Czy ktoś dostał odpowiedź na ZUS RDZ?

W radiu słyszałem Prezez ZUS, która mówiła, że większość osób powinno automatem dostać odpowiedź od razu po złożeniu ZUS RDZ. Ja złożyłem, ale nic nie dostałem, czy ktoś z was dostał od razu odpowiedź, czy trzeba czekać (nie wiadomo ile) na rozpatrzenie wniosku? Zaznaczam, że sytuację mam prostą (jednoosobowa działalność bez pracowników, przychód poniżej 15tys.).
Dobre ;D Wniosek od dzisiaj obowiązuje i odpowiedź automatem, przecież oni się do czerwca z tych wniosków nie wygrzebią.
No nie wiem, z tego co mówiła wynikało jakoby mieli jakiś algorytm, który powinien automatycznie akceptować wniosek. W sumie kryteria są proste. Ale może źle to zrozumiałem. Ciekaw jestem jak jest u innych, czy po złożeniu wniosku nie macie informacji zwrotnej? Zaznaczyłem oczywiście, że odpowiedź chcę elektronicznie w PUE .
No ale tak na logikę , jeżeli ma to być w drodze umorzenia składek to dopiero ze złożonych deklaracji DRA wyjdzie jaką kwotę mogą umorzyć...
Automat to może potwierdzić co najwyżej że wniosek wpłynął.
Automatem to możesz dostać odmowę. Tylko się cieszyć, że jej nie dostałeś. Podejrzewam, że Panienka z okienka i tak musi taki wniosek przejrzeć (przeprocedować znaczy się) i klepnąć enterem
Złożyłam RDZ 2 kwietnia, odpowiedzi brak. Automatycznie to tylko można sobie potwierdzenie odbioru wniosku pobrać. Ciekawe czy wyrobią się przed terminem płatności składek za marzec?
Najlepsze, że jak się nie wyrobią do terminu płatności to będzie dylemat czy płacić - jednym z warunków uzyskania zwolnienia jest brak zaległości wobec ZUS :-)
Dostaniesz odpowiedź w ciągu 30 dni od złożenia ostatniej deklaracji o której umorzenie się ubiegasz.
Jak ktoś składa wniosek to znaczy, że spełnia warunki do tego, i ZUS nie ma podstawy do odmowy, i wg mnie nie trzeba czekać na decyzję ZUS.
Księgowa mówiła że trzeba czekać 30 dni na decyzję i nie trzeba teraz płacić..
A czy jeśli firma nie miała spadku przychodów, ale spełnia wszystkie warunki podane w ustawie - to też składacie wniosek?
Znalazłam coś takiego:
"ZUS rozpatruje wniosek najpóźniej w ciągu 30 dni od przesłania deklaracji rozliczeniowych i/lub imiennych raportów miesięcznych za ostatni miesiąc objęty wnioskiem (za maj), czyli najpóźniej 15.07.2020 r. O przyznaniu zwolnienia ZUS poinformuje na PUE ZUS lub za pośrednictwem poczty. Od decyzji odmownej płatnik ma prawo się odwołać do Prezesa ZUS, w ciągu 14 dni od jej doręczenia."
