminie zalegac - ale my zapłacilismy zeby nie ryzykowac - co prawda zlozylismy wniosek o odroczenie ale był ciągle bez decyzji i mielismy zaleglosc wiec wolelismy zapłacic- teraz mielismy zaległosc 12 zł odsetek
Złożyłem błędny wniosek, o czym zorientowałem się dopiero po jego złożeniu - błędnie okresliłem się jako MSP zamiast mikroprzedsiębiorca. Mimo tego błedu, PFR sprawdził i zatwierdził wniosek i wyplacił kasę. Co teraz zrobic skoro nie mozna odwolywac sie od pozytywnych wniosków?!
Do 308.
Ja złożyłem wniosek 6go maja. Mialem na koniec kwietnia 3 pracowników ale jeden zatrudniony pod koniec kwietnia .
Na koniec roku też miałem trzech a subwencje przyznano na dwóch .
Wychodzi chyba na to że odwołanie mogę złożyć na poczatku czerwca bo mam nadzieję że zus przekaże wtedy do pfr aktualny stan pracowników. Chyba że znacie szybszy sposób?
Złożyłem wniosek 9.05 - mBank jako małe przedsiebiorstwo. Do dnia dzisiejszego cisza... czy wy też tak dlugo czekacie w mBanku ?
Do 316 Mich, u mnie zakończenie podobne :) pozytywna, ten sam dzień i o dziwo godzina :) dokładnie 15ta, jak u Ciebie. Powodzenia w wydatkowaniu
Złożyłam wniosek z błędną liczbą zatrudnionych. Czym mam możliwość złożyć korektę?
Ile razy można próbować składać wniosek?
Próbowałam 2 razy, czy mogę 3 raz?
Bank ING Wniosek złożony 11.05 spadek 80% w grudniu 2019: 1 etat 2 umowy zlecenie ze składkami zus, w kwietniu 1 etat 2 umowy zlecenie ze składkami zus - decyzja 13.05 o h 1:45 am częściowa pozytywna : to jest przyznana na 1 pracownika (etat) - odwołanie możliwe po 18 - system nie uwzględnia umów zlecenie do umów zlecenie pomiędzy kwiecień a grudzień (liczba etatów nie może być większa niż 31.12 - choć do wyliczenia subwencji je liczy)
Wniosek jest jeden - zwalniać pracowników - zatrudniać na umowy zlecenie niższe koszty
Do 326 xxxxxxxx - a otrzymaliscie juz srodki bo tez w PKO BP?
Ile czekaliście na przelew subwencji w pko bp ? Wczoraj dostaliśmy decyzje pozytywną.
332 Magda - my wczoraj otrzymalismy o 15 decyzje a na 15 50 nie bylo jeszcze na koncie.
Dodam ze wczoraj o 15 , a dzis na 15 50 nie bylo
Witam.
Mam zaświadczenie z ZUS o niezaleganiu
Z US mam postanowienie o odroczeniu płatności podatków a w decyzji przychodzi mi coś takiego:

" w odniesieniu do pola dotyczącego braku zalegania przez Przedsiębiorcę na dzień 31 grudnia 2019 z płatnościami podatków, Przedsiębiorca udzielił odpowiedzi pozytywnej, podczas gdy odpowiedź ta,na podstawie danych pozyskanych przez PFR ze wspomnianych wyżej źródeł, powinna być negatywna;"

i nie wiem co jest nie tak. Macie jakiś pomysł? Bo nawet nie wiem gdzie mógłby przesłać zaświadczenie z ZUS czy US żeby pokazać, że wszystko jest ok.
Pomóżcie!!!!!!!
Dostałem odmowę że niby mam zaległości podatkowe, w skarbowce mi sprawdzili i mam na zero, jedynie co to oni mi muszą zwrócić za PIT z 2019r 87zl. Czy to może być uznawane jako zaległości? Bo już nie mam pojęcia o co im chodzi
Saldo w US i w ZUS powinno być O zł, system to weryfikuje i nie wie czy to na + czy na -.
Potwierdzam, nie rozwiązali tego problemu i system nie wie czy zaległość czy nadpłata.

