Marza wynikajaca z kpir

Witam czy ktos mi lapotologicznie wyjaazni jak us moze stwierdzic rozbieznosc miedzy marza z kpir a uwidoczniona w fakturach i paragonach?
Biorą remanent początkowy , końcowy , zakup towarów handlowych , sprzedaż towarów
i wychodzi marża , która powinna być mniej więcej zgoda z marżą (narzutem) na towary handlowe .
Czy biora koszt wlasny sprzedanych towarow na podstawie faktur ich zakupu plus remenent poczatkowy minus koncowy i porownuja ze sprzedaz?
Jak są księgowane towary -w zakup handlowy a koszty z nimi związane w koszt uboczny zakupu? , co to jest u Ciebie koszt własny sprzedanych towarów ?
Ksiegowane sa tak jak piszesz.....ale us nie porownywal marzy jaka mam ze sprzedazy ta jest ok......usiluje udukumentowac na zasadzie marzy ze nieewidencjonuje sprzedazy czyli zanizam przychod
Podejrzewam ze bierze np stolik z faktury zakupu np 550 zl i(ktoery jest juz sprzedany)dodaje remenent poczatkowy minus koncowy i wychodzi mu....sprzedaz paragonowa nizsza niz wyniakajaca z remenntow
A czy do wszystkich towarów stosowana marża jest mniej więcej taka sama ? Bo wtedy to ma sens.
Biorą zakup np. stolika za 550 zł sprawdzają za ile jest sprzedany i mają marżę na kilku produktach.
później biorą rem.początk + zakup tow.handl.-rem.końcowy , sprzedaż dzielą przez otrzymany wcześniej wynik i wychodzi marża, która powinna być zbliżona .
I można wtedy sprawdzić w ujęciu rocznym , czy nic nie jest sprzedawane bez faktur .
Wiesz co jest podobna....tyle że ja im podaje 30 a oni twierdzą że im wychodzi 8 a to już różnica i to duża....W styczniu część towaru spędzałam za niska kwotę ponieważ był uszkodzony...I nic nie powiedziałam księgowej....więc w kpir nic nie zmienione może to ma coś do tego wyliczenia?
Na pewno to ma wpływ , do każdej przeceny towarów robi się protokół , aby wyjaśnić takie właśnie różnice
I owym protokołem zdejmuje się różnice z 10?A powiedz mi jeszcze jeśli w remanencie towar czerwony sztuk 10 winno być 5 zaś zielony sztuk 4 powinno być 25 umyjesz odpowiednio w 10 i 8 czy tylko wpisujesz ogólną kwotę z remanentu
Ten protokół nie stanowi podstawy do zapisów w księdze, jest tylko dokumentem wewnętrznym w razie kontroli US w takich właśnie przypadkach -załącznik do prawidłowego wyliczenia marży.
Nie bardzo zrozumiałam czy masz na remanencie nadwyżki czy braki , w każdym razie należy w pierwszej kolejności wyjaśnić z jakiego powodu są te różnice.
Jeden asortyment braki drugi nadwyżki....wynika z błędnego zdjęcia z magazynu...np podobne śruby z dietą x powinna y
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.