Mam pytanie. Prowadzę działalność polegająca na zagospodarowaniu terenów zieleni. Nie zatrudniam pracowników. Miałem zawieszoną działalności w okresie od grudnia 2019 do lutego 2020. 1 marca wznowiłem działalność ale przez wirus chce skorzystać z możliwości niepłacenia składek. Złożyłem pismo i nie wiem jak do tego podejdzie zus. 10 kwietnia coraz bliżej. Odpowiedzi nie ma, a ja nie wiem czy mam opłacać składki. Może potrafi ktoś mi pomóc w tej kwestii?
Pytanie czy jak nie mam decyzji, nie zapłacę za marzec, kwiecień i wystąpię o zaświadczenie o niezaleganiu, to co napiszą? Zalegam czy nie zalegam?
U mnie podobnie żadnej odpowiedzi, jestem płatnikiem za siebie i za 2 pracowników, termi płatności mija 15.04 A ja nie wiem czy płacić czy nie... Jak nie zapłacę A nie zostanę zwolniona to nie wypłaca L4 i opieki..?
Dzisiaj dzwoniłam do ZUS i Pani powiedziała, że odpowiedź w sprawie wniosku o zwolnienie ze składek przyjdzie do 30 dni od daty złozenia wniosku
Czy ktoś może wie czy jak w załączniku do wniosku dot. formularza informacji publicznej pomyłkowo nie zaznaczyłem jednego kwadracika, a dokładnie dot. spółek akcyjnych (powinienem - nie dotyczy) to czy jakoś mogę złożyć korektę ? Ile się czeka na decyzję z ZUS bo ja od 01.04 wciąż nie mam. Wysłałem ten plik jako formularz excela, a nie drukowałem i skanowałem. Czy to może być problem ? Czy ZUS wezwie mnie do jakiejś korekty ? Jak to się odbywa ? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Złożyłam wniosek o zwolnienie z ZUS i nie zapłaciłam za marzec. Dziś sprawdziłam na stronie ZUS - mam zadłużenie w wysokości 1 431,48 czyli jednej składki miesięcznej. Czy mam się martwić? Czy już straciłam ciągłość opłacania składek i nie będę mogła korzystać z opieki zdrowotnej?
Ja również mam podobny problem złożyłam dokumenty nie płaciłam składki a na dodatek miałam nadpłatę. Dzisiaj zaglądam na pu-e a tu nadpłatę pobrali i różnica poza stała składka zaległą za marzec. Cisnienie oczywiście poszło w górę i sama nie wiem co dalej, już mnie to wszystko denerwuje
~Gosia1970 Mam identyczną sytuację , pobrało 4 zł nadpłaty a pozostałe ponad 1400 zł jak winien tak winien , żadnej informacji czy wiadomości na PUE do dnia dzisiejszego nie dostałem , minęły prawie cztery tygodnia od złozenia wniosku
Ja złożyłem 3 kwietnia, do dziś żadnej odpowiedzi i zadłużenie na PUE....
W pierwszej kolejności 7 kwietnia złożone RDU bez odpowiedzi do dzisiaj :/ Ustawowe 30 dni na odpowiedź mija za 2 dni. Zadłużenie na PUE aktualne.