Mieliście może we wnioskach pracowników na zleceniu bez wypłat w marcu z zerową podstawą składek ?
Na etacie w pierwszym miesiącu pracy to normalne (wypłaty do 10-ego nastepnego miesiąca) ale na zleceniu różnie jest, ciekawe jak do tego podchodzą
Jeśli prowadzę działalność jako osoba fizyczna ale mam też udziały w spółkach cywilnych i w 2019r i w 2020r nie jestem Vatowcem. to czy we wniosku o dofinansowanie PFR wpisuje obroty z działalności osobistej czy te łączne ze wszystkich działalności ? W PIT36 są łączne. W Banku nic nie wiedzą i nie potrafią pomóc a PFR nie odpowiada na moje zapytania, może Wy posiadacie jakieś informacje? Będę wdzięczna za pomoc.
Do kom.337 saldo nie musi być 0, naprawili ten błąd z nadpłatą. Mieliśmy nadpłatę w ZUS i US a decyzja pozytywna, kasa na koncie
Ile czekaliście na zmiane statusu wniosku ?
Wczoraj złożyłam po 14 wniosek i cisza (Alior Bank)
Nie wiem na jaki czas oczekiwania się nastawiać....
Wniosek złożony 12.05, 13.05 decyzja pozytywna. Teraz czekamy chyba na środki. Spzoo, data założenia wpisana była z KRS.
W Alior wniosek złożony w poniedziałek 11 maja, do dziś nie rozpatrzony.
Uwag pytanie:
Czy ponowny wniosek trzeba złożyć po 4 dniach, czy też można złożyć od razu?
Czy złożenie wniosku ponownie po 1 dniu spowoduje z automatu jego odrzucenie?
W mbank wniosek złożony 12 maja i do dziś nie rozpatrzony.
Do 331 Mich - dziś rano pojawiły się na koncie
Na dzień 31.12.2019r Firma zatrudniała 12 pracowników i obroty do MIKRO.Spadek obrotów w kwietniu 2020r do kwietnia 2020r i zatrudnienie w kwietniu 2020r -6 pracowników.Czy wniosek o subwencję jak MIKRO czy MP
Na koniec XII.2019- 1 etat,
30.IV.br - 1,5 etatu (nie przyjmuje we wniosku ułamkowych), - można wpisać 1, czy 2?
spadek 100%. Subwencja w wysokości 36.000.
Ile etatów musimy utrzymać przez rok celem umorzenia 50%? 1 czy 1,5 czy 2?
Zatrudniam męża jako pracownika, nie jest współwłaścicielem....wniosek odrzucony ponieważ nie posiadam pracowników...może ktoś miał podobną sytuację?
Złożyłam wniosek przez pekaobiznes24 w poniedziałek 11 maja ok godz.11, do tej chwili mam status "rozpatrywany". Czy ktoś czekał tak długo na rozpatrzenie wniosku? To już 4 dzień roboczy.
Wniosek wysłany 11 przez Santander. Nadal brak odpowiedzi
Wniosek złożony wczoraj przez ING - dziś decyzja pozytywna, ale zmniejszona w taki sposób, że etatów faktycznie było 4.5, we wniosku zaokraglono do 5, a przyznano kwotę za 4.5 :-)
Spółka otrzymała odmowną decyzję o wypłatę subwencji w ramach tarczy finansowej gdzie jako powód podano Art96 ust. 6-8 - 6 mówiący o tym iż Spółka została zarejestrowana do podatku VAT i nie złożyła wniosku o wykreślenie z rejestrów co jest niezgodne ze stanem faktycznym gdyż firma nigdy nie była podatnikiem VAT czynnym i nigdy nie zgłaszała się do tego podatku, prowadzona działalność w zakresie jest zwolniona z podatku VAT. Na zapytanie w Urzędzie Skarbowym otrzymaliśmy odpowiedź, że nie może nastąpić wygłoszenie z podatku do którego podatnik nigdy nie był zgłoszony (LOGICZNE). Wygląda na to, iż osoba weryfikująca wniosek w tym zakresie nie dołożyła należytej staranności. Wnioski są odrzucane z tym samym uzasadnieniem.
Z pomocom dla przedsiębiorców ta tarcza nie ma nic wspólnego. To tylko atrapa!
Ja w mbank czekam już 4ty dzień na rozpatrzenie , ktoś też tak ma ?
Santander - wnioski złożone 13.05 (na dwa MŚP) odpowiedź pozytywna 14.05. na obydwa - pełna kwota. Na koncie jeszcze nie ma.
Ja złożyłam wniosek w poniedziałek przez PEKAO SA i nadal czekam, na infolinii banku dotyczącej tarczy nie potrafią udzielić odpowiedzi ile to jeszcze potrwa a na stronie PFR jako kontakt jest przekierowanie do banku. Czekam już piąty dzień roboczy na decyzję.
Ja w PEKAO SA czekałem na rozpatrzenie 26 h (pozytywne), na wpływ środków około 2 dni robocze
Do 357
A którego dnia składałeś wniosek?
Wszystko krótko opisałem w kom. 254
Wniosek przez mBank złożony 11/05 do dziś brak odpowiedzi
Po 3 próbach złożony wniosek wczoraj o 18:42 dzisiaj o 13 decyzja pozytywna!!!!!!
A ja jeszcze nie złożyłem wniosku, czekam na rozliczenie kwietnia... Mam jeszcze szanse załapać się?
Do 354, mbank - to samo, wniosek z 11-05 do dzisiaj stan przetworzenia wniosku 10%
informacja od mbanku że czas na rozpatrzenie wniosku to 21 dni...
Czy jest ktoś, kto złożył wniosek 11 maja albo wcześniej i jeszcze nie ma rozpatrzonego ? Czytając komentarze mam wrażenie, że mój wniosek gdzieś się zawiesił, bo od poniedziałku status "rozpatrywany" bez zmian.
Wniosek złożony 11 w Santander, MŚP. Nadal czekamy. Wniosek można złożyć tylko jeden, czyli jak pierwszy będzie odrzucony to można nowy składać. W tym samym banku oczywiście. Podobno są 3 tryby zweryfikowania: pozytywnie przyjęty, odrzucony, lub do korekty.
Podobno wnioski na duże kwoty są rozpatrywane częściowo przez pracowników. Wpierw system, a potem druga kolejka na biurku.
Nie jestem vatowcem. Odmowa tłumaczona Art. 96 ust. 6-8 - 6. Jeżeli podatnik zarejestrowany jako podatnik VAT zaprzestał wykonywania czynności podlegającej opodatkowaniu, jest on obowiązany zgłosić zaprzestanie działalności naczelnikowi urzędu skarbowego; czy ktoś sobie z tym poradził ? W urzędzie skarbowym wszystko w porządku .
Witajcie
Podstawowa działalność zwolniona z VAT-u. Pełna księgowość RZIS. Składam miesięczne deklaracje VAT ze wzg na podnajem lokali użytkowych. Obrót z tego tytułu szczątkowy. Jak złożyć wniosek żeby liczony był od obrotu zwolnionego z VAT a nie z działalności Vat. Status firmy obroty i zatrudnienie MSP. Podpowiedzcie. Dzięki i gratulacje dla szczęśliwców i cierpliwości dla oczekujących
Santander 13.05. złożony wniosek, 14.05. rozpatrzony pozytywnie, 16.05. kasa na koncie
Millennium: wniosek złożony 12.05.20. a kasa 13.05.2020.
Do laguna
Miałam taki sam problem, że mimo, że wszystko uregulowane pokazywało zaległość podatkową.
Porównywałam marzec do marca, na 31.12 była zaległość, ale już uregulowana, w US brak zaległości.
Pani na infolinii PFR kazała złożyć mimo wszystko deklarację za kwiecień i próbować ponownie.
Czy mogłabyś napisać czy miałaś taką samą sytuację?
Złożyłem w piatek o 15. Decyzja we wtorek o 15. Kasa w czwartek rano na koncie. Z tego co słyszałem mają mnóstwo wniosków i systemy nie dają rady.
Miałem 1 pracownika na pelen etat w grudnia 2019 ale byl wtedy na chorobowym. Policzyli mi 0 oszusci
Jaką datę wpisać we wniosku o subwencje? Wpisuje datę rozpoczęcia działalności spolki z regon wspolnicy przystąpili do Spółki jeden w 2014, ja w dniu 30.10.2018, dnia 02.11.2018 wystąpił trzeci wspolnik i prowadzimy w tym składzie spolke od 02.11.2018 tej daty nie ma w ceidg, jedynie daty rozpoczęcia działalności wspólników wcześniej mielismy inne firmy więc są inne niż spółki, czy nawet przystapienia do spolki. Czy trzeba złożyć wniosek na nip spółki czy wspólnika?
5. Łącznie, Mikroprzedsiębiorca, który utrzymał co najmniej 100% poziomu zatrudnienia, może
zachować (bez obowiązku zwrotu) 75% całkowitej wartości Subwencji Finansowej, a w przypadku
spadku zatrudnienia o więcej niż 50%, brak obowiązku zwrotu Subwencji Finansowej dotyczy 25%
jej wartości.
6. W wyjątkowych przypadkach, PFR może podjąć decyzję o zmianie zwolnienia z obowiązku zwrotu
Subwencji Finansowej dla Mikroprzedsiębiorstw, których spadek przychodów ze sprzedaży wyniósł
więcej niż 75%, mając na uwadze indywidualną sytuację danego Mikroprzedsiębiorcy.

A widział ktoś z was ten zapis???

