Rozliczenie 2019 a ulga

Witam,

zawsze rozliczałem się z zoną jednak ona założyła działalność na koniec roku i juz nie możemy wspólnie sie rozliczyć.
Odliczaliśmy ulgę prorodziną. Moje dochody to 79 000 czyli jesli rozliczam sie indywidulanie nie ja nie moogę odliczyć ulgi tak?

Zona w 2019 pracowała zatem ona tez mi sie rozliczać ona zarabia najnizasz zatem ulgę najlepiej doliczyc u niej tak?

Skoro moje dochody nie spadną , zona nie bedzie pracować cały rok tylko prowadzić działalność to w 2020 nie bedziemy mogli skorzystać z ulgi tak?
Na jakich zasadach zona rozlicza się z dzialalnosci?
Działalnośc prowadzi na ryczałcie
Więc faktycznie razem nie mozecie się rozliczyć

jeśli chodzi o ulge na dziecko to w przypadku 1 dziecka jest limit dochodów - 112 tys, jeśli go nie przekraczacie, możecie odliczyć ulgę, albo ty albo żona, przy dwójce dzieci limitu nie ma
Dodam, że do limitu waszego dochodu nie wlicza się przychodu z ryczałtu
Ale jak próbowałem się rozliczyć razem za z żoną za rok 2019 w twój E-pit wyskakuje mi informacja , że zona prowadzi działaność i nie mozemy sie wspólnie rozliczyć.
A co ja napisałam w kom 3 ? :)
Gdyby żona z dzialalnosci była na zasadach ogólnych - moglibyscie rozliczyc się razem

ryczałt i liniowy wyklucza
Ok , ok zgłupiałam.
Nie możemy rozliczyć się wspólnie za rok 2019.

Ja rozliczając się indywidualnie 2019 nie mogę odliczyć ulgi bo moje dochody są za wysokie.
Żona w 2019 tez rozlicza się indywidualnie i ulgę może rozliczyć bo jej dochody na poziomie 28 tys.

Nasze dochody wspólne są poniżej 112 tys. wiec ulga możemy w 2019roku odliczyć.

W przyszłym roku będzie zonk.
Dobrze to zrozumiałem?
Nie

napisałam wyraźnie że macie limit 112 tys
więc obojętne kto odliczy ulgę, oboje macie do tego prawo
Ahaaa ok, dziękuje bardzo za wyrozumiałość i cierpliwość :D
:)
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.