Czy postojowe to pomoc publiczna? Bo zwolnienie ze składek TAK

Zwolnienie ze składek to forma pomocy publicznej , czy postojowe też się do tej pomocy zalicza?
Proszę o linki bo nigdzie nie mogę znaleźć, a wypełniam wniosek o mikropożyczkę
Tak
Ja w tym samym temacie.
Jeśli wystąpiłam o zwolnienie ze składek ZUS to we wniosku o pożyczkę jaką datę i jaką kwotę udzielonej pomocy mam wpisać. Nie wiem jakie składki będą za kwiecień i maj . Help.
Jeśli nie masz decyzji z Zusu to wg mnie nie wpisujesz tej pomocy. Ja decyzji nie otrzymałam z Zusu wiec jej nie wpisuje. Wpisuje tylko postojówke która otrzymałam.
Postojowe nie jest pomocą publiczna
Dokładnie. Do formularzy związanych ze wsparciem publicznym załączamy informacje związane z pomocą publiczną. Przy postojowym nic takiego się nie wypełnia, więc nie jest to forma pomocy publicznej.
A jeśli otrzymałam postojowe to czy wniosku o pożyczkę z UP wypełniam że otrzymałam pomoc publiczną?
Pytanie zadałem:
Radcy prawnemu UM Toruń,
Pełnomocnikowi ZUS o/Toruń,
Pracownikowi PUP Toruń.

3 x Tak, postojowe jest pomocą publiczną.

W mikropożyczce postojowego nie wpisywałem bo najpierw wystąpiłem o pożyczkę, a dopiero po 10 minutach wysłałem wniosek o postojowe:D Niestety o dofinansowanie do pracownika mogłem wystąpić dopiero wczoraj (w Toruniu jest od 21.04) i tam już wpisałem jako pomoc publiczną pożyczkę oraz postojowe.
Zarówno postojowe jak i pożyczkę otrzymałem w zeszłym tygodniu.
Postojowe NIE JEST pomocą publiczną: podstawa prawna to art. 73 pkt 53) ustawy z dnia 16 kwietnia 2020 r. o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, zgodnie z którym art. 15zzzh ust. 1 specustawy z dnia 2 marca 2020 r. otrzymał brzmienie, iż Wsparcie, o którym mowa w art. 15m, art. 15p, art. 15q, art. 15za ust. 2, art. 15zzb–15zze, art. 31zo oraz art. 31zy stanowi pomoc publiczną mającą na celu zaradzenie poważnym zaburzeniom w gospodarce. Art. 15zq regulujący postojowe nie został tu wskazany.
Pomocą publiczną jest każdy rodzaj pomocy udzielony przedsiębiorcy, który "zaburza" naturalną konkurencję i stawia w uprzywilejowanej pozycji względem innego przedsiębiorcy, więc ja bym powiedział, że tak. Wspaniałe ustawodawstwo antykryzysowe wprost tego nie wyłączyło z PP, a jeśli nie to ja bym to traktował jak pomoc.
Https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-pomoc-publiczna-z-powodu-covid-19-co-sie-do-niej-zalicza
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.