7. Powyższe warunki podlegają badaniu na koniec 12 miesiąca kalendarzowego, licząc od pierwszego
pełnego miesiąca kalendarzowego od daty Decyzji PFR o przyznaniu Subwencji Finansowej.
Do Patrycja:
Ja zrobiłem (jetem facetem) nieco inaczej.
wziąłem szybko za pomocą e-puapu uzyskałem zaświadczenia o niezaleganiu z ZUS i z US z tym, że na dokumencie US była adnotacja o odroczeniu płatności.
Złożyłem wniosek ponownie z poprawną ilości pracowników i sprzedażą. wniosek złożony po 18 na drugi dzień po 16 decyzja pozytywna! Zaświadczenia były mi potrzebne do tego, że banki mają maila do kontaktu w sprawach niejasnych i gdybym miał negatywną - wtedy wysłał by bank w moim imieniu te zaświadczenia jako reklamację, ale nie była konieczna
czekam na kase.
Wniosek złożony 9.05 Pekao BP, do dziś brak odpowiedzi, miał ktoś taki przypadek
Dzień dobry:
1. wniosek złożony w piątek rano
2. Pko Bp
3. Decyzja dziś o 10
4. Kwota pomniejszona do dziesiętnej części etatu
5. Pozdrowienia dla przedsiębiorców
Wniosek złożony 11 maja, rozpatrzony dzisiaj wreszcie po 7 dniach... pozytywnie :)
Pozdrowienia dla wszystkich oczekujących
Witam, u mnie sytuacja wyglądał tak, zaległość na dzień 31,12,2019 w US i ZUS, w lutym 2020 podpisane umowy o rozłożenie na raty w obu instytucjach. na dzień 15,05,2020 brak zaległości w ZUS ( zapłacona składka za miesiąc marzec mimo złożenia wniosku o zwolnienie) ( mikroprzedsiebiorca)) i w US, złożenie wniosku i dzisiaj jest decyzja pozytywna.
Witam.
czy ktoś się orientuje czy można przeznaczyć pieniądze z subwencji na zaległości podatkowe - kiedy wczesniej miało się decyzję odroczenia a teraz są już wymagalne?
Witam, u mnie pisze brak pracowników na koniec 2019 roku, ale miałem zatrudnionych 6 osób na umowę zlecenia. W czym może być problem?
Wniosek przez Santander!
Mam 8 pracowników na pełen etat + 4 umowa zlecenie zgłaszane kodem 0411. Według instrukcji PFR do określania czy mikro czy mały nie powinienem wliczać tych umów zlecenie. Wiec jestem mikro. W następnym kroku mam podać liczbę pracowników gdzie już mogę wliczyc tych z kodem 0411 ale system nie przepuszcza 12 pracowników. Złożyłem wiec wniosek jako mikro wpisałem tylko umowy o prace czyli 8. Decyzja odmowna ponieważ oni widza 12 pracowników.
Teraz chce złożyć drugi wniosek ale nie wiem co robić. Bo jak złoże jako mały oświadczę nieprawdę oraz kwota subwencji w tym przypadku będzie dla mnie mniejsza o ok 200k.
Czy ktoś sobie jakoś z tym poradził???
Doradcy z banku rozkładają ręce, dodzwonić się do pfr to istny cud.
Proszę o pomoc!
Jak zinterpretować taką sytuację do złożenia wniosku o subwencję ?
- zatrudniam 6 osób pełen etat - czyli mikroprzedsiębiorca, ale na dzień np. 01.10.2019r. (nbp kurs euro 4.3734)mieszczę się w widełkach przychodu 2mln euro, natomiast na dzień 31.12.2019r. przekraczam przychód 2mln euro (nbp na 31 grudnia kurs euro 4,2585 zł), ma ktoś może na to pomysł ? mikro czy mały przedsiębiorca ?
Wniosek pozytywny PKO BP po 6 godzinach. Wypłata po 2 dniach. Pomimo zaległości zus ( tylko na koncie zus bo nadpłata zwolnienie tarcza). Przed złożeniem Pfr wniosek o niezaleganie zus i ok. Pamiętajcie jeśli to spółka o pełnomocnictwach podpisanych podpisem kwalifikowanym lub notarialnie. Przed złożeniem wniosku. Nawet jeśli z umowy spółki wynika iż samodzielnie mogą reprezentować spółkę. Również zgoda współmałżonka gdy wspólność majątkowa. Na razie tego nie wymagają ale do 31.12 trzeba złożyć i zwrotu będzie wymagane. Powodzenia
Wniosek złożyłam 12.05 za pośrednictwem mbanku, do tej pory cisza, w serwisie transakcyjnym wniosek wisi jako "przetwarzany" - miał ktoś podobnie?
Pytanie jedyny pracownik na zasiłku chorobowym na 31.12.do nadal można ubiegać się o subwencję?
Na koniec grudnia pracowała jedna osoba na pół etatu, w chwili obecnej tak samo, ale na koniec maja 2019 r. nie był zatrudniony pracownik. Czy takiej osobie należy się dofinansowanie a PFR?
~Lipa trzeb wpisać 9 osób. Więcej program nie pozwoli wpisać i na te 9 osób będzie liczona subwencja.
My zatrudniamy 50 osób na umowę zlecenie a 5,5 na umowe o prace ale jako że składaliśmy jako mikro to max można wpisać 9 osób.
Witam, ja swój 2 wniosek złożyłem 12.05 w Santander, decyzje tym razem pozytywną otrzymałem 18.05 (pierwszy wniosek odrzucony z powodu zaległości w US, tak naprawdę była nadpłata, którą po wyjaśnieniu i prośbach skarbowy przeksięgował na poczet vatu). Pieniądze pojawiły się na koncie dzisiaj. Życzę wszystkim cierpliwości i wytrwałości choć wiem po sobie, że jest to trudne. Grunt to nie poddawać się i walczyć o swoje.
Dzisiaj po raz piąty odmowa. Powód zawsze ten sam: zaległości w ZUS. Z ZUS mam dwa dokumenty: zaświadczenie o braku zalegania i kopię pisma ZUS do PFR potwierdzającą, że brak jest zaległości. Wszystkie daty się zgadzają. Z ZUS kontakt jest bezproblemowy, ale rozkładają bezradnie ręce, bo po za odpowiedzią do PFR, że nie zalegam, nie mogą nic zrobić. Na "pocieszenie" dostałem informację, że takich przypadków jest bardzo dużo. Z PFR oczywiście zero kontaktu. Pani w infolinii tylko potrafi przeczytać zamieszczone na ich stronie instrukcję. Odpowiedź na maila na adres info...itd jest zawsze taka sama: dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą - czy coś w tym stylu.
Reasumując: ta cała "pomoc" to jedna wielka propaganda. Być może są firmy, które coś tam dostały, ale z pewnością nie wszystkie, które spełniły kryteria. Powód? Pewnie brak pieniędzy. Jedyne co sprawnie działa, to odmowa w ciągu 24 godzin.
Mam tak samo identycznie 3razy odmowa bank Santander ale ja się niepoddaje
Do Kom 384: jesteś mikro, żeby być małym musiałbyś mieć sumę bilansową ponad 2mln euro
Santander, wczoraj wniosek, dziś rano decyzja pozytywna o subwencji. Jest godzina 18.00 i tego samego dnia są środki z subwencji na koncie .... pomimo moich wątpliwości ........ jestem miło zaskoczony takim obrotem spraw. Pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia....
KOM 393 - witam, chodzi o to że wg. kursu NBP na dzień 31.12.2019 r. przekraczam wartość 2mln euro - nieznacznie ale przekraczam. Jestem w szoku że od wczoraj rozpatrzyli pozytywnie i już przelali kasę - bank Santander
Nierozważnie zaznaczyłem okres porównania pracowników do analogicznego w poprzednim roku. Wtedy miałem mniej pracowników niż w grudzień 2019. dostałem decyzję pozytywną na dużo mniejszą kwotę. można coś z tym zrobić?
Kom 395. Składłeś Jako mikro czy mały ?
Mikro
Witam czy wielkość przyznanej subwencji jest liczona od etatu ma pracownika na 1/4 etatu i spadek zarobków 80% to jaka kwotę można otrzymać..
1/4 z kwoty ze spadku 80%
Wniosek złożony w ING 18.05.2020 dziś - 19.05.2020 przyszedł sms z informacją: "wniosek złożony w ING został zrealizowany" co to oznacza? że ING przekazało wniosek??
Do 397 Tede, składałem jako mały przedsiębiorca
Kom 396 Na wszystkich kalkulatorach porównanie jest do 31.12.2019 i do tego się porównuje .Na stronach PFR pisze inaczej
Kom 396.Najgorsze jest to,że podobno od tego nie ma odwołania
Przychód za 2019- 4170607,12 , czy mam zaokrąglić do 4170608. Proszę o pomoc
Kom 405. W Santander przychód za 2019 zaokrągliłem do pełnych zł (we wniosku jest wskazówka żeby tak zrobić) ale mając przychód xxx 192,07 zaokrągliłem do 192 - i przeszło - decyzja pozytywna
Gdybym miał np. xxx 192,56 to wtedy do góry na 193, zawsze zasada była ze równa się w górę od 50 gr
Wniosek Tarcza finansowa PFR zmienił status na odrzucony po scoringu. Co to oznacza orientuje się ktoś?
Witam. Złożyłam wniosek we wtorek wieczór w środę tj 19 05 otrzymałam informacją że wniosek rozpatrzony pozytywnie.Czy jeszcze trzeba coś podpisywać np umowę?Czy spokojnie czekać na przelew?
Ktoś się orientuję jak to wygląda?Dzięki za informacje
Witam wszystkich
Wczoraj otrzymałem informację że wniosek rozpatrzony pozytywnie częściowo (w ING). Okazuje się że podałem do subwencji 3 pracowników (zatrudnionych mam 2 na cały etat w tym jeden na zwolnieniu lekarskim kod 313 w ZUS i jednego na 0,5 etatu) dostałem za 1,5 etatu czyli 18,000,00.
Informacja była taka że źle podałem liczbę pracowników. Na wielu portalach jest informacja że na osoby na zwolnieniu liczy się. Niestety na swojej stronie ZUS podał jak przekazuje informację do PFR i okazuje się że tylko kody RSA 311, 315, 319, 320, 325, 326, 121, 122 są podawane a m.in. 313, 321 nie. Więc pewnie odwołanie nic nie da.
Kasia, nic już nie robisz, czekasz na przelew. U mnie dezycja pozytywna wczoraj ok. 16, dziś pieniądze na koncie o 15 , santander
Czy może ktoś otrzymał taką odmowę. Nie mamy żadnych zaległości a oni piszą o sprawdzeniu historii działalności .
Czego to może dotyczyć?

