PIT-37 osoba kończąca 26 lat w 2019 KUP

Witam,
Mam pytanie odnośnie rozliczenia osoby, która pod koniec 2019 r skończyła 26 lat, ma 2 pit-11 :umowa o prace i umowa zlecenie.
Umowa o prace:
poz 29->40
30+37 ->41
33+40->44
36->36
69-> 106
70-> 116
umowa zlecenie:
51->55
52+56->56
54+58->54
55->38
skl zdrowotne 72->116

Czy to jest prawidłowo? Bardzo proszę o pomoc, zwłaszcza w kontekście KUP, o ile w przypadku umowy o pracę wiem,że KUP sumujemy z poz 30 i 37 i wpisujemy w poz 41, to nie mogę znaleźć informacji odnośnie KUP z umowy zlecenie. Czy w tym przypadku też sumujemy poz 52 i 56 i wpisujemy w poz 56? Czy pozycja 56 z pit-11 nie powinna być ujęta w pit-37? Dodam tylko,że suma KUP z umowy zlecenie nie przekracza przychodu z u.zlecenie (poz 51+55).

Z góry dziękuję!
Wg mnie jest OK.

Jeżeli możesz proszę podejrzeć rozliczenie na TeP....
Powinno być tak samo....no może KUP ze zlecenia nie będzie zsumowane.
Trafiają się tam różne pomyłki.
Ale wg mnie masz dobrze.
Jak w kom. 1.
Dziękuję bardzo za odpowiedź.
No właśnie na TeP nie są zsumowane dlatego też mnie to zastanawiało.
Pozdrawiam
Witam
Czy dla Umowy o pracę w tym przykładzie nie powinno być
72 -> 116
a nie jak tutaj
70 -> 116
Proszę o sprawdzenie.
Mam też pytanie, jeżeli ktoś złożył wniosek i korzystał z ulgi dla młodych to w pozycję 36 PIT-37 powinien wpisać kwotę z pozycji 87 PIT-11 ?
Pozdrawiam
Witam,
Jeżeli chodzi o umowę o pracę, to tak, miałam na myśli pozycje 72->116 - błąd przy wpisywaniu.

Tak, w poz 36 pit-37 powinna być ujęta poz 36,41 i 87 z pit-11 , jednak w moim przypadku pozycje 87 i 41 wynoszą 0, dlatego ich nie podałam. Tak samo w przypadku poz 38 pit-37 sumujemy pozycje 55 i 88 z pit-11.
Pozdrawiam
Witam
Dziękuję za sprostowanie i odpowiedź.
Pozdrawiam
....Witam
Czy dla Umowy o pracę w tym przykładzie nie powinno być
72 -> 116
a nie jak tutaj
70 -> 116
Proszę o sprawdzenie.
Mam też pytanie, jeżeli ktoś złożył wniosek i korzystał z ulgi dla młodych to w pozycję 36 PIT-37 powinien wpisać kwotę z pozycji 87 PIT-11 ?.....

Tak, powinna być pozycja 72 - nie zauważyliśmy, że jest napisane 70.
Tak w poz. 36 wpisuje się sumę z poz. 36 i 87 ale do wysokości 35 636,67 a nadwyżkę dodaje się do poz. 40.
Jeśli suma z poz. 36 i 87 jest wyższa od 35 636,67 to wtedy z sumy poszczególnych składek wylicza się właściwe składki do wpisania w poz. 106 i 116.
Przykład:
https://pit.dobry.pl/forum/viewtopic.php?f=58&t=20335
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.