Czas pracy - proste pytania dla laika w kadrach

Witam, niestety z kadrami nie mam zbyt wiele wspólnego a na szybko muszę przygotować ewidencje czasu pracy - proszę o podpowiedź czy dobrze myślę:
1. Pracownik pracuje od 4.00 rano do 12.00 od wtorku do soboty lub od poniedziałku do piątku (co drugi tydzień), czy tak jest ok? Tzn. jeśli za sobotę dostanie poniedziałek wolny? U pracodawcy godziny nocne są od 21 do 5 więc dodatkowo ma naliczany dodatek za jedną godzinę w porze nocnej, czy wolny poniedziałek za sobotę jest ok? (nie trzeba płacić żadnych dodatków?)
2. Pracownica pracuje w systemie równoważnym 12h w pracy/dzień wolnego/12h w pracy i tak na zmianę z drugą pracownicą (niedziele wolne) - czy muszę tu czegoś jeszcze pilnować poza liczbą godzin w miesiącu, czy tygodniowa liczba godzin może być większa niż 40? Przerwa 11h zawsze jest zachowana i 36h (tej drugiej liczby nie jestem pewien :) --> na co tu uważać przy takim grafiku?
W tytule powinno być od laika w kadrach :)
1) Dniami wolnymi od pracy są niedziele i święta . W pozostałe dni tygodnia można normalnie pracować - nie ma różnicy między pracą w czwartek, sobotę czy poniedziałek- można więc pracować od wtorku do soboty lub np od pon do pt. Można też w jednym tygodniu pracować od pon do soboty( 6 dni) a w innym tygodniu tylko 4 dni.
czyli jest ok to co piszesz
pracując od 4 płacicie za 1 godzinę dodatek "nocny"

2)Jeśli grafik zrobisz na normę godzin miesiąca i w każdym tygodniu będzie 35 godzin wypoczynku, to już nie musisz niczego pilnować. Taki grafik na pewno zagwarantuje normę przeciętnie 40 godzin i normę przec. 5 dni w tygodniu.
Aha, układając grafik operuj symbolami dni wolnych - W5 (tyle ile jest "wolnych sobót") N-niedziele, S Swięta , Wh dni wolne harmonogramowe
Dziękuję
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.