Twój wniosek został zweryfikowany negatywnie. Polski Fundusz Rozwoju SA (PFR)
odpowiadający za wypłatę pieniędzy z Tarczy Finansowej, weryfikuje wnioski na
podstawie rejestrów publicznych udostępnionych przez organy państwa, dlatego może
zdarzyć się sytuacja, w której przedsiębiorca otrzyma z PFR decyzję odmowy przyznania
subwencji bez podania przyczyny. Prosimy o sprawdzenie historii działalności i
ewentualne złożenie wniosku o subwencję w późniejszym terminie (najwcześniej po 7
dniach).;
Do Kom 411.
Było o tym już kilka razy, na chwilę obecną chyba nikt nie potrafi powiedzieć jak to rozwiązać.
Niby przy takiej odpowiedzi nie ma szans na dofinansowanie, firma nie jest wiarygodna czy jakoś tak.
Dzięki za informacje. Jak firma może nie być wiarygodna mając wszystko popłacone i żadnych postępowań przeciwko firmie. Jesteśmy na rynku 8 lat i nigdy nie mieliśmy kolizji z prawem.
Może jest coś o czym nie wiesz? Występujecie o zwroty VAT?
Czy złożenie pisma o przeksięgowanie zwrotu VAT na poczet podatku dochodowego skutkuje powstaniem "zaległości" w podatku dochodowym i tym samym odrzuceniem wniosku?
Witam ile się czeka na decyzję wniosek złożony 14.05 w mBank do teraz brak odpowiedzi. W serwisie informacja wniosek przetwarzany rozpatrzony w 10procentach.
Wniosek w santander układ ratalny w zus i us nie mam jeszcze decyzji o zwolnieniu za III i IV z zus na pue widnieje spora zaległość i jakiś cud 33godz.decyzja pozytywna .czekam na kasę .radzę sprawdzać ponownie wypełnioną stronę bo system wywala kwoty .kwoty z dek.vat zaokrąglone od pełnych zł. po wpisaniu kwoty dopisałem zł i wtedy zł znikało a prawidłowa kwota zostawała.vat rozliczam kwartalnie dlatego wniosek po 7 dniach od złożenia jpkvat.powodzenia
Do komentarza 416: Polecam jak najszybszy kontakt z bankiem i twarde stanowisko, że mają sprawdzić co się dzieje z wnioskiem....miałam podobną sytuację dokładnie w mbanku, wniosek złożony 12.05, po 3 dniach zaczęłam dzwonić do banku, gdzie oczywiście jak nakreceni wciąż kazali czekać bo do 21 dni się czeka bla,bla,bla...i tak dzień w dzień. Dziś pojechałam do banku i się okazało że Pani widzi komunikat "błąd przetwarzania" ktory pojawił się 14.05 ( dla jasności ja w systemie wciąż widzę status przetwarzany 10%) zero wcześniejszego info z banku itp. złożyłam reklamacje i niewiadomo ile potrwa rozpatrzenie i możliwość złożenia wniosku ponownie, bo ten zawieszony w systemie blokuje możliwość złożenia kolejnego.
Z tego co ja się orientowałam to te kilka groszy nie ma na to wpływu, mój wniosek nie został odrzucony w Kwietniu.
Składałem wniosek w Aliorze w piątek 15.05. Już prawie tydzień mam status "wniosek oczekuje".
Czy ktoś miał podobną sytuację? Mój opiekun twierdzi, że większość przechodzi w 2 dni a tak długo czeka tylko jeszcze jeden jego klient. I standardowo "PFR ma 21 dni, proszę czekać na SMS".
Do komentarza 418 mbank twierdzi że przekazał wniosek i jest wszystko w pożądku. Stwierdzili że są tylko pośrednikiem i nie wiedzą kiedy będzie decyzja. Czytałem że PFR ma 8dzni maksymalnie na odpowiedź więc jeszcze poczekam
Stan zatrudnienia: na maj 2019 -5 etatów, na 31 grudnia 2019 -5 etatów, na 30 kwietnia 2020 -5 etatów.
Niestety w lutym/marcu/kwietniu miałem przetasowania 2 pracowników, 2 się zwolniło i 2 przyjąłem.
ZUS podaje stan 30 kwietnia wg deklaracji za marzec 2020 i w ten sposób mam niezgodność o 1 etat.
Ja podaje zgodnie ze stanem faktycznym na 30 kwietnia 2020 5 etatów a PFR przyjmuje dane z ZUS za marzec 2020 z ilością 4 etaty.
Jak można przyjmować pewien stan w jednym miesiącu wg deklaracji za inny wcześniejszy miesiąc? Przecież to jest bzdura.
Tym bardziej że na ten moment jest już 21 maja, a 15 maja minął termin złożenia deklaracji za kwiecień 2020. Ja złożyłem ją nawet 12 maja 2020.
Infolinia ZUS i PFR rozkłada ręce i nie jest w stanie nic z tym zrobić.
Myślę że algorytm systemu jest tak wpisany że nawet pisząc wniosek na koniec maja będzie zaciągać dane z marca.
Jakiś pomysł?
Wniosek wczoraj złożony w ING, dziś odmowa. zaległość w podatkach. :-( wczoraj dzwoniłem i uzgadniałem salda w urzędzie skarbowym, dostałem informację o braku zaległości na dzień składania wniosku. ale ostatnią zaległość Panie księgowały na Vat 2 dni temu, Może system PFR zaciąga dane z dnia poprzedniego? a nie bieżącego? . Jeszcze jeden wątek ,jest już złożona deklaracja za Vat 7 za kwiecień, tam termin płatności oczywiście na 25/05 ale może to system widzi jako zaległość. Co robić?? Możecie pomóc ???
Proszę o pomoc. US układ ratalny opłacany w terminie. Nawet nadpłacona jedna rata. Odmowa subwencji - zaległości w US na dzień 31.12.2019:-(.
Do komentarza 414. Tak mamy regularne zwroty VAT , ponieważ jesteśmy eksporterem.
Mieliśmy kilka kontroli i wszystkie były pozytywne.
Dzisiaj złożyłem reklamację za pomocą banku do PFR .
Może tą drogą się czegoś dowiem.

Czy ktoś miał taką sytuację i ją rozwiązał?
Będę wdzięczny za każdą podpowiedż .
Do kom 425:
Możliwe, że z tego powodu...Takie słyszałem opinie.
Nie jest istotne czy kontrole były pozytywne, czy nie.
PFR zastrzega sobie, że w niektórych przypadkach może odmówić bez podania przyczyny np. uzasadnienie nadużyć itp.
Może to jest powodem?
Obawiam sie, ze reklamacja za pośrednictwem banku nie wiele pomoże.
A jaki bank?
Do kom 426