RDZ złożone kilka dni później. Nie rozpatrzone. Zadłużenie na PUE aktualne.

Ciekaw jestem, czy powyższe przypadkiem nie zostanie wykorzystane przez inne "instytucje" jako pretekst np. do stwierdzenia niezgodności i cofnięcia licencji lub certyfikatu.... .
1-go kwietnia RDU, 7 kwietnia RDZ. Do dziś oba nierozpatrzone.
Złozyłem 4-04-2020 do dzis brak odpowiedzi, ale widnieje jako zadłuzenie i odsetki sie pojawiły
RDZ złożone 15.04.2020
Na 30.04.2020r było saldo zadłużenie kwota xxx
Na dzień 5.V.2020 saldo zadłużenie 0,00

Pisma żadnego nie otrzymałam.
Złożyłam wniosek 5 kwietnia i do dnia dzisiejszego mam zadłużenie na 1431 zł. Pytanie czy czekać i jak długo za jakąkolwiek odpowiedzią? Czy gdyby było coś nie tak z wnioskiem powinnam już zostać poinformowana ?
5.04 złożyłam RDZ, 6.04 RDU za styczeń i luty 2020. Dziś zadłużenie za marzec zniknęło, a zatem RDZ przyjęte, brak jednak jakiejkolwiek informacji. RDU wciąż nierozpatrzone.
Ja RDZ złożyłem 10.04 i odpowiedź na ZUS PUE dostałem 2 dni temu. W treści listu informacja o umorzeniu zaległości za miesiąc kwiecień. Wniosek składałem z prośbą o zwolnienie z 3 przewidzianych w ustawie miesięcy. Czy ktoś dostał już taką odpowiedź? Zastanawiam się, czy ZUS będzie umarzał tylko aktualne zaległości (w sensie analogiczne umorzenie/pismo dostanę w kolejnych miesiącach rozliczeniowych), czy może dla mnie państwo już nie przewiduje wsparcia antykryzysowego? :(
Wniosek rdz złożony 03.04. w tabelce i nformacja o zadłużeniu,a dziś to jest 06.05 sprawdzam czy umożyli,a tu kwota zadłużenia x2, 2800 z groszami.
Podatniczka dostała odpowiedź o umorzeniu składek za marzec 2020.
wniosek wysłany dnia 03-04-2020 odpowiedź z dnia 28-04-2020 przesłana na PUE w dniu 05-05-2020
Niezły bałagan w tym całym ZUS.
RDZ z wnioskiem o 3 miesiące złożony 2 kwietnia. Do dziś żadnej odpowiedzi.
Salgo ogólne pokazuje już zadłużenie za dwa miesiące.
Co ciekawe ale saldo miesięczne tylko za kwiecień pokazuje zadłużenie a za marzec już jest 0. Pierdolnik jak zawsze.
U mnie to samo, minęło 30 dni, zadłużenie na pue jest
U mnie podobnie. RDZ 6 kwietnia. Brak odpowiedzi. Zadłużenie na koncie 2 miesięczne.
U mnie to samo, RDZ złożone na początku kwietnia - żadnego info - zadłużenie 2miesiacę, dodatkowo po zamknięciu przedszkoli z powodu covida siedziałem z dziećmi na opiekuńczym, złożone wnioski w połowie marca... ani odpowiedzi ani zł na koncie ... czy ktoś z was otrzymał jakieś pieniążki z opiekuńczego z powodu zamknięcia przedszkoli?
Złożone 7 kwietnia. Na ten moment zadłużenie 2 miesięczne, brak informacji.
U mnie też widoczne zadłużenie za dwa miesiące.Brak informacji oraz brak odpowiedzi na pytania do zusu zadane przez pue
Ja złożyłem wniosek przez PUE - 01.04 i do dziś żadnej odpowiedzi. Na portalu widnieje tylko zadłużenie za nieopłacone składki. Ciekawe, czy taka sytuacja nie będzie miała wpływu na decyzję o przyznaniu innych instrumentów pomocowych tarczy antykryzysowej...?
