Załącznik do RDZ proszę

Jestem na pue.zus jest tylko wniosek RDZ, a nie ma załącznika, czy można wydrukować i skan podłączyć do wniosku
Tak wysłałam w exelu ale można tez w pdf
Znalazłam na str. zus, ale mam tylko do odczytu i znowu nie wiem co zrobić
Wydrukować, ręcznie wypełnić skan pdf i załączyć do wniosku?
Włącz " edycja" i możesz wypelnic komputerowo, zapisać w PDF np. na pulpit i dołączyć do wniosku RDZ.
Co wpisać w tym załączniku B3) Czy podmiot spełnia kryteria kwalifikujące go do objęcia postępowaniem upadłościowym?" o co tu chodzi ???
Jednak dziś miałam info z ZUSU że trzeba załączyć też formularz konkretnie o pomocy de minimis. Tylko już sama nie wiem do czego czy do RDZ czy do RDU. Za dużo było indofmacji i pytań a później to już dodzwonić się nie mogłam.
Do kom. 5 Ja zaznaczyłem, odpowiedź NIE, ponieważ według mnie jest to przejściowa niewypłacalność a nie trwała, w normalnych warunkach firma miałaby płynność finansową a epidemia mam nadzieję że niebawem się skończy. Nie wiem, może ktoś ma inne sugestie.
A jak tak się zastanawiam , czemu tak szybko składacie wnioski ?
Gdzie można znaleźć druk załącznika do wniosku RDZ?
Czy załącznik do wniosku RDZ powinien być podpisany?
W załaczniku pytaja o stan na 31.12.2019r a nie na chwile obecną jesli pytacie o wypłacalnosć firmy lub straty
Ten załącznik jest ściągnięty z wniosków o pomoc deminimis. Przy takiej pomocy jeżeli zanzaczało się NIE w postępowaniu upadłościowym to wnioski z automatu były odrzucane. Moim zdaniem powinno być "TAK" ale w aktualnej sytuacji nie wiem i jak wyżej było pisane jest to sytuacja przejściowa... Ogólnie czekam na jakieś interpretacje / omówienia wniosków, bo moim zdaniem są stworzone za szybko i w wielu sytuacjach ciężko odpowiedzieć na pytania. Termin mamy do czerwca
Kom 12 Zaznaczenie "tak" oznacza że kwalifikujesz się od upadłości i pomocy nie dostaniesz
A kto ma oceniac te przeslanki do upadlosci ? - art. 11 Ustawy Prawo Upadlosciowe
Tez mi sie wydaje ze powinno byc "nie" , aby umorzyc skladki czy dostac refundacje z FGSP (bo samo oswiadczenie). Tylko kto bedzie potem odpowiadal za wpisanie poprostu "nie" bez analizy specjalistow od prawa upadlosciowego?

Pracuje w kadrach i dostalam zadanie zlozenia wniosku, bo mam podpis elektroniczny. Wszedzie na necie pieją ze to niby takie proste ! Pandemia minie, a potem zaczna sprawdzac tych co skorzystali ze wsparcia i analizowac te wnioski....
Nie mogę załączyć pliku ani w exelu ani pdf ani xml proszę napiszczie jak dołączyliscie plik o pomocy minimus na strone zusu do wniosku ??
@Martyna wejdź na stronę: szymalazaremba-kropka-pl/zwolnienie-z-zus-na-3-miesiace/

Tam jest fajna obrazkowa instrukcja całego procesu. Oczywiście w miejsce -kropka- wstaw .
Dziękuje za pomoc @Maciej :)
Co wpisać w załączniku b3?
co wy wpisujecie bo w końcu nie wiem...
proszę o odp.
NIE.
A ja chciałam zapytać czy płacić ZUS za marzec? Zaraz 10.04 a nie wierzę, ze ktokolwiek się odezwie z odpowiedzią czy mój wniosek został pozytywnie rozpatrzony.
Jeśli spełniłaś konieczne warunki, to ZUS nie będzie miał podstawy do odmowy umorzenia i wg mnie możesz uznać, że składek za marzec nie musisz płacić.
Jedno mnie tylko zastanawia. Czy do tej pomocy publicznej związanej z COVID-19 zalicza się zasiłek opiekuńczy na dziecko do lat 8 w związku z zamknięciem placówki również z powodu pandemii? Wniosek o zasiłek złożyłam ale go jeszcze nie dostałam więc w załączniku wpisałam, że nie otrzymałam żadnej pomocy???
Oczywiście że można
Ustawa z dnia 28 lutego 2003 roku – Prawo upadłościowe i naprawcze (Dz.U. z 2009 roku Nr 175, poz. 1361 ze zm.; dalej: u.p.u.n.) podobnie jak obowiązujące poprzednio przepisy prawa upadłościowego z 1934 roku wprowadza dwie niezależne od siebie przesłanki ogłoszenia upadłości: niewypłacalność dłużnika oraz nadmierne zadłużenie. Do ogłoszenia upadłości wystarczy spełnienie jednej z tych przesłanek, ... Więc w zdecydowanej większości przypadków NIE
O jakim załączniku do RDZ piszecie? poproszę o jakiś symbol
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

• zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

• analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

• zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

• Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

• Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

• Dobrowolna zgoda

Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.