PKO BP
Składałam wniosek 14 maja i do dzisiaj 22 maja nie mam żadnej odpowiedzi. Dzwonię i piszę maile, ale nie idzie się czegokolwiek dowiedzieć. Jaki jest czas rozpatrywania wniosków? Zaczynam się martwić, bo już mija ponad tydzień od momentu złożenia i nic.
Komentarz 428 ---jaki bank?
Mbank- Mbank- dzwoniłam do banku i twierdzą, że to trafiło do PFR i czekają od nich na odpowiedź. Natomiast z PFR-u nie jestem w stanie wydobyć żadnej informacji- ani na infolinii, ani przez maila. I nie wiem w sumie, czy czekać, czy powinnam coś z tym jeszcze zrobić. Tylko już mi się też kończą pomysły.
Mam dokładnie taka sama sytuacje mBank twierdzi że przekazał a odpowiedzi brak wniosek złożony 14.05 też już tracę cierpliwosc
Wczoraj zlozony wniosek dzisiaj pozytywna decyzja dokładnie 24h
Łukasz, to jest Twój pierwszy wniosek? Bo mój drugi- pierwszy była odmowa przez "błędy" więc drugi złożyłam ze wszystkimi poprawionymi wg. nich błędami- no więc zastanawiam się, czy ten wniosek u nich gdzieś zaginął czy to jest jeszcze kwestia czegoś o czym nie wiem.
Witam,
w mbanku przy wypełnianiu wniosku nieumyslnie zaznaczyłem żeby porównać rok do roku a nie miesiąc do miesiąca, czy da się gdzieś złożyć korektę tego? kwoty wpisałem jak mają być czyli tegoroczne, ale PFR i tak sobie wyciągnął z US inne i przez to subwencja mi spadła z 50% na 25%. Czy da się zmienić okres porównawczy jakoś?
Do Monika to jest pierwszy wniosek wypełniał go księgowy który juz kilka wyników wypełnił i ludzie dostali kasę ale w PKO BP i Credit agrikol. Nie wiem czy to wina banku czy czegoś innego.bank twierdzi że wniosek przesłał i należy czekać tylko ile? A ja czekam na tą decyzję jak na zbawienie. Z pup na 5tysi też nie mam decyzji a wniosek złożony 28.04
Do Monika to jest pierwszy wniosek wypełniał go księgowy który juz kilka wyników wypełnił i ludzie dostali kasę ale w PKO BP i Credit agrikol. Nie wiem czy to wina banku czy czegoś innego.bank twierdzi że wniosek przesłał i należy czekać tylko ile? A ja czekam na tą decyzję jak na zbawienie. Z pup na 5tysi też nie mam decyzji a wniosek złożony 28.04
Witam zatrudnilam w maju jednego pracownika na umowe o prace a 20 mam na umowie zleceniu czy moge sie starać o subwencję?
Sprzedaż środka trwałego w porównywanym okresie. Jak wykazać we wniosku. Dostałam informację że brak zgodnosci z deklaracja VAT.
Z deklaracji VAT -7 należy brać tylko pozycje 10,11,13,15,17,19,21,22,31 - tak pisze na stronie ministerstwa ,należy je zsumować za 2019,
Komentarz 437 możesz jeżeli miałaś zatrudnionego chociaż jednego pracownika na dzień 31.12.2019 , na umowę o prace
We wniosku pomyliłem się na swoją niekorzyść. Liczba pracownikow na 30.04 jest 6. Liczba pracownikow na 31.12 powinna wynosić 6 , natomiast we wniosku błędnie wpisalem 4 (tylko umowy o prace). pomyłka na moją niekorzyść. Co zrobić w takiej sytuacji? Subwencje uzyskałem dla 4 pracowników zamiast 6 , a i tak muszę utrzymać 6 pracowników. Rozumiem ze nie ma mozliwości korekty, ale czy taka subwencje nalezy zwrocic?
Do Łukasz: chat strony PFR informuje, że w przypadku sprawdzenia czegoś itd max 8 dni roboczych, więc zgodnie z tym do jutra powinniśmy mieć informacje. Jeżeli jej nie będzie to nie mam pomysłu, co zrobić. Znam też osoby, które w mbank wypełniały 13 maja lub 15 i dostały, ale nie wiem jak z 14 maja.
Do 441.
Mam podobną sytuacje , czekam na jakąś info z banku.Ale dostając subwencje na 4 osoby , a masz ich 6 to musisz utrzymać 4 pracowników.
Wniosek został wysłany 19.05 i do tej pory brak decyzji
Do Komentarz 444 : jaki bank i czy pierwszy wniosek?
Też składałam wniosek przez ING 21.05.2020 i nie ma odpowiedzi ...
Do 444.
Podobnie jak u Ciebie. Wniosek wysłany 19.05. Status "wysłany". Bank Millennium. Brak jakiejkolwiek innej informacji.
Do 444: tak samo. Bank PKO BP. Czy ktoś wie czemu niektóre wnioski rozpatrywane są dłużej?
Do 445. Tak pierwszy wniosek poprzez ING
Złożyłam wniosek 21.05. i niedawno dostałam decyzję pozytywną. Bank PKO BP. Myślę, że jest dużo wniosków i tyle to trwa.
Ja złożyłam 14 maja przez mBank i do dzisiaj nie mam żadnej informacji. Najgorsze jest to, że nie można nigdzie dowiedzieć się, czemu to tak długo trwa i co się z wnioskiem dzieje.
Mam pytanie o kwotę obrotu za 2019 - brać tak jak miesięczny z VAT 7 za cały rok czy z RZiS przychody ze sprzedaży + pozostałe przychody operacyjne (sprzedaż środka trwałego)?
Do 452. Ja zsumowałam z deklaracji VAT za cały rok 2019 i dostałam pozytywną decyzję. Pod uwagę bierze się tylko przychody ze sprzedaży towarów i usług bez pozostałych przychodów. Powodzenia.
A my już czwarty raz dostajemy taką formułkę. Wszystko sprawdzone opłacone i mamy zaświadczenia z ZUS i US.
Żadnych umów o odroczenie i CIT za 2019 też zapłacony. Konsultanci nie mogą nic pomóc a bank PKO BP rozkłada ręce.

Czy ktoś z Was miał taką sytuację i jakoś ją rozwiązał ? Będę wdzięczny za sugestie .

