Łączenie pomocy tarczy

Dostałam taką odpowiedź z wojewódzkiego urzędu pracy:
Świadczenia w ramach tarczy antykryzysowej mogą być łączone pod
warunkiem, że przedsiębiorca nie otrzymuje z różnych źródeł wsparcia na
ochronę miejsc pracy tych samych pracowników, z tych samych tytułów
(wynagrodzenia, składki).
czyli mikrofirma może np: umorzenie zus + mikropozyczka;
ale umorzenie zus + dofinansowanie wynagrodzeń+składek - nie
Ja tez taka odpowiedź dostałam moge skadac wniosek do zus i pożyczkę z biura pracy natomiast zus i dopłaty do wynagrodzeń nie.
A postojowe, pozyczka z UP i zwolnienie ze składek można łączyć?
Tak można
Pożycza i zwolnienie ze składek tak a postojowe jeśli jest że składkami ZUS to nie
A można w takim razie starać się o postojowe bez składek zus?
Dzisiaj dzwoniłam i powiedzieli mi że o dofinansowanie wynagrodzeń można wnioskować bez składek zus jak wcześniej się zawnioskowało o składki zus. Dolnośląski urząd pracy tak mówi.
,,ale umorzenie zus + dofinansowanie wynagrodzeń+składek - nie,,

Nie prawda, można ale dofinansowanie będzie pomniejszone o składki ZUS które zostały umorzone
Lepiej poczekać na oficjalne wyjaśnienia lub napisać do nich, bo jak widać co urząd to inna interpretacja, a to jest niedopuszczalne.
No to by było super jakby można było wnioskować bez tych składek zus
Zatem można łączyć umorzenie ZUS z dofinansowaniem na prowadzenie działalności?
Prowadzę jednoosobową dzialalność skorzystałem z pomocy takiej jak postojowe i 3 miesiace zwolnienie z zus.
Czy mogę starać sie
- pożyczkę 5000tyś z Powiatowego Urzędu Pracy (PUP)
- oraz na dofinasownie również PUP na spadek łącznych obrotów o 70% w ciągu dowolnych wskazanych 2 miesięcy kalendarzowych przypadających po dniu 1 stycznia 2020 w porownaniu do łącznych obrotów anologicznych 2 kolejnych miesięcy kalendarzowych roku poprzedniego?
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.