Co z tymi dochodami?

Chodzi o ulgę na dziecko. Przeczytałam trochę Waszych komentarzy i jestem " w lesie". Moja znajoma ma dwójkę dzieci . Jedno pełnoletnie , żonate, pracujące. Drugie dziecko pełnoletnie, niepracujące, niepełnosprawne. Ona się opiekuje tym dzieckiem niepełnosprawnym, otrzymuje jakiś zasiłek czy rentę. Jej niepełnosprawne dziecko otrzymuje zasiłek i rentę. Mąż znajomej pracuje. otrzymał za rok 2019 dochód (po odliczeniu zus) 62 536 zł. Chciałby się sam rozliczyć i odliczyć ulgę na dziecko . Czy może czy nie . Znajoma nie składa żadnego pitu, bo nie ma dochodów poza tym zasiłkiem , który rozlicza zus. Czy muszą złożyć wspólny pit?
Jak to jest , czy ktoś może pomóc?
Mąż może odliczyć ulgę prorodzinna,nie musi się wspólnie rozliczać z żoną.chyba że wspólne rozliczenie będzie bardziej korzystne.
A nie obowiązuje go ograniczenie - dochód poniżej 56 tysięcy zł. ?
Może rozliczyć sie razem z mężem / zakładam że nie maja intercyzy i cały 2019 byli małżeństwem
i skorzystać z ulgi na dziecko / zakładam że dziecko ma rentę socjalną lub zasiłek pielęgnacyjny
małżonkowie maja limit doch. 112 tys. - więc mieszczą sie w limicie
zakładając ze mąż nie ma DG na liniowym lub ryczałcie
Repetku/Repetko - czyli mąż sam nie może się rozliczyć i odliczyć ulgi ?
tak dziecko ma rentę socjalną i zasiłek pielęgnacyjny
Limit 56tys w przypadku podatnika niepozostającego w związku małżeńskim, w tym również przez część roku.
Kom. 4 - mąż może sam się rozliczyć, nie ma obowiązku wspólnego rozliczenia się .
Dziękuję Wszystkim za pomoc
życzę miłego dnia
I wzajemnie
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.