Twój wniosek został zweryfikowany negatywnie. Polski Fundusz Rozwoju SA (PFR)
odpowiadający za wypłatę pieniędzy z Tarczy Finansowej, weryfikuje wnioski na
podstawie rejestrów publicznych udostępnionych przez organy państwa, dlatego może
zdarzyć się sytuacja, w której przedsiębiorca otrzyma z PFR decyzję odmowy przyznania
subwencji bez podania przyczyny. Prosimy o sprawdzenie historii działalności i
ewentualne złożenie wniosku o subwencję w późniejszym terminie (najwcześniej po 7
dniach).;
Do 449: ja drugi składałem 21/05 przez ing , i uwaga: brak informacji o statusie przyznania, a subwencja dziś na koncie ;-). trochę popytałem i może się komuś przyda: w moim urzędzie skarbowym jest oddelegowana Pani do obsługi i kontaktu z PFR, myślę , ze w innych też. po uregulowaniu płatności wobec US należy ze złożeniem wniosku jeszcze kilka dni poczekać, mój przykład : 19/05 US - księgowość mówi, ze się dziś zaksięgowały wpłaty - nie zalegam, 20/05 składam wniosek o subwencję, 21/05 odmowa, składam 21/05 kolejny raz, dziś pieniądze na koncie. System PFR zaciąga dane z MF co kilka dni, nie jest on-line, ZUS działa natomiast on-line. także cierpliwości i powodzenia. dodam iż są to moje osobiste wnioski z obserwacji procesu.
Do 444: Ja składałem 4 raz Bank PKO BP 18 maja, 19 maja wniosek dostał status "wysłany" do dzisiaj zero dopowiedzi.
W każdym odrzuceniu PFR twierdzi, że zalegam z podatkami. Po kontakcie z US okazało się że mam nadpłaty, zostało wszystko wyprostowane i czekam.
Po przeczytaniu całego wątku zabrałem się w sobotę 23.05 do wypełniania wniosku. Zdecydowałem się na Idea Bank, w którym mam jedno z kont i chyba to był dobry ruch, bo z decyzji wynika, że PFR też ma u nich konto.
Formularz w Idea Banku nie pozwolił mi na wpisanie obrotu za zeszły rok z przecinkami, a skoro przychody za porównywane miesiące sumowałem z pól z Vat-7, to te również były bez przecinków. Tak więc wszystkie kwoty w pełnych złotych.
Dzisiaj, tj. poniedziałek 25.05 rano była w systemie informacja że bank przesłał wniosek do PFR, a po 16:00 miałem pozytywną decyzję.
Do kom 454:
Skontaktuj się ze swoim US i postaraj się wyjaśnić, ale wg mojej wiedzy przy takim uzasadnieniu nie ma szans na pozytywną decyzję.
Ja dostałam decyzję negatywną. Cyt. "Obecnie przedsiębiorstwo posiada zaległości podatkowe. Na dzień 31 grudnia 2019
przedsiębiorstwo posiadało zaległości w opłaceniu składek ubezpieczenia społecznego. Na dzień 31 grudnia 2019 przedsiębiorstwo posiadało zaległości podatkowe." W US sprawdziłam i nie ma zaległości za 2019 r. i nie było zaległości za 2020 r. Dzisiaj wszedł VAT do zapłaty. W ZUS-ie jest uregulowany (z opóźnieniem) 2019 r. i zaległość za 2020 r. Nie wiem, dlaczego zaległość podatkowa, ale w ZUS-ie wpłaty wiszą sobie w "rubryce wpłaty" a jak sprawdzam stan konta na dzień 31.01.2020 r., to pokazuje mi się zaległość za 11 i 12.2019 r. Czyli ZUS nie przeksięgował tych wpłat za 11 i 12 miesiąc. Czyli zaległość minus wpłaty powinno być 0 na 31.01.2020.
18 maj wniosek wysłany przez Santander i do dziś zero odpowiedzi. Ktoś czekał tak długo ?
Wniosek w Ing składany 21.05. Jest decyzja dzisiaj - pozytywna. W banku pisali, że trzeba odczekać conajmiej 4 dni roboczych od złożenia deklaracji VAT-7 za kwiecień. Składałam deklaracje 20.05. a na drugi dzień wniosek.
Co do zaległości: PFR wskazuje aby przedstawić w banku stosowne zaświadczenia o niezaleganiu w sytuacji odrzucenia wniosku z powodu zaległości, których w rzeczywistości się nie posiada. Bank nic na ten temat nie wie. Czy ktoś zna ścieżkę postępowania i przeszedł ten niejasny proces pozytywnie?
21.05 wniosek wysłany do BGŻ, decyzja pozytywna 22.05 a 25.05 pieniądze na koncie.
Aktualizacja komentarz 451: 14 maja złożony wniosek mBank i dzisiaj decyzja pozytywna 26.05. Czekamy teraz na przelew.
Do 458 .
Czy możesz mi coś więcej powiedzieć. Nie mamy zaległości i to jest sprawdzone a dodatkowo mamy zaświadczenie o niezaleganiu . O co według Ciebie powinienem jeszcze pytać w US?
Bardzo proszę o jakąś pomoc .
Do osób, które uzyskały dofinansowanie jako średnie przedsiębiorstwo. W paragrafie 2 umowy do jakiego stan zatrudnienia będzie porównywane nastepne 12 miesięcy? Do stanu z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku czy tak jak w Regulaminie do średniej z 30.06.2019 i 31.12.2019?
Musisz spróbować skontaktować się z PFR i postarać wyjaśnić powody odrzucenia, pomimo poprawnych danych.
Wiem tyle, że są podmioty, które nie otrzymują wsparcia nawet kiedy wszystko się zgadza - i nigdy nie dostaną.
PFR nie może przyznać pewnym przedsiębiorcom subwencji, choćby chcieli itp.
Wniosek w mbank złozony 14.05 dzis odmowa
co ciekawe na dokumencie napisana data odmowy 14.05 a w serwisie w m banku pojawiła sie dopiero dzis
złozony ponownie wniosek i znów czekanie
Czy podając kwotę przychodu np. marzec, kwiecień to jak doczytałam podaje się sumę z deklaracji VAT 7 (post.69) czy do tego liczy się też import usług poz. 29 z VAT7?
Do 467
W PFR konsultanci nic nie wiedzą i dzwonię do nich codziennie. Dzisiaj też rozmawiałem z osobą w US , która jest odpowiedzialna za PFR . Podałem numer ostatniego wniosku i Pan był bardzo zdziwiony , że mamy odmowę i to jeszcze bez podania przyczyny. Skąd ta informacja ,że niektóre podmioty nie otrzymają subwencji nawet jak mają wszystko zgodne z regulaminem ?
Wczoraj ok godz 13 złożony wniosek, dzisiaj ok 14 pozytywna decyzja, zobaczymy co dalej.
Podobno jest lista podmiotów, które wsparcia nie otrzymają.
Przyciśnij PFR to Ci więcej powiedzą, ale nie są to oficjalne informacje.
Musiałeś mieć coś za uszami...zastanów się czy było coś takiego, aczkolwiek wcale nie musiałeś o tym wiedzieć
Do 469
Ministerstwo Finansów przypomina, że podstawą weryfikacji wniosków i oświadczeń wpływających na przyznanie subwencji i jej wysokość w ramach Tarczy Antykryzysowej są rejestry publiczne (KAS, ZUS).
W przypadku VAT-7 bądź VAT-7K chodzi o sumę pól:
10 – Dostawa towarów oraz świadczenie usług na terytorium kraju, zwolnione od podatku
11 – Dostawa towarów oraz świadczenie usług poza terytorium kraju
13 – Dostawa towarów oraz świadczenie usług na terytorium kraju, opodatkowane stawką 0%
15 – Dostawa towarów oraz świadczenie usług na terytorium kraju, opodatkowane stawką 5%
17 – Dostawa towarów oraz świadczenie usług na terytorium kraju, opodatkowane stawką 7% albo 8%
19 – Dostawa towarów oraz świadczenie usług na terytorium kraju, opodatkowane stawką 22% albo 23%
21 – Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów
22 – Eksport towarów
31 – Dostawa towarów oraz świadczenie usług, za których podatnikiem jest nabywca zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 7 lub 8 ustawy
Dot kom 464
Ile razy składałeś wniosek?
Za którym razem się udało ?
Do 472
W PFR nic już niestety nie powiedzą . Moja spółka to średnie przedsiębiorstwo z czystą kartą i pojęcia nie mam co to może być . Może kwota ich boli , bo wnioskujemy o 3,5 mln zł . Dzisiaj mi powiedzieli , że 28.05. ma ruszyć proces wyjaśniający dla odrzuconych wniosków bez podania przyczyny. To chyba będzie jedyna możliwość , żeby coś w końcu wyjaśnić.
Czy ktoś miał taką odmowę a potem dostał subwencję ?
Prośba o informację.
Wychodzi na to że jednak coś jest nie tak, skoro odmawiają subwencji.
Mają prawo odmówić podania przyczyn w uzasadnionych przypadkach.
Gdyby było wszystko ok to napisaliby czemu odmawiają.
Z tego co udało się dowiedzieć, to nie mogą udzielić odpowiedzi bo nie są do tego uprawnieni.
Czy łączny limit 800tys EUR dotyczy pożyczki z ARP na pokrycie deficytu obrotowego i subwencji z PFR?
Tak informacyjnie: na dzień dzisiejszy tarcza, jeżeli chodzi o dotacje i przyznane pieniądze jest mniej więcej na półmetku puli środków
Czy ktoś otrzymał może subwencję na pracownika młodocianego?
Andrzeju, prawdopodobnie powodem jest fakt, ze STIR kwalifikuje Twoje transakcje jako podejrzane. Nie jest istotne czy słusznie, czy nie.
Poczytaj do czego to służy.
PFR na wnioski o subwencja przy tak oznaczonych podmiotach ma od razu bana.
2 dni od złożenia wniosku i pieniądze na koncie
U mnie masakra jakaś prowadzę działalność bez zawieszania od 2,5 roku. W mc grudniu w drugiej połowie wszyscy pracownicy idą na urlopy bezpłatne z uwagi na kontrachentów który tez zawiesza prace w okresie świąteczne-noworocznym . PFR zaczytuje ze w mc grudniu brak pracownikow bo od połowy mc na urlopie bezpłatnym . Jak ugryźć temat. Brak zaległości w ZUS I US , kwoty z deklaracji zgodne. Ktoś ma podobny przypadek . Proszę o pomoc
Do 480
Bardzo dziękuję za sugestię . Mamy zwroty VAT , ponieważ dużo eksportujemy i to być może jest jest kłopot w STIR.
Dzisiaj będę to próbował sprawdzić jeszcze w US.
Jak się czegoś dowiesz to daj znać
Wniosek złożony na 2 pracowników a dano subwencję tylko na jednego. Liczba pracowników na konie c miesiąca 04.2020 była 2 i w miesiącu takim samym jak miesiąc składania wniosku ( maj 2019) roku poprzedniego też była 2 z tym , że 1 pracownik był cały miesiąc na urlopie chorobowym z kodem 313 ( oczywiście pracownik na umowę o pracę ). Pfr twierdzi , że w maju 2019 był 1 pracownik i dało subwencję tylko na 1 pracownika. Odwoływałam się , ale odpowiedź jest negatywna. Czy ktoś miał coś podobnego, jakoś to wyjaśniał z nimi ? Proszę o pomoc, co mam robić, mam jeszcze jedno odwołanie.
Ja mam pytanie jeszcze o to czy dobrze rozumiem "od skutecznego złożenia VAT -7 minęły conajmniej 4 dni kalendarzowe".
Jeśli VAT 7 wyszedł 25/05/20 to 4 dni kalendarzowe upływają 29?
Wniosek do PFR składać 29/05 czy dopiero 1/06 ?
VAT 7 za III 2020 było złożone 27.04.20 ale 25.05.20 zrobiono korektę VAT-7 za III to termin 4 dni liczymy od złożenia korekty tak?
#Aleksandra - lepiej 01.06.2020. 4 pełne dni robocze.
Pytanie - co wpisać w "ile osób chroni subwencja"? to samo co w zatrudnieniu na koniec poprzedniego miesiąca?
Do 488 Tak , to samo co na koniec poprzedniego miesiąca.
Do 487 Najlepiej będzie jak będzie 4 pełne dni od korekty, bo jak deklaracja nie przerobi się u nich to nici z pozytywnego rozpatrzenia wniosku.
Dodzwoniłam się do infolini, Pani powiedziała, że w odniesieniu do liczby pracowników w poprzednim roku ( tj. na koniec 2019 roku lub miesiąca 2019 roku takiego jak miesiąc składania wniosku ) kod 313 w zatrudnieniu nie jest brany pod uwagę. Wyjaśnienia pisane pfr nic o tym nie mówiły, pisano , że pracownicy na zwolnieniach lekarskich też mogą być liczeni do subwencyjnych pracowników, ot i taki chochlik chyba zamierzony.
W odmowie stan pracowników na 30.04 wynosi 13 pracownikow (1 osoba pracowala do połowy kwietnia). Z obliczen wynika, ze bylo 10 z hakiem, bo sa osoby na 1/2 etatu i 1/16 etatu. W kolejnym wniosku podane zostalo 11 osob (a nie 13 jak w odmowie). Subwencja przyznana. Czy czymś to skutkuje, że oni podali 13, a do kolejnego wniosku wpisano 11? Trzeba to jakos wyprostowac? Roczny dochód z PIT tez sie nie zgadzal w pierwszym wniosku, potem został wpisany ten z odwołania, wyższy. Czyli raczej powinno być ok. Czy lepiej mieć jakiś dokument z US jaki faktycznie był przychód
Wniosek złożony rano. 14:30 - decyzja pozytywna. Czekam na przelew.
Wniosek złożony 19.05 - Odrzucony. Miałem wpłacony VAT , ale niestety pieniądze przez 7 dni nie były zaksięgowane. Polecam przed złożeniem wniosku zadzwonić do US i ZUS czy wszystko dobrze się zaksięgowało i następnego dnia składać. 27.05 - druga próba. 28.05 decyzja pozytywna. Czekam na kase
No to macie szczęście
Ja złożyłem 19 maja do dnia dzisiejszego nie ma odpowiedzi.
Po kontakcie z PFR dostałem informację że mają 21 dni
Do 484
Dzisiaj zadzwoniłem do US i oni już nam szczerze współczują. Wszystko mamy w porządku. Potwierdzili , że w STIR jesteśmy na czerwono , chociaż według nich nie ma żadnych podstaw takiej kwalifikacji naszej firmy.