Ja mam 1 decyzję, rdz zlozony 8 kwietnia papierowy, deczyja z 28.04 wplynela na pue 5.05. Pisze, że umorzyli skladki za marzec 20, a za kolejne mce przyjdzie decyzja, bo wniosek od razu za 3 mce. U kilku firm zniklo mi zadluzenie, ale decyzji nie ma, pewnie będzie za pare dni. A u kilku mam zadłużenie.
Po trzech tygodniach oczekiwania od złożenia, dziś saldo na koncie zadłużenie 0,00 do 31.V.2020r. i mała nadpłata z przeniesienia z lutego.
Super. (pisma żadnego).
U mnie już zaczeli naliczać odsetki , wszystkie warunki do zwolnienia spełniam , złożone 06/04/2020 - aktualnie wiszę za dwa miesiące plus 7 zł odsetek . Zero wiadomości na PUE
To samo u mnie. Podobno wnioski z załącznikami oddzielenie idą wolniej. Tsk przynajmniej twierdzi infolinia ZUS.
U mnie nadal bez odpowiedzi. Osoby, które złożyły wniosek dwa, trzy tygodnie po mnie już mają odpowiedź.
U mnie też zadłużenie za 2 miesiące na dzień 11.05 i żadnej wiadomości, a wniosek RDZ złożony 1 kwietnia... Do ZUS-u nie można się dodzwonić. Może termin rozpatrywania wniosków zależy też od inspektoratu, pod który się podlega.
U mnie zadłużenie za 2 miesiące i zero informacji co dalej. Dziś po 80 minutach się dodzwoniłem do ZUS. Totalna olewka, ktoś poniósł słuchawkę, nie zdążyłem się przedstawić i odłożył. To tyle w temacie.
Podobna sytuacja, do dzis zadluzenie za marzec i oczywiscie kwiecien (wniosek zlozony 2 kwietnia). W zusie powiedzieli, ze do 20 maja powinni sie wyrobic, ale kto ich tam wie...
Ja nawet udałem się osobiście do ZUS-u , o dziwo zero ludzi byłem pierwszy , pani sprawdziła , wszystko jest ok czyli dalej zadłużenie , odsetki , 4 zł nadpłaty :) do 27 maja powinienem dostać odpowiedż .
Kiedy - jeśli można wiedzieć - składałeś wniosek? Elektronicznie, czy w formie papierowej?
4 kwietnia przez PUE
Ja już mam zadłużenie na ponad 2800 (składki marzec +kwiecień), z ZUS-u zero kontaktu. Ludzie, z którymi współwynajmuję biuro, poskładali wnioski później mają już umorzenia, a kolega, który wnioskował o postojowe w maju ma już pieniądze na koncie. Bardzo do frustrujące....zwłaszcza, że nie można się niczego dowiedzieć.
Wnioski złożone 8 kwietnia
Ja skladalem 1 kwietnia i do tej pory nie ma odpowiedzi. Dodzwonilem sie do Zus i Pani powiedziala ze wniosek zarejestrowany i zeby czekac na odpowiedz. Moi znajomi skladali 1 kwietnia i 26 kwietnia dostali odpowiedz 9 maja. Ogolnie chyba zasada kto pierwszy ten dostanie pierwszy odpowiedz nie dziala a kolejnosc odpowiedzi jest przypadkowa.
Kto składał przed 7 kwietnia czyli wersja z formularzem i załącznikiem niech sprawdzi w jaki sposób wpisał klasę PKD. 46.32Z czy 4632 . pierwsza forma może być nie rozpoznawana przez systemy automatycznej co spowoduje opóźnienie. Niby ZUS powinien się kontaktować ale prawdopodobnie będzie musiał coś takiego i tak obejrzeć człowiek i dokonał ewentualnej korekty lub zwróci się do Płatnika.
