Ksiegowe pomocy

Moje pytanie brzmi następująco za :m-c maj zapłaciłam 1786zl PDOP .Na koniec roku mam wypracowany zysk ale podatku nie płaciłam ponieważ odliczam straty z lat ubiegłych,chodzi mi o Bilans w pozycji bilansu w pasywach A.wiersz VI ZYSK mam kwotę mniejszą o 1786 zł ,czy tak powinno być.?Wg mnie US zwróci mi tę kwotę i będzie taka kwota jak w rachunku zysków i strat.Czy to prawidłowo? wg mnie tak .Pomożcie rozwiać moje wątpliwości.
Dzieki.
Kwota podatku w RZiS jest taka sama jak masz na koncie 870 ?
Jezeli z cit i nie wychodzi podatek do płacenia to nie wpisuje go do rzis a w bilansie naleznośći z tytułu podatku jezeli jest zwrot tych 1786zł
Kwota w RZiSt nie jest taka sama jak na koncie 870 jest mniejsza o 1786 zł czy to prawidłowo.
Nieprawidłowo, musi być taka sama
Z cit nie wychodzi podatek bo odliczam straty i wyszło mi do zwrotu 1786 zł.ale chodzi mi o bilans i RZi Str czy te kwoty musza byc takie same tzn RZSist i na koncie 870
Czyli mam przeksiegować z 870 na 2 podatki .Dobrze rozumiem.
Czy w RSiSTR wykazuje te kwotę 1786 z podatek dochodowy w poz.M ?
Zaliczkę 1786 zaksięgowałaś 870/22x i na 31.12.2019 musisz ją wyksięgować aby było zero na 870.
W RZiS podatek ma być zero.
Jak mam zaksiegowac aby było dobrze.
W RZiST podatek mam zero.
Podatek zaksiegowałam na 870/22 a teraz muszę wyksiegować z 870 i przeksięgować na wynik finansowy? dobrze/
Masz to w kom. 8
księgujesz albo z minusami 870/22x albo 22x/870
Pomóżcie bo sie pogubiłam. Na co mam zaksiegowac na jakie konto jezeli 860 wynik finansowy to w bilansie mam mniej o 1786zł o ten zapłacony podatek.
Tzn na jakim koncie ma ta kwota ma zostac 1786 podatek zapłacony ,jak US mi zwróci ,zeby mi zeszło.
Błagam pomóżcie.Jeszcze raz pytam w bilansie ma byc taka sama kwota jak w RZist dobrze?
1786,- zł masz mieć saldo po Wn na rozrachunkach z US z tyt. CIT i w bilansie idzie jako należność od US w Aktywach.
Czy mam dodatkowo zaksiegowac na Us z tytułu sporzadzenia CIT-u 1786 zł.
Jest dobrze Dziekuje .
:)
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.