PFR na naszą reklamację , którą złożyliśmy przez PKO BP powołał się na :
Paragraf 2 ust 11 umowy subwencji
Paragraf 10 ust 9 regulaminu
Jutro nasz prawnik pisze o precyzyjne podanie odmowy decyzji . Zobaczymy co będzie dalej . Jak tak ma wyglądać pomoc Państwa dla uczciwych firm i ciężko pracujących ludzi , to zaczynam wątpić w ten cały proces .
Dam znać jak się czegoś więcej dowiem .
Pko bp, odmowa 2 razy, powód zaległośc w ziusie na 31.12.2019, teraz już czytsto wszędzie, bedzie coś jeszcze z tego?
A jest jakaś szansa, aby oznaczenie podmiotu na czerwono zniknęło?
Ten STIR działa na podstawie jakichś algorytmów?
Widzisz realną szansę na pozytywną decyzję?
Do 496
Jaka szansa? Pojęcia nie mam. System codziennie nadaje status i niestety nie można tego sprawdzić .
Tak system działa na bazie bliżej nikomu nie znanych algorytmów.
Walczymy do końca . Dzisiaj wysyłamy reklamacje napisaną wspólnie z naszymi prawnikami. Czy to zadziała ?
Trudno powiedzieć ale trzeba wyczerpać wszystkie możliwości .
Dam znać jak będę miał jakieś informacje.
Złożyłam już 5 wniosków. Wszystkie odrzucone z powodu zaległości. Na początku problem z 31.12.2019 ZUS- błedy w aplikacji PFR. Ostatni 5 wniosek również odrzucony. Zaległości w ZUS , a w ręce mam zaświadczenie wydane dwa dni wcześniej tj 25.maja . Myślę o reklamacji, ale boję się myśleć jak długo ja będą rozpatrywać. Może macie jakieś przecieki co do czasu rozpatrywania reklamacji ?
Ja na rozpatrzenie 4 wniosku czekam już ponad dwa tygodnie
Od 19 maja wniosek ma status ‚wysłany’ w PKO BP i zero odpowiedzi. Czy ktoś czekał tak długo i jaka była odp po takim czasie oczekiwania? Z czego to może wynikać?
Kom 500
U mnie to samo 19 maja wniosek ma status "wysłany" Bank PKO BP i do dzisiaj brak odpowiedzi.
Nie wiem co mam dalej robić, czekać czy składać jakąś reklamację.
Jest to mój 4 wniosek który składałem.
Do kom 501. My dzwoniliśmy do banku i do PFR i mamy czekać. PFR ma 21 dni na odp. Jeśli ma być pozytywna to mogę tyle czekać, ale jak negatywna to wolałabym dostać odp. wcześniej żeby ewentualnie coś naprawić i znów złożyć :(
Kom 502
Mi to samo powiedzieli
Ale wszędzie gdzie się pytam, nikt tak długo nie czekał. Jesteśmy chyba jedyni.
Który raz składałaś wniosek?
Do kom 503: trzeci wniosek, 2 pierwsze odp przyszły bardzo szybko. Teraz wydaje nam się, że wszystko z wnioskiem ok. Zastanawiam się co jest powodem tak długiego czekania.
Ale czy to oznacza, że dziś jesteś w tej bazie, a jutro może Cię nie być?
Wątpię aby codziennie wykreślali, raczej dorzucają tylko nowych a starzy zostają.
Ale chciałbym się mylić...
Składasz wniosek kolejny, czy czekasz na wyjaśnienia?
Do Kom 504
Znam firmy które po 6 razy wysyłały wnioski i miały odpowiedzi z dnia na dzień.
Nie wiem dlaczego w naszej sytuacji to tyle trwa. Ciekaw jestem czy jest więcej takich osób które muszą tak długo czekać.
Może to wina Banku? Nie wiem już co o tym myśleć.
Do 505
Pojęcia nie mam jak to działa. Być może tak jak piszesz . Jak już się raz pojawisz na czerwono to tak zostajesz.
Dzisiaj złożyliśmy obszerne wyjaśnienie , łącznie z zaświadczeniami o niekaralności dla wspólników , zarządu i rady nadzorczej. Jak to nie zadziała , to nie mam już na ten moment więcej pomysłów. Wniosku na razie nie składam. Poczekam informacje zwrotną z PFR . Może coś będzie w poniedziałek.
Dam znać .
A jak inne firmy postępują w takiej sytuacji ?
Jak długo czekacie na wypłatę subwencji (od momentu otzrymania decyzji pozytywnej)?
Składałem 2 razy i w obydwu przypadkach decyzja następnego dnia. Bank Spółdzielczy
Ja na chwilę obecną złożyłem reklamację i czekam na odpowiedź.
Jak będziesz miał jakieś wieści to daj znać.
Najgorsze, że wpada się na podstawie jakiegoś algorytmu...
Czy każda umowa subwencji zawiera
§1
1.Osoba działająca w imieniu Przedsiębiorcy oświadcza, iż jest uprawniony(a) do reprezentacji
Przedsiębiorcy, w tym do zawarcia umowy ..." ? Przedsiębiorca wnioskował sam i obawia się, że omyłkowo zaznaczył takie oświadczenie we wniosku.
Do 510
Oczywiście dam znać. Prośba , żebyś też dała znać jak Tobie poszło.
Do kom 510 Ula
Jak dostaniesz odpowiedź z PFR daj znać.
Czy należy otworzyć sub konto do subwencji???
Kom. 511 może ktoś odpowiedzieć?
Kom. 511 sama się nad tym zaczęłam zastanawiać...w umowie w par. 1 pkt. 1 faktycznie tak pisze - we wszystkich raczej bo taki wzór. A we wniosku, my składaliśmy w Ing, to jest na koniec oświadczenie, że jestem upoważniony do reprezentacji przedsiębiorcy i tam zaznacza się tak lub nie, patrzyłam też w innych bankach to jest takie same oświadczenie. A reprezentacja jednoosobowej działalności gospodarczej jest właściciel, jeśli nie on to osoba upoważniona.
Uważam, że ok, bo gdyby to oświadczenie zostało zaznaczone na nie to by nie można było złożyć wniosku. Gdyby było pytanie, czy osoba działająca w imieniu przedsiębiorcy jest upoważniona...ale takiego pytanie nie ma:)także spokojnie
Do 508 jeden dzień
Do 504 , czy we wniosku deklarowana liczba pracowników w ostatnim miesiącu i liczba miejsc pracy które chcesz utrzymać są różne.możliwe że w takim przypadku idzie to do ręcznej weryfikacji kwoty subwencji i dlatego trwa to dłużej .
Do 513 Poetka
Jasne, że dam znać. Ty też :) Trzymam za nas kciuki!