Jestem osobą samo zatrudnioną - 1 osobowa działalność. Złożyłem Rdz o umorzenie składek ZUS za 03 04 i 05 2020r(za03 przychód niższy niż 3 krotna średnia krajowa). Do 15 05 brak odpowiedzi z ZUS. Mam pytanie. Dodatkowo co miesiąc pobieram na Umowę o pracę Zlecenie 250zł brutto. Do tej pory Zleceniodawca odprowadzał tylko składkę zdrowotna. Czy po umorzeniu ZUS trzeba robić korektę i ozusować Umowę Zlecenie?
Szybkość obsługi wszystkich form pomocy zależy chyba od sprawności poszczególnych urzędów lokalnych.
U mnie - lubelszczyzna -wyglądało to tak:
- wniosek o umorzenie ZUS złożony papierowo - zadłużenie za marzec z konta zdjęte po dwóch tygodniach (szybko), decyzja na PUE trochę później
- wniosek o mikropożyczkę złożony papierowo - rozpatrzony błyskawicznie - za dwa dni pieniądze na koncie, zaraz też przyszła pocztą umowa wraz z wypełnionym wnioskiem o umorzenie, Pani z PUP zadzwoniła dodatkowo i poinformowała mnie kiedy mam ten wniosek złożyć
- wniosek PFR - Bank Spółdzielczy - rozpatrzony za pierwszym razem jako pozytywny - pieniądze za dwa dni na koncie.
Wniosek - zmieniony - zmniejszono kwotę - jeden z pracowników 1/2 etatu został przez nas wpisany jako "cały" - wnioski są więc sprawdzane.
Wszystkie wnioski w naszym przypadku bajecznie proste w wypełnieniu i bezproblemowe.
Mam nadzieję, że ta pomoc pozwoli nam to przetrwać.
Wniosek 23.04. informacja 14.05 na 100% zwolnienia zamiast na wnioskowane 50%. Pani w ZUS powiedział, że jest wszystko prawidłowo choć nie spełniam warunków. co robić?
Wniosek rdz złożony 02.04. przez PUE, do dziś cisza, na koncie zadłużenie za 2 miesiące. Pracownicy Zus twierdzą, że wniosek wpłynął a na odpowiedź trzeba czekać. Ile? nie wiedzą. Termin 30 dni minął.
Wniosek złożony papierow 16.04 i decyzja 20.05.20 dostarczona pocztą.
RDZ złożone przez PUE 05.04, do dziś brak odpowiedzi, zadłużenie miesięczne. RSP-D (postojowe) złożone 05.05, pieniądze na koncie w ciągu 10 dni. Kto to zrozumie ?
Postojwe szybko bo wniosek obrabiały automaty.
Nie mam odpowiedzi na RDZ złożony 6 tego kwietnia; telefonu do ZUS od kilku dni niemożliwe do połączenia (dzwonię w sprawach technicznych od kilku dni)
Wniosek złożony 2 kwietnia cały czas bez odzewu, na PUE zadłużenie z dwóch miesięcy. Trzeba czekać, szkoda nerwów a przecież potwierdzenie wysyłki jest w skrzynce wysłanych wiadomości na PUE więc prędzej czy później się dokopią.
Wniosek rdz złożony 1 kwietnia.
Wniosek o zasilek opiekunczy złożony 14 marca
Na infolinii ciągle slysze trzeba czekac.....
Mam dobrą wiadomość dla wszystkich. Wnoski złożone na początku kwietnia mają byc rozpatrzone 27-28 maj.
Jeśli po tym czasie nie bedziesz miec informacji to zostaje Ci spacer do ZUS
@63 Jakieś źródło tych rewelacji?
Pisałem wcześniej też o tej dacie :

