Opiekuńczy koronawirus a weekendy

Czy pracownik pracujący od poniedziałku do piątku, gdzie żona również tak pracuje, może wypisać oświadczenie o dodatkowy opiekuńczy z powodu zamknięcia przedszkola również na weekendy?
No ale po co?

https://www.zus.pl/baza-wiedzy/biezace-wyjasnienia-komorek-merytorycznych/swiadczenia/-/publisher/details/1/dodatkowy-zasilek-opiekunczy-na-czas-opieki-nad-dzieckiem-w-zwiazku-z-zamknieciem-z-powodu-covid-19-zlobka-klubu-dzieciecego-przedszkola-szkoly/2537033
To w końcu jak to jest 14 dni roboczych czy kalendarzowych?
Zasiłek przysługuje zgodnie z Twoim oświadczeniem, tj. za cały okres, także za dni wolne od pracy, jeśli wpiszesz w oświadczeniu cały okres zamknięcia placówki, albo za dni robocze, jeśli takie okresy wskażesz w oświadczeniu.

Zgodnie z aktualnym stanem prawnym limit dodatkowego zasiłku opiekuńczego wynosi 14 dni.

https://www.pit.pl/aktualnosci/kolejne-dwa-tygodnie-zasilku-dla-rodzicow-w-zwiazku-z-zamknieciem-szkol-i-przedszkoli-981022
Chodzi o to, że pracownikowi na stałej pensji miesięcznej lepiej się opłaca wypisać na dni robocze a pracownikowi na "godzinówkach" lepiej się opłaca wypisać z weekendami, dlatego pytam, czy zus się nie przyczepi:)
A to NIE wpisuje się prawdy TYLKO co się komu opłaca?
Prawda jest taka jak napisałam:) Pytanie czy można tak lub tak:)
A czytałaś kom 3?
Można na weekendy.
EdithA a co by się stało gdybyś odpowiedziała konkretnie 14 dni kalendarzowych czy 14 dni roboczych.
Przeczytaj policz do dziesięciu ( bez zbędnych komentarzy ) i odpowiedz : praca od poniedziałku do piątku; matka chce wykorzystać 14 dni opieki licząc od np. 16 marca 2020 ; czyli na oświadczeniu wpisuje daty od 16-03-2020 do ...............
bądź tak miła i podaj do kiedy ( nie chcę linków )
MagdaS - a linki biją ?? wszystko jest napisane
EdithA i znowóż nie podajesz konkretów tylko pływasz.
Odpowiedz proszę na pytanie komentarz 9
MagdaS- poczytaj NIE bój się

https://www.zus.pl/baza-wiedzy/biezace-wyjasnienia-komorek-merytorycznych/swiadczenia/-/publisher/details/1/dodatkowy-zasilek-opiekunczy-na-czas-opieki-nad-dzieckiem-w-zwiazku-z-zamknieciem-z-powodu-covid-19-zlobka-klubu-dzieciecego-przedszkola-szkoly/2537033
Nie doczekasz się konkretnej odpowiedzi... jak robot albo kopiuj-wklej, albo pytaniem na pytanie;

moja odp.: jak kto woli... jak stała miesięczna pensja to lepiej wpisac 16-20; 23-27; 30.03-2.04;
a jak na godzinowki tak ja wyżej pisano lepiej 16-29.03
EdithA bawi Ciebie zabawa w kotka i myszkę ?
Jeśli znasz odpowiedź to ją napisz a jeżeli sama nie wiesz to też napisz że nie wiesz. Było konkretne pytanie i co? Wielkie nic z Twojej strony
Masz odpowiedź w kom 3
EdithA , duzo ludzi ma te same watpliwosci a Ty tylko odsylasz do tych samych linków :(
One sa malo precyzyjne, ludzie czytaja i nie rozumieja. Jesli wiesz, bo pytanie sie powtarzaja, to odpowiedz WPROST, zeby pomóc i rozwiac atpliwosci.
Agun - ale już wiesz, prawda?
Nie, nie wiem . Czytam dalej forum, bo widze ze temat sie powtarza a Ty EdithA cały czas te sami linki ....
Myslę, ze 14vdni licze za dni pracujace, czuli dla pracownika pracuje pon-pt. należy sie 14 dni od 12-13, 16-20,23-27 i 30-31.03.
Tak sobie mysle, ale po to Forum zeby sie wymieniac wiedza , podpowiadac i pomagac, bo dla wszystkich nasz jest to nowa sytuacja, nie kazdy ma doswiadczenie....
EdithA czy Ty masz jakąś satysfakcję z tego że nie odpowiadasz konkretnie na pytania tylko albo odsyłanie do linków albo dużo pozostawiające do życzenia komentarze.
Popatrz wyżej zrobiło się 17 wpisów co drugi to Twój a odpowiedzi żadnej.
Wystarczy czytać ze zrozumieniem kobitki
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.