Do kom. 511
Spokojnie. Przecież "właściciel" jednoosobowej działalności jest uprawniony do reprezentacji siebie. Po co mieliby tworzyć oddzielne oświadczenia dla "właściciela" i pełnomocnika. Tak jest jedno i obejmuje wszystkich. Wg mnie tak właśnie powinien zaznaczyć.
Tak mi się wydawało, bo ze z tą osobą upoważnioną jest ok. Podpis jest jego imieniem i nazwiskiem. Bo jak ktoś sobie upoważnił kogoś innego, to ciekawe czyj podpis tam jest? Przedsiębiorcy czy osoby upoważnionej?
W I wniosku startował jako Mikroprzedsiębiorca. Nie przeszedł, bo miał ponad 9 etatów. Stan zatrudnienia na 30.04.2019 podali 13. On twierdzi, że sobie policzył po liście płac nie dzwoniąc do ZUS i podał 11, subwencję przyznali. Musi teraz zwrócić? Przychód roczny w I wniosku dał z PIT - rozlicza się kwartalnie - i podali inny, więc wpisał go do nowego wniosku, też nie sprawdzając. To chyba powinno być ok?
Do 519 i do 513
Oby były dla nas pomyśle wiadomości , chociaż biorąc pod uwagę jak PFR podchodzi do tematu ,to też trzeba zakładać decyzję negatywną.
Jak by się tak stało , to trzeba szybko składać nową reklamację z mocniejszymi materiałami dowodowymi .
My w poniedziałek złożymy raz jeszcze wnioski o wystawienie zaświadczeń o niekaralności dla spółki , wspólników, zarządu i rady nadzorczej.
Dodatkowo będziemy chcieli uzyskać z US zaświadczenia potwierdzające , że nie toczą się i nie były wyrokiem skazującym postępowania karno-skarbowe przeciwko spółce , wspólnikom , członkom zarządu i członkom rady nadzorczej . Mam nadzieję , że US wystawią takie zaświadczenia.
Taki materiał byłby już na tyle silny , żeby obalić uzasadnienie PFR w oparciu o :
- § 2 ust. 11 umowy o subwencję
- § 10 ust. 9 Regulaminu
Co o tym myślicie ?
Złożyłem pierwszy wniosek 19.05, do tego czasu nie mam żadnej odpowiedzi. Czy ktoś czeka dłużej?
Na 521 ktoś może odpowiedzieć?
Kom 523 Krzysiek
Napisz w którym Banku ?
Ja tez czekam od 19.05 i Ula z forum ma ta samą sytuacje
My składaliśmy przez Bank PKO BP
Do kom 525. Składałem w ING
Do Komentarz 525, ja też cały czas czekam. Złożyłam wniosek w dniu 25 maja w banku Inteligo ( bank internetowy PKO BP) i nadal nie mam żadnej odpowiedzi. Na stronie PFR jest napisane, że w sprawie wniosków należy kontaktować się z bankiem. Dzisiaj dzwoniłam do banku i powiedziano mi, że czas decyzji zależy od PFR i oni nie mają na to wpływu. Dziwna sytuacja, moi znajomi, którzy mają konta w innych bankach mieli decyzję najpóźniej następnego dnia. Wydaje mi się, że to jednak wina PKO BP, bo tylko tu jest tak długi okres oczekiwania.
Mam pytanie otrzymaliśmy subwencję ale w niższej kwocie niż wnioskowalismy, za powód PFR podało nam że nasz przychód w danym miesiącu tj kwietniu br. jest wyższy niż my wykazaliśmy we wniosku i oczywiscie z tego powodu inne przeliczniki idt.., z tym że akurat kwota któwą nam podali (wykazali) to jest kwota zaliczki którą otrzymaliśmy a jej sie przecież nie wlicza w przychód ..? czy ktoś miał podobną sytuację i czy w tej rzeczywistości można się odwoływać ?
Kom. 528
Jeśli jest czynnym podatnikiem VAT to spadek wartości obrotów ustalasz na podstawie deklaracji VAT-7 lub JPK-VAT. Dla celów VAT zaliczka powoduje powstanie obowiązku podatkowego i jest wykazywana w deklaracji lub jpk, dlatego trzeba je wliczyć. Jeśli jesteś nievatowcem to spadek obrotów ustalasz na podstawie zasad dla podatku dochodowego. Tam generalnie zaliczki nie są przychodem i wtedy ich nie uwzględniasz.
Czy ktoś otrzymał może subwencję na pracownika młodocianego? W regulaminie obowiązującym od 28.05.2020 do pracowników zalicza się również osoby zgłoszone do ZUS z kodem 0120.
Chodzi mi o osoby będące na urlopie macierzyńskim i rodzicielskim. Mam dwie takie panie. Obie występują na dokumentach RCA z kodem 0110xx i mają kwoty wpisane w podstawach i odprowadzone składki. Wiem, że wliczam je do liczby pracowników, ale posiadają również raporty z kodami 1240xx, jedna z podstawami i ma RSA z tytułem ubezpieczenia 0110xx i kod przerwy 319 za okres (01-13.03.2020-tak się kończył rodzicielski), a druga ma RCA z kodem tytułu ubezpieczenia 1240xx zerowy i RSA z kodem tytułu ubezpieczenia 0110xx i kodem przerwy 313. Na urlopie macierzyńskim jest od 17-04-2020, ale nie ma tego w raportach, ponieważ jest to deklaracja za 04/2020 z wynagrodzeniami za m-c 03/2020. Moje pytanie brzmi, czy wliczać te dwie panie ponownie do liczby osób wykazanych do wniosku PFR jako współpracujące, bo są z kodami 1240xx?
Tak jak napisałam, policzyłam je jako pracownicy z kodem 0110xx, ale w instrukcji jest też zawarte sformułowanie o liczbie współpracowników i ten kod jest wymieniony.
Czy dostał ktoś może zmianę decyzji po odrzuceniu wniosku i przeprowadzeniu za pośrednictwem banku postępowania wyjaśniającego . My złożyliśmy wszystkie stosowne dokumenty w piątek i do tej pory żadnej informacji zwrotnej z PFR.
Otrzymałem decyzję pozytywną. Wniosek składałem 19.05 przez ING. Nareszcie
U mnie tez dzisiaj się ruszyło
Decyzja Pozytywna
Wniosek składany 19.05 Bank PKO BP
Proszę kogoś mądrego o opinię, co znaczy ten BRAK DANYCH???

PFR informuje, że:
1) odmawia wypłaty wnioskowanej przez Przedsiębiorcę kwoty subwencji finansowej. PFR informuje, że przyczyną
odmowy wypłaty subwencji finansowej jest:
Brak danych o przychodzie w podanym okresie..

Informujemy ponadto, ......:
1) w odniesieniu do pola dotyczącego wielkości obrotów gospodarczych (przychodów ze sprzedaży) w 2019 roku
Przedsiębiorca oświadczył, że wartość ta wyniosła ...450,81 PLN, podczas gdy PFR ustalił, na podstawie
pozyskanych danych , że wartość ta wyniosła ...451,00 PLN.
Pytanie. Wniosek przez PKO BP. Czy prawdą jest że nowy rachunek do Subwencji trzeba zgłosić na białą listę, w przeciwnym razie wniosek zostanie odrzucony ?
Bank PKO B.P jaka jest kolejność statusu wniosku?
Złożony ,a potem ? Przekazany,rozpatrywany ?

dziękuję
Kom 536
Nie musisz zgłaszać rachunku na białą listę bo na niego dostaniesz tylko subwencje i nie będziesz miał żadnych innych wpływów
Kom 537
Status „złożony” a później „wysłany”
W banku PKO BP zazwyczaj wysyłają wnioski raz dziennie o 9:00 rano
Vat złożony 1 czerwa. 3 czerwca złożony wniosek o subwencję.
C.d ....4 czerwca decyzja pozytywna.Czekam na przelew.Bank PKO BP.
Komentarz 535:
brak jpk za dany okres?
Może jeszcze za maj'20 się nie zwalidował?
JPK złożony 1 czerwca, wniosek 1 czerwca, decyzja 2 czerwca, przelew 3 czerwca. Santander. Małe róznice po weryfikacji kwot przychodów i obrotów 1 zł itp.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

• zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

• analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

• zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

• Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

• Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

• Dobrowolna zgoda

Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.