Komentarz 46: ~Mac | 2020-05-13 15:08:45 | 83.***.***.252
Ja nawet udałem się osobiście do ZUS-u , o dziwo zero ludzi byłem pierwszy , pani sprawdziła , wszystko jest ok czyli dalej zadłużenie , odsetki , 4 zł nadpłaty :) do 27 maja powinienem dostać odpowiedż .
Ja w imieniu firmy spółka akcyjna spółka komandytowa złożyłam wniosek 11 maja o zwolnienie ze składek ZUS za marzec, kwiecień i maj. Składkę za marzec firma zapłaciła, ponieważ ubiegała się o pożyczkę z PFR. Za kwiecień nie zapłaciliśmy składki. Ponadto złożyłam wniosek o zwrot nadpłaconych składek ZUS za marzec.
NADMIENIAM, ZE MOŻEMY BYĆ ZWOLNIENI Z 50 % SKŁADEK zatrudniamy do 49 osób. W piątek 22.05.2020 zadzwoniłam na infolinię. Pani powiedziała, że 50% składek za kwiecień musimy zapłacić, chociaż suma nadpłaconych składek za marzec jest 2 razy większa. A nadpłacone składki za marzec , po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku otrzymamy na konto.
Pewnie z tego samego miejsca co ~Mac czyli ZUS. Problem był z załącznikiem do wniosku. Po bataliach i kilku telefonach włącznie z sugestią złożenia korekty wniosku (winę za błędy we wnioskach wydaje sie ponosić oprogramowanie a nie składający wniosek) udało się uzyskać informację że wnioski składane na początku kwietnia będą w końcu rozpatrzone w dniach 27-28 maja.
Jest 28.05 - ja nadal mam wykazywaną zaległość za dwa miesiące ...
A ja dzisiaj nie mając informacji na koncie zadzwoniłam znowu do ZUS. Usłyszałam ze mają 30 dni od dnia złożenia dokumentów za ostatni miesiąc na który złożyłam wniosek. Czyż to nie piękne? Jutro spacerkiem się przejdę ale wygląda na to ze to będzie walka z wiatrakami
U mnie też bez zmian - dalej zadłużenie i odsetki rosną , mimo informacji w ZUSie że do 27 maja wszystko będzie rozliczone.
U mnie 10 zł odsetek i ponad 2800 zaległości. Wniosek złożony 6.04. Kolega złożył dwa dni poźniej i dostał odpowiedz po 2 tygodniach. LOTERIA
Wniosek wysłany 02.04 i brak odpowiedzi, dodzwoniłem się dziś do ZUS - Pan sprawdził status wniosku, został otwarty, gdzieś przekazany do rozpatrywania i w tym stanie utknął..., dostałem info, że jeszcze czekać a jak nie będzie wciąż żadnej odpowiedzi to udać się do oddziału ZUS bo tam coś spartaczyli
Ciekaw jestem ile to według nich "jeszcze czekać" ?
Te 30 dni od dnia złożenia dokumentów za ostatni miesiąc na który złożyłem wniosek to robocze czy kalendarzowe?????
Bo kalendarzowe mijaja w niedzielę :DDD
Noo do 15 lipca powinno się wszystko wyjaśnić. Życie w trakcie pandemii jest piękne.
30 dni od sklonowanej lub złożonej deklaracji albo nawet lepiej JPK bo wkońcu badamy przychód i dochód? Rozwleczone specjalnie żeby trudniej było się rozliczyć z tarcz.
Na pue w zakładce tarcza antykryzysowa pojawiło się okienko ulgi obok postojowego. Właśnie tam jest info o umorzeniu składki ZUS na podstawie wniosku Rdz. Przed chwilą sprawdziłem - umorzenie ZUS za marzec i kwiecień. Rdz składany 3 kwietnia. Spoko na niedzielę bo byłem przekonany o spacerze do ZUS w poniedziałek
Też właśnie sprawdziłem - zadłużenie i odsetki bez zmian ( za dwa miesiące nadal Kwota zaległości: 2859.50 PLN plus 11 zł odsetek ) ale faktycznie po rozwinięciu menu :
03-2020 Status : zwolnienie z opłacania składek Data zwolnienia : 2020-05-30
04-2020 Status : zwolnienie z opłacania składek Data zwolnienia : 2020-05-30
05-2020 Status : oczekuje na rozpatrzenie
Płatnik/dokumenty i wiadomosci/tarcza antykryzysowa - też mam tak jak Mac
Potwierdzam mam tak samo jak Mac i Ewa
W PUE też już brak zadłużenia ( oprócz odsetek )
Kwota zaległości: 0.00 PLN

Data ustalenia zaległości: 2020-05-31

Data zapłaty zaległości:

Kwota odsetek: 11.00 PLN

Łączna kwota zaległości i odsetek*: 11.00 PLN
Też mam tak jak Mac , ale nie płaciliśmy do dzisiaj nic i teraz zastanawiam się jak oni to rozliczają?
Umorzenie to przeciez 50% składek prawda?
A mi się saldo nie zgadza
Dlaczego 50 % ?
Pytałam w ZUS czy skoro juz mam decyzję umorzeniu składek będą wydane decyzje o wypłacie zasiłku opiekuńczego - odpowiedz ZUS: mamy 30 dni.
A wiecie może czy zus jakoś sprawdza czy przedsiębiorca wszystko ma ok aby umorzyć te składki? Bo już się stresuje, co jeśli dopatrzą się czegoś, o czym nawet nie wiem.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

• zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

• analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

• zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

• Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

• Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

• Dobrowolna zgoda

Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.